وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

مزایای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای کسب و کار

چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۸


اگر به تازگی اخبار مربوط به بازاریابی را در اینترنت و رسانه های اجتماعی جستجو کرده باشید، به اصطلاح اینفلوئنسرمارکتینگ یا بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار بر خواهید خورد. نشریات و مطبوعات  بزرگ و کارشناسان مختلف نظرات مختلفی در این باره مطرح کرده اند.

در دنیای دیجیتال امروز که تبلیغات سنتی رو به کاهش است، اینفلوئنسرمارکتینگ یکی از تاثیرگذارترین شیوه های بازاریابی شناخته می شود. امروزه مردم به آگهی های تبلیغاتی توجه زیادی ندارند و وقت آزاد خود را در اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی می گذرانند که هدف اینفلوئنسرمارکتینگ قرار می گیرند. اگر درمورد اینفلوئنسرها نمی دانید و دوست دارید از مزایای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای کسب و کارخود آشنا شوید با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه شوید.

پیشنهاد سی می پلاس: با سرنخ فروش یا lead generation مشتری را به درگاه پرداخت ببرید!


اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرمارکتینگ

احتمالاً در هنگام گشت و گذار در شبکه های اجتماعی به افرادی برخوردید که دنبال کننده های زیادی دارند و بر روی دیگران تاثیر گذارند؛ به عنوان مثال برخی از صفحات اینستاگرام هستند که از تعداد زیادی فالوور برخوردارند و توانستند با تخصصی یا دانشی که ارائه می دهند  فالوور هایشان را افزایش داده اند به برخی از این افراد می توان لقب اینفلوئنسر را نسبت داد.

البته همه این افرادی که فالوور بالا دارند اینفلوئنسر نیستند؛ برخی از آن ها تنها حاشیه می سازند و با این حاشیه سازی کاربر جذب می کند که به اصطلاح به آن ها شاخ مجازی یا... گفته می شود. پس اینفلوئنسر مارکتینگ به معنای بازاریابی توسط افرادی همچون خوانندگان، نویسندگان، ورزشکاران، بازیگران و... که می‌توانند بر تصمیم گیری و طرز فکر عامه مردم تاثیر بگذارد.

پیشنهاد سی می پلاس: 10 نکته مهم برای مدیریت شبکه های مجازی

شیوه کار در این نوع بازاریابی به این شکل است که اینفلوئنسر مبلغی را از یک شرکت دریافت می کند و محصول یا خدمت آن ها را به گونه ای غیر مستقیم تبلیغ می کند. اینفلوئنسرها به واسطه فالوورهای زیاد می توانند بر تصمیم گیری و قدرت خرید فالوورها تأثیر بگذارند و آن ها را به سمت یک محصول یا خدمات یا یک برند خاص بکشانند. آیا می خواهید بدانید که دقیقا اینفلوئنسر کیست؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
اینفلوئنسر کیست؟

اینفلوئنسر کیست؟

اشخاصی که در زمینه خاصی تخصصی یا دانشی دارند و به وسیله آن یا کلام و رفتار خود می توانند بر روی دیگران تاثیر مثبت بگذارد اینفلوئنسر نامیده می شود. اینفلوئنسرها به دلیل حضور فعال در شبکه های اجتماعی می توانند دنبال کنندگان زیادی را جذب کنند و با آن ها به خوبی ارتباط برقرار کنند؛ اما مهم ترین ویژگی اینفلوئنسر این است که می تواند بر روی تصمیم های یک مشتری یا مصرف کننده تاثیر گذار باشد، به همین علت اینفلوئنسرها می توانند گزینه مناسبی برای کسب و کارها و شرکت های بزرگ باشند تا بتوانند از طریق آن ها فروش خود را افزایش دهند و بازدهی بالایی داشته باشند.

اینفلوئنسرها بر اساس کاری که انجام می دهند و چگونگی روی کار آمدن آن ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی انواع اینفلوئنسرها می‌پردازیم.

طبقه بندی اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها و حوزه فعالیت

بر اساس نوع فعالیت اینفلوئنسرها می‌توان آن ها را در دسته بندی های مختلفی تقسیم نمود. مثلاً بخش هایی همچون حوزه های سرگرمی، آشپزی، آموزشی، تست غذا، میکاپ و... هستند که اینفلوئنسرها در آن فعالیت می کنند.

اینفلوئنسرها و رشد و شهرت

اینفلوئنسرها را می توان بر اساس این که چگونه شهرت یافتند دسته بندی نمود؛ یکی از این دسته ها می تواند افراد متخصص یک حوزه باشد. این افراد با دانش خود توانستند به شهرت برسند که این شهرت بیشتر از طریق رسانه های اجتماعی به دست آمده است. تولید کننده های ویدیو های سرگرمی و وبلاگ نویسان و... در این دسته قرار می گیرند.  

افراد معروف و سلبریتی ها دسته دیگری از این گروه را تشکیل می دهند. این افراد قبل از این که وارد رسانه های اجتماعی شوند به شهرت رسیده اند. افرادی از قبیل ورزشکاران، بازیگران، خوانندگان، سیاسیون و...  را می توان مثال زد که در این رده قرار می گیرند.

اینفلوئنسرها و کانال فعالیت

اینفلوئنسرها را می توان بر اساس فعالیتی که در در شبکه های اجتماعی همچون توییتر، یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و... انجام می دهند دسته بندی کرد.به عنوان مثال کسانی که در یوتیوب فعالیت کردند و به وسیله آن به شهرت رسیده اند اصطلاحا به آن ها یوتیوبر گفته می شود.

اینفلوئنسرها و تعداد مخاطبین

ایننفلوئنسرها را می توان بر اساس تعداد دنبال کننده یا مخاطبینی که دارند دسته بندی نمود که به شرح زیر است:

میکرو اینفلوئنسر ۱۰هزار تا ۱۰۰هزار :این افراد جزو آخرین دسته اینفلوئنسرها هستند که دنبال کننده هایی در بین حدود ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار کاربر دارند. تبلیغات این افراد به شرطی که نرخ تعامل و عوامل دیگر در نظر گرفته شود بازدهی مناسبی دارد.

ماکرو اینفلوئنسر: تعداد مخاطبین این دسته از اینفلوئنسرها بین صد هزار تا یک میلیون فالوور هست. تبلیغات این دسته از اینفلوئنسر ها می تواند بازدهی خوبی داشته باشد.

مگا اینفلوئنسرها: مگا اینفلوئنسرها بالای یک میلیون مخاطب دارند. لذا تبلیغات از طریق این افراد هزینه های زیادی را در بر می گیرد و هر شرکت نمی تواند از پس هزینه آنها بر بیاید. افراد مشهور همچون بازیگران و خوانندگان در این دسته قرار می گیرند. اما برخی از افراد هستند که با فعالیتی که انجام دادند توانستند در این دسته قرار بگیرند.

 مزایای استفاده از این اینفلوئنسرها چیست و چگونه می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند.

مزایای استفاده از اینفلوئنسرها

استفاده بیشتر از شبکه های اجتماعی توسط مردم

در دنیای دیجیتال امروز مردم حداقل چند ساعتی را در رسانه‌های اجتماعی هستند و به صورت روزانه ان را چک می کنند. به عنوان مثال حضور بیش از ۳۰ میلیون ایرانی در اینستاگرام می تواند یک فرصت طلایی برای تبلیغات و رشد برند باشد. پس می توان به وسیله اینفلوئنسرها تبلیغات پر بازدهی را در این فضا ایجاد کرد.

برندسازی و کسب اعتماد بیشتر

یکی از مهم ترین کارهایی که هر کسب و کار تازه و نوپایی باید انجام دهد، افزایش اعتماد مخاطبین است. با نداشتن اعتماد فرد از خدمات و محصولات یک برند استفاده نخواهد کرد، پس زمانی می توانید برند خود را مورد اعتماد دیگران قرار دهید و توجه دیگران را به سوی خود جلب کنید که برند شما توسط یک فرد معتبر تبلیغ شود. هم چنین در اینفلوئنسرمارکتینگ بازگشت سرمایه نسبت به سایر روش های بازاریابی بالاتر است.

بازده کم در روش های تبلیغات سنتی

هزینه های بالایی در روش های تبلیغاتی بسیاری وجود دارد که با این هزینه بالا بازدهی کمی دارند. اما با استفاده از روش های جایگزین همچون اینفلوئنسرمارکتینگ می توان علاوه بر اینکه هزینه ها را به حداقل رساند بازدهی را افزایش داد.

پیشنهاد سی می پلاس: چگونه از بازاریابی سنتی به دیجیتالی کوچ کنیم؟


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر