وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها

یکشنبه، ۷ مهر ۱۳۹۸
امروزه داشتن وبلاگ برای هر کسب و کاری تبدیل به امری حیاتی و مهم شده است. در بحث دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا از اهمیت به سزایی بر خوردار می باشد. در واقع می توان گفت تولید محتوا می تواند بخش وسیعی از دیجیتال مارکتینگ را به خود اختصاص دهد.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم به اهمیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها صحبت کنیم.

شما با تولید محتوای مناسب و با کیفیت می توانید نیمی از مسیر دیجیتال مارکتینگ را با موفقیت طی کنید.

باید توجه داشت پس از راه اندازی وب سایت، شما باید فعالیت خود را در بخش وبلاگ افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: چگونه کمپین دیجیتال مارکتینگ طراحی کنیم؟فعالیت در بخش وبلاگ و تولید محتوا می تواند رتبه ی وب سایت شما را در موتور های جستجو افزایش دهد. اما باید دقت داشته باشید که محتوایی که تولید می کنید باید با توجه به قوانین و اصول بهینه سازی و سئو تولید شود.
محتوایی که در وبلاگ خود منتشر می کنید باید مطابق با سلیقه کاربران و مشتریان باشد. یک محتوای خوب باید بتواند توجه مشتریان را به خود جلب کند. این توجه در نهایت ممکن است بازدیدکنندگان را به بازدید کنندگان دائم و همیشگی وب سایت تبدیل کند.

شما نیاز دارید تا برای تولید محتوای با کیفیت برای وبلاگ خود، از کارشناسان خبره در حوزه ی تولید محتوا کمک بگیرید.

موضوع محتوای بخش وبلاگ می تواند شامل معرفی یک شرکت یا کسب و کار، معرفی محصولات و محتوایی تخصصی باشد.

شما باید در کنار تولید محتوا در بخش وبلاگ، محتوای وب سایت را بروز رسانی کنید.

دقت داشته باشید که یکی از اصول جلب رضایت و اعتماد مشتری می تواند تولید محتوا در زمان و تاریخ مشخص باشد. برای فعالیت در وبلاگ حتما برنامه مشخصی داشته باشید. اینکه کاربران وب سایت شما بدانند شما در چه روز و ساعتی محتوای خود را منتشر می کنید، به طور ناخودآگاه تبدیل به بازدیدکنندگان همیشگی وب سایت شما می شوند.

بیشتر بخوانید:  بازاریابی درونی در مقابل بازاریابی بیرونیدر قسمت وبلاگ همیشه بخشی را برای دریافت بازخورد از طرف بازدید کنندگان داشته باشید. نظرات و بازخوردهایی که دریافت می کنید، می تواند شما را در بهبود وضعیت کسب و کارتان بسیار کمک کند.

البته فراموش نکنیدکه همیشه باید پاسخگویی به سوالات بازدید کنندگان در اولویت فعالیت هایتان قرار دهید.

وبلاگ در بسیاری از موارد می تواند به شما در جمع آوری اطلاعات تماسی مخاطب هایتان کمک کند. اطلاعاتی مانند شماره تلفن و ایمیل.

شما پس  دریافت ایمیل مخاطبانان می توانید آن ها را در خبرنامه ی وب سایت خود عضو کنید.

ممکن است زمانی که شما اقدام به راه اندازی وب سایت می کنید، اطلاعات دقیقی برای نمایش در وب سایت در دسترس نداشته باشید. اما با تولید محتوا در وبلاگ خود می توانید هم رتبه ی وب سایت را در موتورهای جستجو افزایش دهید و هم مطلبی سودمند و مطابق با سلیقه و نیاز مشتری ارائه دهید.

زمانی که شما محتوای خود را در وبلاگ منتشر کردید، می توانید لینک محتوا را در شبکه های اجتماعی برای دنبال کنندگان تان  به اشتراگ بگذارید. این اتفاق علاوه بر جذب مخاطب می تواند بازدید وب سایت را افزایش دهد.

وبلاگ به شما این امکان را می دهد که محتوایی تولید کنید که شامل تمام کلمات کلیدی حوزه ی فعالیت و کسب و کارتان باشد.

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که محتواهای وبلاگ باید دارای دسته بندی باشند. دسته بندی محتوا به کاربران و بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا بتوانند مطالب مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند.

زمان انتشار محتوا باید مشخص باشد. زمان انتشار محتوا در وب سایت می تواند نشانگر زمان فعالیت و شروع به کار شما باشد. و همچنین برای بازدید کنندگان ممکن است تاریخ دارای اهمیت بسیاری باشد از این جهت که می توانند جدید ترین محتوا را دنبال کنند ویا محتوایی که در یک تاریخ مشخص در وبلاگ شما منتشر شده است را جستجو کنند.

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر