وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

محتوای مرکب چیست و چرا اینقدر برای افزایش ترافیک سایت مهم است؟

پنجشنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

اگر قصد دارید تا به تولید محتوا بپردازید بهتر است تا با محتوای مرکب نیز آشنا شوید. محتوای مرکب محتوایی است که می تواند تاثیرات بسیار مثبتی ایجاد کند. محتوای مرکب می تواند یک محتوای با ارزش در وب سایت شما باشد.
با فروشگاه ساز و سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه بیشتر با محتوای مرکب آشنا خواهید شد و به شما خواهیم گفت که محتوای مرکب چیست؟ و چرا اینقدر برای افزایش ترافیک سایت مهم است؟

احتمالا اگر در زمینه تولید محتوا و وبلاگ نویسی فعالیت می کنید، تاکنون برایتان پیش آمده است که برخی از محتواها پس از انتشار به سرعت دیده می شوند و درواقع ترافیک بالایی در مدت زمان کوتاهی ایجاد می کنند. اما گاهی ممکن است که یک محتوا پس از انتشار، بازدید و ترافیک بالایی نداشته باشد. اما این محتوا در مدت زمان طولانی با روندی کند بازدیدهای زیادی خواهد داشت. این محتوا یک محتوای با ارزش است که در اصطلاح به آن محتوای مرکب می گویند. و همچنین محتوایی که پس از بازدیدهای بسیار بالا در مدت زمان کم، با افت بازدید رو به رو می شوند، به آن ها محتوای منقضی شونده می گویند.

روند دیجیتال مارکتینگ درمورد محتوا چه می گوید؟

روند دیجیتال مارکتینگ نشان می دهد که محتوای مرکب بسیار مستعد رشد است و می تواند باعث افزایش ترافیک وب سایت شود و به نوعی می تواند فروش را افزایش دهد. همچنین پست های منقضی شونده با داشتن رشد و افت ناگهانی بازدید، می تواند در روند دیجیتال مارکتینگ تاثیرات منفی ایجاد کند. پس از انتشار محتوا چیزی که برای ما مهم است، تعداد بازدید از محتوا است. شاید در نگاه اول رسیدن به تعداد بالایی از بازدید در مدت زمان کوتاه، جذاب به نظر برسد. اما چیزی که اهمیت دارد افزایش تدریجی و همیشگی بازدید محتوا است.

چگونه یک محتوای مرکب تولید کنیم؟

برای تولید محتوای مرکب باید چند نکته را مد نظر قرار داد.

  • محتوا نباید هیجانی نباشد

محتوای هیجانی یعنی محتوایی که در لحظه توجه مخاطب را به سمت خود جلب کند اما این توجه عمیق نباشد. محتوای هیجانی در واقع همان محتوای منقضی شده هستند که نمی توانند تاثیرات طولانی مدت بر روی مخاطبان داشته باشند. محتوای هیجانی به سرعت فراموش می شود. پس اگر به دنبال تولید محتوای مرکب هستید، باید از تولید محتوای هیجانی خودداری کنید.

  • محتوای همیشه سبز تولید کنید

محتوای همیشه سبز محتوایی است که تا همیشه مخاطبان و طرفداران بسیاری دارد. درواقع محتوای همیشه سبز می تواند پاسخی برای پرسش های رایج و همیشگی باشد. به همین دلیل این مدل از محتوا می تواند بازدید و ترافیک دائمی ایجاد کند.

  • محتوای متناسب با تخصص خود و مخاطبان تولید کنید

برای رسیدن به محتوای مرکب بهتر است تا محتوایی تولید کنید که در تخصص خود و نیاز مخاطبان باشد. محتوای تخصصی کمک می کند تا بتوانید ترافیک و بازدید همیشگی برای وب سایت و محتوای خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که محتوای تخصصی باید بتواند در رقابت با سایر وب سایت ها پیروز شود.

چرا محتوای مرکب برای ترافیک وب سایت مهم است؟

محتوای مرکب یکی از موارد بسیار تاثیرگذار در بهبود وضعیت سئو و افزایش ترافیک وب سایت است. توجه داشته باشید که برای تقویت سئو نیاز است تا محتوایی که تولید شود کاملا مطابق با اصول سئو باشد و درکنار آن بهتر است تا تلاش خود را برای تولید محتوای مرکب به کار بگیرید.

 با توجه به اینکه امروزه بسیاری از کسب و کارها بخشی از فعالیت های خود را به صورت مجازی انجام می دهند نیاز است تا با داشتن یک استراتژی تولید محتوا و بازاریابی، موفقیت خود را تضمین کنید. یکی از مواردی که می تواند به شما در رسیدن به موفقیت در فضای مجازی کمک کند، تولید محتوای مرکب است.

 

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر