وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

قصد کاربران از جستجو با کمک گوگل چیست؟

دوشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

قصد کاربران از جستجو با کمک گوگل چیست؟
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه چیزی باعث می شود تا کاربران از طریق یک موتور جستجو مانند گوگل به دنبال مطلب مورد نظر خود باشند؟ نکته ای که این روزها بسیار روشن است، تاثیر و کاربرد اینترنت در زندگی روزمره همه ما است. و همه خوب می دانیم که برای دریافت پاسخ پرسش های خود می توانیم به سراغ گوگل برویم. اما برای اینکه بتوانید محتوای موجود در وب سایت خود را به کاربران معرفی کنید، نیاز است تا بدانید اهداف کاربرانتان چه چیز است. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه به شما خواهیم گفت که قصد کاربران از جستجو با کمک گوگل چیست؟

در گذشته تمرکز گوگل برای نشان دادن محتوای وب سایت در نتایج جستجوی خود، بر روی لینک ها و بک لینک ها بود. اما در آپدیت جدید الگوریتم های گوگل که با عنوان رقص گوگل یا Google Dance شناخته می شوند، اهداف کاربران شنایی می شود، و محتوایی متناسب با نیاز کاربران به آن ها پیشنهاد می شود. با ایجاد چنین تغییراتی در الگوریتم های گوگل محتوای منتشر شده در وب سایت شما از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

تاثیر سئو بر نتایج جستجو

همانطور که می دانید سئو (SEO) همان چیزی است که به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل کاربران هدف را به سمت وب سایت خود جذب کنید. برای اینکه بتوانید سئوی وب سایت خود را تقویت کنید، نیاز است تا از ترفندها و راهکارهای موثری که منجر به بهبود رتبه وب سایت شما می شود استفاده کنید. اما نکته دیگری که نیاز است تا به آن توجه داشته باشید نیاز کاربران است. برای آنکه بتوانید با کمک سئو رتبه وب سایت خود را افزایش دهید، باید بدانید کاربران و مشتریان شما به دنبال چه چیزی هستند.
قصد کاربران از جستجو با کمک گوگل چیست؟

قصد کاربران از جستجو با کمک گوگل چیست؟

دانشگاه هنگ کنگ در سال 2006 تحقیقاتی در مورد قصد جستجو یا (search intent) انجام داد. نتایج حاصل از این تحقیقات نشان می داد که کاربران به دنبال یافتن مطالب مرتبط با کلمات کلیدی هستند که آن ها را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، سرچ می کنند. و در نهایت به دنبال مطالبی هستند که بتواند به طور مختصر اما کامل در مورد موضوع مورد نظرشان توضیح دهد.

درواقع این همان چیزی بود که توانست به کسانی که فعالیت های اینترنتی و مجازی داشتند کمک کند تا بتوانند با استفاده از کلمات کلیدی مورد نظر کاربران و ارائه یک محتوای کوتاه و کامل، کمک کند تا کاربران به اهداف خود دست پیدا کنند.

نیاز است تا به این نکته دقت داشته باشید که اگر شما بتوانید با فعالیت خود کمک کنید تا کاربران به اهداف دست پیدا کنند، درواقع به خودتان در رسیدن به اهدافتان کمک کرده اید.

چگونه از قصد کاربران خود آگاه شویم؟

برای آنکه بتوانید از قصد کاربران خود از جستجوی مطالب مورد نظرشان آگاه شوید راهکارهایی وجود دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • توجه به کلمات کلیدی که کاربران در گوگل جستجو کرده اند، و حالا گوگل آن ها را به شما پیشنهاد می دهد.
  • ایجاد فرم نظر سنجی، به طوریکه در نهایت نتایج این نظر سنجی بتواند به شما در آگاه شدن از نیاز کاربران کمک کند.
  • به بازدید محتوا و وب سایت خود توجه داشته باشید. اینکه بتوانید تشخیص دهید چه محتوایی در وب سایت شما باعث افزایش ترافیک شده است و یا اینکه چه صفحه ای در وب سایت شما بیشتر دیده شده است. یک راهکار بسیار موثر در گاهی از نیاز کاربران هدف شما است.
  • قصد کاربران از جستجو با کمک گوگل چیست؟

جمع بندی

اگر شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و به دنبال جذب کاربر و مشتری از طریق موتورهای جستجو هستید، حتما باید از قصد کاربران خود از جستجو آگاه شوید. زمانی که شما بدانید کاربران شما به دنبال چه چیزی هستند، وقت آن می رسد که با تولید محتوای حرفه ای و با کیفیت، به طوریکه بتواند به تمام پرسش های کاربران پاسخ دهد، آن ها را به سمت وب سایت خود جذب کنید.

دقت داشته باشید که تنها چیزی که می تواند باعث شود تا شما به اهداف خود دست پیدا کنید، کاربرانی هستند که پس از مراجعه به وب سایت شما، با رضایت کامل آن را ترک می کنند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر