وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

مجموعه 10 پالت رنگی برای طراحی وب سایتی جذاب و تاثیرگذار

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

 زمان مطالعه : حدود 5 دقیقه
مجموعه 10 پالت رنگی برای طراحی وب سایتی جذاب و تاثیرگذار
 
 
 تاکنون دنیا را بدون رنگ تصور کرده‌اید؟ فکر کنید همه چیز مثل عکس‌های قدیمی سیاه و سفید بود و خالی از هرگونه رنگی! این دنیا مسلما هیچ جذابیتی برای ما نداشت.
وب سایت‌ها هم همین‌طور هستند، دقیقا هر یک مثل شهری هستند در دنیای اینترنت که هرچه زیباتر باشند کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کنند. به همین دلیل انتخاب مجموعه‌ای از رنگ‌ها که ترکیب خوبی را بسازند و در عین جذاب بودن، مناسب با کسب و کارتان هم باشد مسئله بسیار مهمی است.
از این رو قصد داریم در این مقاله چندین پالت رنگی زیبا، چشم‌گیر و جذاب را همراه با نمونه وب سایت به شما معرفی کنیم. با سایت ساز و فروشگاه ساز Drag & Drop سی می پلاس همراه باشید.

 

پالت اول : حرفه‌ای و در عین حال جذاب

یکی از ترفندهایی که برای انتخاب رنگ خیلی خوب جواب می‌دهد، استفاده از رنگ‌های مکمل است. به پالت رنگی زیر توجه کنید، رنگ آبی پس زمینه با رنگ نارنجی، مکمل یکدیگر هستند.
این پالت رنگی یکی از مجموعه رنگ‌هایی است که به شدت حرفه‌ای است اما در عین حال بسیار جذاب و تاثیرگذار است.
پالت اول : حرفه‌ای و در عین حال جذاب
 

پالت دوم : تن‌های مختلف یک رنگ

یکی از تکنیک‌هایی که در انتخاب پالت رنگی وب سایت بسیار کاربردی و البته جذاب است، استفاده از تن‌های مختلف یک رنگ مشخص است که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.
مثلا به پالت رنگی این وب سایت توجه کنید که دقیقا با همین تکنیک انتخاب شده است که در عین سادگی ترکیب رنگ‌ها، هارمونی بسیار جالبی را ایجاد کرده است.
 پالت دوم : تن‌های مختلف یک رنگ

پالت سوم : سایتی تمیز با تکنیک گرادیانت

یکی از حرفه‌ای ترین تکنیک‌های انتخاب رنگ برای وب سایت، استفاده از تکنیک گرادیانت است. به این ترتیب که دو رنگ نزدیک به هم را انتخاب کنید. حالا از یکی از رنگ‌ها شروع کنید و کم کم این دو رنگ را با یکدیگر ترکیب کنید تا به رنگ دوم برسید. به این ترتیب سایتی جذاب، تمیز و یکدست خواهید داشت.

 پالت سوم : سایتی تمیز با تکنیک گرادیانت

پالت چهارم : رنگ‌های شاد در کنار رنگ‌های خنثی

برای اینکه وب سایتی مدرن و شاد طراحی کنید رنگ‌های گرم و پرجنب و جوش مثل نارنجی را انتخاب کنید؛ اما در استفاده از رنگ‌های گرم باید توجه کنید که صفحه را بیش از حد شلوغ و پر از رنگ نکنید. وقتی رنگ‌های گرم و شاد را انتخاب می‌کنید بهتر است از یک رنگ خنثی و سرد در کنارش استفاده کنید و فضای زیادی از صفحه را با همین رنگ خنثی بپوشانید.
پالت چهارم : رنگ‌های شاد در کنار رنگ‌های خنثی
 

پالت پنجم : مدرن و لاچری

اگر به دنبال طراحی وب سایتی مدرن و لوکس هستید پالت رنگی زیر را پیشنهاد می‌کنیم. آبی تیره در کنار تنی چشمگیر از رنگ قرمز، این وب سایت را در عین مدرن و پیچیده بودن، آن را به وب سایتی بسیار لوکس تبدیل کرده است.
 پالت پنجم : مدرن و لاچری

پالت ششم : ساده و چشمگیر

به وب سایتی که با پالت رنگی زیر طراحی شده است نگاه کنید. ترکیب رنگ تیره در پس زمینه و رنگ آبی چشمگیر در کنار آن، بسیار جذاب به نظر می‌رسد و درواقع نمی‌توان از آن چشم برداشت. در عین حال در این پالت رنگی، از رنگ‌های متعدد استفاده نشده است که مخاطب را گیج کند اما رمزآلودی را ارائه می‌دهد.
 پالت ششم : ساده و چشمگیر

پالت هفتم : مناسب شرکت‌های بزرگ و سنتی

اگر به دنبال پالت رنگی مناسبی برای وب سایت یک شرکت سنتی با فعالیت رسمی هستید پالت رنگی زیر گزینه بسیار مناسبی است. این ترکیب رنگ‌ها در عین القای حس قدرت و حرفه‌ای بودن، احساس اعتماد کاربران را هم بر می‌انگیزد.
 پالت هفتم : مناسب شرکت‌های بزرگ و سنتی

پالت هشتم : مدرن و حرفه‌ای

اگر به دنیال یک طراحی چشمگیر، مدرن و در عین حال حرفه‌ای هستید که به هیچ عنوان خسته‌کننده هم نباشد و ضمنا قدیمی و کهنه هم به نظر نرسد، پالت رنگی زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. ترکیب رنگ‌های مشکی، خاکستری و زرد چشمگیر طراحی را به شما می‌دهد که در عین مدرن و حرفه‌ای بودن، شیوه ای جدید و تازه از ترکیب رنگ را برای سایت شما به ارمغان می‌آورد.
 پالت هشتم : مدرن و حرفه‌ای

پالت نهم : پرجنب و جوش

اگر به دنبال طراحی وب سایتی پر جنب و جوش هستید و بیشتر جامعه هدفتان نوجوانان و جوانان هستند، پالت رنگی زیر گزینه بسیار مناسبی است.
ترکیب رنگ قرمز تیره و صورتی تیره در کنار پس زمینه روشن خاکستری طراحی جذاب و گیرایی ایجاد می‌کند. در چنین پالت‌های رنگی اگر به رنگ‌های بیشتری نیاز دارید می‌توانید از تن‌های روشن‌تر و یا تیره‌تر هر یک از رنگ‌ها استفاده کنید.
 پالت نهم : پرجنب و جوش

پالت دهم : مدرن و جالب توجه

استفاده از رنگ‌های تیره سرمه‌ای و خاکستری در کنار رنگ زرد ترکیبی را به وجود می‌آورد که در عین مدرن بودن چمشگیر است و توجه کاربر را جلب می‌کند.
پالت دهم : مدرن و جالب توجه
 
در مقالات آتی سایت قصد داریم هر آنچه برای موفقیت یک وب‌ سایت به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مقالات سی‌ می‌پلاس را دنبال کنید. برای دسترسی سریع به مقالات می‌توانید در کانال تلگرام ما با آی دی seemeplus@ عضو شوید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر