وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

دسته بندی نشده

قیف فروش (SALESE FUNNEL) چیست؟

دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

قیف فروش (SALESE FUNNEL) چیست؟

قیف فروش یا SALESE FUNNEL یکی از مفاهیم اصلی در دنیای بازاریابی دیجیتال است. قیف فروش درواقع می تواند به عنوان یک ابزار برای کمک به کسب و کارهای گم نام و ناشناس عمل کند، به طوری که این کسب و کار بتواند به درآمدهای بسیاری زیادی دست پیدا کند. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید. در این مقاله به بررسی مفهوم قیف فروش خواهیم پرداخت و به شما می گوییم که قیف فروش (SALESE FUNNEL) چیست؟

قیف فروش درست مانند یک قیف واقعی عمل می کند. همانطور که شما در دنیای واقعای چیزی را از قیف عبور می دهید، در دنیای بازاریابی هم همین اتفاق رخ می دهد. با این تفاوت که در قیف فروش، مشتریان پس از خرید از درب مغازه عبور می کنند. بازاریابان حرفه ای تلاش می کنند تا با عبور دادن مشتریان احتمالی از قیف فروش، آن ها را تبدیل به مشتریان واقعی کنند.

مشتریان چگونه از قیف فروش عبور می کنند؟

تمام افرادی که می توانند به عنوان مشتریان احتمالی ما شناخته شوند، باید از قیف فروش عبور کنند. برای درک بهتر این موضوع، مطلب را با یک مثال توضیح می دهیم.

قیف می تواند به عنوان یک فروشگاه در نظر گرفته شود که وقتی مشتریان وارد آن می شوند از ویترین هایی که درون قیف وجود دارد دیدن می کنند. همانطور که در دنیای واقعی می بینید، همه افرادی که از جلوی درب فروشگاه عبور می کنند، وارد فروشگاه نمی شوند.

تنها برخی از آن ها برای دیدن کالای مورد نظر وارد مغاره می شوند و پس از بعد دیدن و انتخاب کالا به سمت حساب داری می روند و در نهایت از فروشگاه خارج می شوند. این همان اتفاقی است که در قیف فروش هم دیده می شود.

قیف فروش برای کسب و کارهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است در انواع زیر دیده شود:

  • خرده فروشی ‌ها‌
  • تیم ‌ها‌ی فروش
  • وب سایت
  • ایمیل
  • مشاوره فردی
قیف فروش (SALESE FUNNEL) چیست؟

اهمیت قیف فروش

قیف فروش می تواند به عنوان یک ابزار بسیار قدرتمند در زمینه شناخت حفره های موجود در قیف عمل کند. توجه داشته باشید اینکه مشتریان بدون عبور کامل از قیف، فروشگاه شما را ترک می کنند، بدین معنا است که حفره هایی در قیف فروش و کسب و کار شما وجود دارد که می تواند مشتریان را از خرید منصرف کند.

 بازاریابان حرفه ای با کمک قیف فروش و بررسی نحوه ی عملکرد مشتریان به شما کمک می کنند تا حفره های موجود در کسب و کار خود را از بین ببرید.

قیف فروش از چه مراحلی تشکیل می شود؟

  • آگاهی

در این مرحله  تنها هدف ما این است که مخاطبان خود را شناسایی کنیم و با نیازها آن ها آشنا شویم. شاید مهم ترین مرحله در قیف فروش آگاهی از مخاطبان و خواسته ی آن ها است.

  • علاقه مندی

در این مرحله مشتریان و مخاطبان شما، به دنبال علایق خود هستند و شما باید سعی کنید تا آن ها را به چیزی که می خواهند نزدیک کنید.

  • تصمیم گیری

مشتریان پس از اینکه با علاق خود رو به رو شدند، باید تصمیم خود را برای خرید بگیرند. البته این مرحله کاملا با مرحله قبل مرتبط است. درواقع علاقه مندی می تواند باعث شود تا مشتری تصمیم نهایی خود را برای خرید بگیرد.

  • اقدام عملی

اقدام عملی درواقع همان مرحله خروج از قیف است که خریداران به سمت صندوق های حسابداری می روند و پس از آن از فروشگاه خارج می شوند. توجه داشته باشید که هدف ما از فروش همین است که مشتریان از قیف عبور کنند.

قیف فروش (SALESE FUNNEL) چیست؟

جمع بندی

شاید در نگاه نخست استفاده و به کارگیری قیف فروش باعث شود که زمان بسیار زیادی صرف شود. اما قیف فروش می تواند به عنوان یک ابزار بسیار موثر به شما در بهبود روند بازاریابی کمک کند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر