وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

معرفی بدترین تکنیک های سئو سایت در سال ۲۰۲۰

چهارشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

احتمالا اگر با دنیای وب و تبلیغات آشنا باشید، با بهترین تکنیک های سئو نیز آشنا هستید. تکنیک هایی که با آن ها بتوانید بازدید و رتبه ی وب سایت را افزایش دهید. اما ما در این مقاله می خواهیم بدترین تکنیک های سئوی سایت در سال 2020 را به شما  معرفی کنیم، پس با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید.

پیشنهاد سی می پلاس: چگونه لینک های اسپم را پاک کنیم؟

8 مورد از بدترین تکنیک های سئوی سایت در سال 2020 شامل موارد زیر است:

      1. درست کردن صفحه‌هایی با محتوای مشابه
یکی از تکنیک هایی که در گذشته افراد برای بهبود وضعیت سئو از آن استفاده می کردند، ساخت صفحات وب سایت با محتوای مشابه بود. اما به مرور زمان اثبات شد که افزایش تعداد کلمات کلیدی به این صورت برای موتورهای جستجو هیچ ارزشی ندارد. با این حال بسیاری از وب مستران هنوز از این ترفند استفاده می کنند.
     2. ارسال ایمیل‌ هایی با قالب ‌های عمومی برای درخواست بک لینک

این روزها از لینک سازی بیشتر با هدف تبلیغات استفاده می شود تا صرفا خود لینک سازی. به همین دلیل نیاز است تا پیش از ساخت لینک، مخاطبان به خوبی شناسایی شوند.

پیشنهاد سی می پلاس: لینک سازی داخلی (internal links) و تاثیر آن بر سئو

برخی از افراد هستند که با ارسال ایمیل های تبلیغاتی و عمومی اقدام به درخواست بک لینک می کنند، این هم یکی از تکنیک های سئو است که نباید از آن استفاده کرد. بهتر است به جای آن اقدام به تولید محتوای با کیفیت برای ارسال از طریق ایمیل کنید.

     3. حل مشکلات رنکینگ سایت با گرفتن لینک های بیشتر

برخی تصور می کنند برای گرفتن رنک و رتبه بالاتر در موتورهای جستحو تنها باید اقدام به گرفتن لینک های متعدد کنند. باید بگوییم که این تفکر کاملا اشتباه است، زیرا تنها گرفتن لینک های متعدد مهم نیست؛ چیزی که بسیار اهمیت دارد، گرفتن لینک های با کیفیت از وب سایت های معتبر است.

     4. تولید محتوای حاشیه ‌ای با هدف بهبود وضعیت سئو

یکی دیگر از تکنیک های که در روند سئو بکار گرفته می شود و معمولا نتیجه ی عکس ایجاد می کند، تولید محتوای حاشیه ای است. در واقع افراد تصور می کنند که تولید محتوا به صورت مکرر و با انواع موضوعات می تواند باعث بهبود روند سئوی وب سایت شود.

 پیشنهادسی می پلاس: سئو کلاه سیاه (black hat seo) چیست؟


       5. فراموش کردن عناصر اصلی سئو On-Page

سئو On-Page اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند تاثیر بسیار زیادی بر رتبه وب سایت داشته باشد. به عنوان مثال انتخاب یک تیتر می تواند برای یک محتوا بسیار با ارزش باشد. در واقع این تیترها هستند که هم برای مخاطب و هم موتورهای جستجو، ایجاد ارزش می کنند. توصیه می شود به عناصر مربوط به سئو On-Page بسیار توجه داشته باشید.

       6. عدم شناسایی یا رفع مشکلات فنی

بسیاری از مشکلات فنی هستند که در صورت عدم شناسایی و رفع آن، می تواند بر رتبه وب سایت و سئوی آن تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال سرعت بارگذاری پایین صفحات وب سایت، که در صورت عدم شناسایی و برطرف نکردن آن می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای وب سایت به دنبال داشته باشد.

      7. بهینه نکردن تصاویر

یک دیگر از مواردی که می تواند به بهبود روند سئو کمک کند، بهینه سازی تصاویر است. بهینه سازی تصاویر یکی از ترفندهای ساده و موثر در سئوی وب سایت است. اما اگر بر روی بهینه سازی آن ها تمرکز نشود، بسیار در رتبه بندی وب سایت در موتورهای جستجو تاثیرگذار خواهد بود.

      8. بروز نبودن در دنیای سئو

دنیای تکنولوژی و فضای مجازی دائم در حال تغییر است. اگر نتوانید با آن پیش بروید قطعا از دور رقابت در کسب و کار خود خارج خواهید شد. برای اینکه بتوانید در دنیای مجازی و اینترنت به فعالیت های مجازی خود ادامه دهید، نیاز است تا با تغییرات سئو آشنا باشید، و تکنیک های آن را با توجه به تغییرات، بروزرسانی کنید.

متاسفانه بسیاری از افراد هستند که تمرکز خود را بیشتر بر روی تغییرات مثبت در سئو می گذارند. این درحالی است که بخشی از شکل گیری سئو، توجه به عدم انجام برخی از فعالیت ها است.

پیشنهاد سی می پلاس:  تغییر لینک وب سایت و تاثیر آن بر روی رتبه وب سایت

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر