وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

لینک بیلدینگ در سئو؛ حرفه یک سئو کار کلاه خاکستری اما کاملا کاربردی

دوشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
لینک بیلدینگ در سئو؛ حرفه یک سئو کار‌ کلاه خاکستری اما کاملا کاربردی 

وقتی وب سایت‌های زیادی در هر زمینه‌ای وجود دارند و هر روز هم به تعدادشان اضافه می‌شود، شاید آنقدرها هم عمل کردن به قدم به قدم دستورات گوگل کارساز نباشد. از سئو کلاه سفید و کلاه سیاه صحبت می‌کنیم. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید تا این موضوع را بشکافیم.
 
درواقع طبق دستورات گوگل لینک سازی یا همان اصطلاح لینک بیلدینگ یک کار قانونی نیست، این که شما خودتان شروع کنید به هر روشی برای سایت‌تان لینک بسازید، هزینه کنید و با نگارش رپورتاژ آگهی به سایت‌تان اعتبار دهید، در سایت‌های دیگر کامنت بگذارید و در انتهای کامنت هم لینک وب سایت‌تان را قرار دهید و هزاران کار دیگر مانند این‌ها، از نظر گوگل درست نیست.
 

Link earning منظور و هدف گوگل بوده است

لینک‌هایی که به وب سایت شما داده می‌شود یکی از اصلی‌ترین عوامل رشد و اعتبار گرفتن وب سایت است و گوگل هم به شدت به این لینک‌ها توجه می‌کند اما موضوع اصلی اینجاست که گوگل این لینک‌ها را نه با واژه لینک بیلدینگ یا لینک سازی، بلکه به واژه لینک ایرنینگ (Link earning) می‌شناسد. یعنی اینکه وب سایت شما به اندازه‌ای معتبر و خوب باشد و مطالب مفید و کارآمدی داشته باشد که وب سایت‌های دیگر به عنوان منبع به مطالبتان لینک دهند. این روش اصولی‌ترین و صحیح‌ترین روش برای اعتبار بخشیدن به وب سایت است. درواقعی روشی که مد نظر گوگل است سئو کلاه سفید است.
 

بهتر است دست به دامان سئو کلاه خاکستری شویم

 اما همانطور که گفتیم این روزها و با وجود انواع و اقسام وب سایت‌ها در هر زمینه‌ای، رشد سریع یک وب سایت آن هم تنها با تکیه بر سئو کلاه سفید شاید آن‌قدرها جواب ندهید. بنابراین بک لینک سازی یا همان لینک بیلدینگ را به شما توصیه می‌کنیم. البته فراموش نکنید که اگر شروع به لینک سازی کردید دیگر سئو کلاه سفید ندارید بلکه روی لبه سئو کلاه خاکستری در حرکت هستید.
 
 

تکنیک‌ها و ترفندهای لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ تکنیک‌های بسیاری دارد، از انتشار رپورتاژ آگهی در وب سایت‌های معتبر و مرتبط گرفته تا کامنت گذاشتن در فروم‌ها و... . در بین این روش‌ها بهترین و سالم‌ترین روش لینک سازی از طریق شبکه‌های اجتماعی است. درواقع می‌توانید هر روز همه مطالب وب سایت خود را به صورت منظم در انواع شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و به این ترتیب هم عده زیادی از کاربرانتان را همیشه از سرویس‌ها و خدماتتان آگاه کنید و هم در کنارش به صورت اصولی بک لینک سازی داشته باشید.
برای اطلاع دقیق از روش‌های بک لینک سازی پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را از دست ندهید:

 
 

ره رو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود...

اگر وارد راه بک لینک سازی شدید باید اصل آهستگی و پیوستگی را به خاطر داشته باشید. برای اینکه استراتژی لینک بیلدینگ شما موثر باشد نباید یک باره صدها بک لینک بسازید بعد برای مدت‌ها دور بک لینک سازی را خط بکشید بلکه بهترین راه‌ این است که به صورت هفتگی و هر هفته به صورت ثابت چند لینک بسازید. به این ترتیب خطر پنالتی شدن از سمت گوگل را هم تا حد زیادی کاهش خواهید داد.


هر هفته به وبلاگ سی می پلاس سر بزنید تا هر چیزی برای رشد وب سایت‌تتان نیاز دارید را با شما در میان بگذاریمو ضمنا می‌توانید عضو خبرنامه سی می پلاس هم شوید تا مطالب برای شما ارسال شود.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر