وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

مهمترین تکنیک های آنلاین مارکتینگ چیست؟

چهارشنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۷

 زمان مطالعه : حدود 5 دقیقه
مهمترین تکنیک های آنلاین مارکتینگ چیست؟
 
این روزها اینترنت به بخش مهمی از زندگی بسیاری از ما تبدیل شده است و تقریبا همه ما ساعاتی را در اینترنت می‌گذرانیم. پس به خوبی می‌توان از این فضایی که ایجاد شده است برای رونق کسب و کار در فضای آنلاین استفاده کرد. تبلیغات یکی از راه‌هایی است که در فضای مجازی به خوبی جواب می‌دهد. به این طریق به‌راحتی می‌توانید افرادی که به دنبال کسب و کار شما هستند اما آن را نمی‌شناسند را با خود همراه کنید.
برای اینکه بتوانید تبلغات موثری در فضای آنلاین داشته باشید و ترافیک خوبی را به سمت سایت خود بکشانید راه‌های زیادی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم مهمترین تکنیک‌ها و روش‌های این کار یعنی آنلاین مارکتینگ (online marketing) را به شما معرفی کنیم. با  سی می پلاس همراه باشید.
 

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو (search engine marketing)

مهمترین روش برای آنلاین مارکتینگ بهینه سازی وب سایت از نظر سئو است. سئو یا  search engine optimization در اصل استفاده از روش‌هایی است که وب سایت شما را از نظر موتورهای جستجو همچون گوگل معتبر می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود تا وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو نشان داده شود و کاربران بسیاری به صورت ارگانیگ به سایت شما هدایت شوند و به این ترتیب رتبه وب سایت شما بسیار رشد کند.
این روش بسیار کاربردی است اما زمان زیادی طول می‌کشد تا بهینه سازی سایت از نظر سئو جواب بدهد بنابراین در کنار تقویت سئو سایت، باید روش‌های دیگری را هم به کار بگیرید، روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (social media marketing)

امروزه شبکه‌های اجتماعی به شدت برای کاربران جذاب شده‌اند و تقریبا کمتر کسی را می‌بینید که حداقل در یک شبکه اجتماعی فعالیت نداشته باشد به همین دلیل از این موقعیت باید بهترین استفاده را برای توسعه کسب و کار خود کنید. درواقع استفاده از شبکه‌های اجتماعی یکی از تکنیک‌های مهم آنلاین مارکتینگ است.
خوبی این روش اینجاست که به‌راحتی و بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی صفحه رسمی بیزنس خود را راه‌اندازی کنید و کالاها و خدمات خود را به سادگی به کاربران آن شبکه‌های اجتماعی معرفی کنید. به این ترتیب مشتریان وفاداری را در هر شبکه به دور خود جمع کرده‌اید، مشتریانی که مهمترین سرمایه هر کسب و کاری هستند.
برای اینکه از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف نتیجه مطلوبی بگیرید باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. ابتدا باید بدانید که چه شبکه‌های اجتماعی روی سئو سایت شما نتیجه مطلوبی می‌گذارند. سپس باید نحوه نگارش محتوا در هر شبکه اجتماعی را در نظر بگیرد زیرا هر شبکه بنا به محدودیت‌ها و هدف به وجود آمدنش، روال متفاوتی را دنبال می‌کند، مثلا در توییتر حداکثر 280 کاراکتر می‌توانید تایپ کنید در صورتی که در اینستاگرام بیشتر از هر چیزی باید به تصویری که به اشتراک می‌گذارید توجه کنید و... . بنابراین برای موفقیت در فعالیت در شبکه‌های اجتماعی باید این نکته را فراموش نکنید.
 
نکته بعدی در نظر گرفتن ترندهای بازار است. برای اینکه از طریق ترندهای بازار به‌راحتی بتوانید خود را به جمع زیادی از افراد معرفی کنید که حتی نام بیزنس شما را هم نشنیده‌اند، باید به خوبی بتوانید از ابزار ساده هشتگ استفاده کنید.

بازاریابی درونی یا جاذبه‌ای (inbound marketing)

یکی از تکنیک‌هایی که اگرچه قدمت زیادی در حوزه آنلاین مارکتینگ ندارد اما بسیار مهم است، بازاریابی درونی یا جاذبه‌ای است که اصطلاح انگلیسی آن inbound marketing است به این معنا که از ابزارها و روش‌هایی استفاده کنید که مشتریان شما به‌سادگی و در کمترین زمان ممکن شما را پیدا کنند.
یکی از مهمترین تکنیک‌های بازاریابی درونی، تولید محتوایی ارزشمند است که با عنوان بازاریابی محتوایی (content marketing) شناخته می‌شود. بازاریابی محتوایی یکی از چالش‌های اصلی عصر حاضر است و خود تکنیک‌های بسیار زیادی دارد تا جایی که می‌توان به بازاریابی محتوایی به روشی مجزا برای بازاریابی نگاه کرد. برای اینکه بتوانید از تکنیک‌های بازاریابی محتوایی به خوبی استفاده کنید باید نکات بسیاری را در نظر بگیرد، از تولید محتوایی یکتا، ارزشمند، صادقانه و صحیح و البته جذاب گرفته تا یافتن ترندهای بازار و رعایت تمامی فاکتورهای سئو برای اینکه در مورتورهای جستجو هم نمایش داده شوید.
 

وبلاگ نویسی

یکی دیگر از روش‌های مهم آنلاین مارکتینگ، وبلاگ نویسی است در واقع در همان بخش بازاریابی محتوایی گنجانده می‌شود. سعی کنید در وب سایت خود بخشی به عنوان وبلاگ مشخص کنید و به طور مرتب موضوعاتی که پرطرفدار است و البته مربوط به کسب و کارتان می‌شود را بنویسید تا کاربران از طریق دیدن مطالب شما در گوگل، با سایت اصلی شما و خدماتتان آشنا شوند. البته سئو را در این روش به هیچ وجه فراموش نکنید.
 یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین استراتژی‌ها برای تبلیغات، بازاریابی ویدیویی است که از طریق انتشار ویدیو، مخاطبین را جذب کنید. اگرچه این روش تبلیغاتی بسیار کاربردی است اما هنوز بسیاری از کسب و کارها از این روش استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل ویدیو مارکتینگ (video marketing) در حال حاضر حوزه‌ای است که به شدت می‌تواند برای وب سایت شما ترافیک جذب کند و مزیت رقابتی شما نسبت به رقیبانتان باشد.
برای اینکه بتوانید از این روش به بهترین شکل ممکن استفاده کنید باید سه مسئله را در نظر بگیرید:
  • چه ویدیویی را به اشتراک بگذاریم؟
  • ویدویوها را کجا به اشتراک بگذاریم؟
  • نکات کلیدی برای بازاریابی ویدیویی (تکنیک‌ها و ترفندها)
 
برای یافتن پاسخ این سوالات و همه نکات مربوط به بازاریابی ویدیویی پیشنهاد می‌کنیم به این مقاله مراجعه کنید:  بازاریابی ویدیویی قدرتمندترین و تاثیرگذارترین استراتژی بازاریابی حال حاضر

 بازاریابی ویدیویی (Video marketing)

بازاریابی ایمیلی (Email marketing)

تکنیک دیگر آنلاین مارکتینگ، بازاریابی ایمیلی و یا همان ایمیل مارکتینگ (Email marketing) است. بازاریابی ایمیلی روشی که بیزنس‌ها برای توسعه روابطشان با مشتریان بالقوه و یا مشتریانی فعلی خود پیش می‌گیرند به این ترتیب که لیست کالاها و یا خدمات خود را برای این دسته از مشتریان ارسال می‌کنند.
ایمیل مارکتینگ از این جهت کاربردی است که می‌تواند طیف گسترده‌ای از محتوا را از جمله متن، تصویر، لینک، فایل، ویدویو و... در بر بگیرد.
گذشته از این مسئله بازاریابی ایمیلی روشی است که دقیقا مشتریان هدف را نشانه می‌گیرد و بسیار ارزان و سریع می‌کند. بنابراین اگر هنوز هم به سراغ این روش نرفته‌اید پیشنهاد می‌کنیم این روش را هم امتحان کنید.
 

 جمع بندی

بازاریابی آنلاین یا همان آنلاین مارکتینگ یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌هایی که در حال حاضر و برای ارتقا هر کسب و کاری می‌توان انجام داد. این روش خود تکنیک‌های بسیاری دارد که از جمله مهمترین و تاثیرگذارترین تکنیک‌ها می‌توان به روش‌های زیر اشاره کرد:
  • بازاریابی از طریق موتورهای جستجو
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  • بازاریابی دورنی یا جاذبه‌ای
  • وبلاگ نویسی
  • بازاریابی ویدیویی
  • بازاریابی ایمیلی
در مقالات آتی سایت قصد داریم هر آنچه برای موفقیت یک وب‌ سایت به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مقالات سی‌ می‌پلاس را دنبال کنید. برای دسترسی سریع به مقالات می‌توانید در کانال تلگرام ما با آی دی seemeplus@ عضو شوید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر