وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

طراحی سایت استاتیک بهتر است یا داینامیک؟

دوشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
طراحی سایت استاتیک بهتر است یا داینامیک؟


طراحی سایت بی شک یکی از مهمترین اقدامات برای توسعه کسب و کار شماست اما مسئله اینجاست که چه نوع وب سایتی مناسب نیاز شماست، طراحی سایت استاتیک و یا طراحی سایت داینامیک؟
با سی می پلاس همراه باشید تا در ابتدا تعریفی از هر یک از این دو روش داشته باشیم و مزایا و معایب هر یک را بررسی کنیم.
 

طراحی سایت استاتیک

وب سایت‌هایی که به صورت استاتیک طراحی شده‌اند را می‌توان به مجسمه‌هایی تشبیه کرد که شکل و قالب آن‌ها همواره مشخص است. بنابراین با گذشت زمان معمولا تغییری در این‌گونه وب سایت‌های نمی‌بینیم.
وب سایت‌های استاتیک معمولا برای کسب و کارهایی مناسب هستند که وب سایت خود را تنها با هدف معرفی کسب و کارشان طراحی کرده‌اند و قصد ندارند سرویس‌های خود را تا مدت زیادی تغییر دهند و یا اینکه سرویس و محصولات‌شان را از طریق وب سایت به فروش برسانند.
افرادی که به دنبال طراحی صفحه شخصی برای معرفی خود هستند هم می‌توانند از طراحی وب سایت استاتیک بهره ببرند.
در کل معمولا این نوع طراحی بیشتر برای وب سایت‌های تک صفحه‌ای و یا وب سایت‌هایی که در گذر زمان به تغییری نیاز ندارند مناسب است.
 

مزایا طراحی سایت استاتیک

طراحی وب سایت به صورت استاتیک بسیار سریع و کم هزینه است. ضمنا خدمات هاست و میزبانی برای این گونه وب سایت‌ها بسیار مناسب است. به صورت خلاصه مزایا طراحی سایت به صورت استاتیک عبارتند از:
 1. طراحی سایت در کمترین زمان ممکن
 2. طراحی سایت با هزینه پایین
 3. خدمات هاست و میزبانی ارزان قیمت
 

 معایب طراحی سایت استاتیک

در کنار تمامی این مزایا، در صورتی که بخواهید در یک وب سایت‌ استاتیک کوچک‌ترین تغییری ایجاد کنید حتما باید این کار را به یک متخصص و برنامه نویس بسپارید. درواقع خودتان نمی‌توانید هیچ تغییری در سایت ایجاد کنید. ضمنا برای هر یک از این گونه تغییرات هزینه‌ای جداگانه به برنامه نویس بپردازید.
از سوی دیگر از طریق وب سایت‌هایی که به صورت استاتیک طراحی شده‌اند نمی‌توانید کسب درآمد کنید زیرا این دست وب سایت‌ها راهی برای خرید آنلاین و فروش محصول و خدمات به کاربر ارائه نمی‌دهند.
به طور خلاصه معایب وب سایت‌های استاتیک عبارتند از:
 1. برای اعمال هر تغییری به یک برنامه نویس نیاز دارید
 2. سایت‌های استاتیک روشی برای کسب درآمد ارائه نمی‌دهند
 
 

طراحی سایت داینامیک

در مقابل وب سایت‌های استاتیک، طراحی دیگری به نام طراحی سایت داینامیک داریم. وب سایت‌هایی که به صورت داینامیک طراحی می‌شوند علاوه بر پوسته و قالب سایت، هسته‌ای دارند که به راحتی امکان تغییر تمامی بخش‌های سایت را فراهم می‌کند.
این دست وب سایت‌ها برای کسب و کارهایی که می‌خواهند محصولات و سرویس‌های مختلف خود را از طریق وب سایت به فروش برسانند بسیار مناسب هستند. از طرف دیگر اگر برای پیش‌برد کسب و کارتان از وبلاگ نویسی استفاده می‌کنید، طراحی سایت داینامیک مناسب شماست زیرا علاوه بر سادگی آپلود مطلب در سایت، مطالب جدید به محض انتشار در صفحه اصلی و تمامی صفحات مرتبط با آن مطلب، قرار می‌گیرند.
 

مزایای طراحی سایت داینامیک

وب سایت‌های داینامیک تغییرات را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ هزینه اضافی مدیریت می‌کنند به صورتی که این تغییرات در تمامی بخش‌های سایت شما به سادگی اعمال شود. درواقع این دست وب سایت‌ها یک پنل مدیریت در اختیارتان قرار می‌دهد که هنگام به‌روزرسانی وب سایت، شما را از یک برنامه نویس بی‌نیاز می‌کند.
مزایای طراحی وب سایت به شکل داینامیک به صورت خلاصه عبارتند از:
 1. مدیریت کامل وب سایت در اختیار شماست
 2. تغییرات به سادگی و به سرعت در تمامی بخش‌های سایت اعمال می‌شوند.
 3. برای اعمال تغییرات به برنامه نویس نیازی ندارید.
 4. وب سایت داینامیک راهی بسیار مناسب برای کسب درآمد از طریق وب سایت است.
 

معایب طراحی سایت داینامیک

در کنار همه مزایایی که طراحی وب سایت به صورت داینامیک دارد اما این پروسه زمان‌بر و هزینه‌بر است. بنابراین اگر واقعا به یک وب سایت داینامیک نیازی ندارید، بهتر است به فکر طراحی وب سایت به صورت استاتیک باشید.
معایب طراحی وب سایت به صورت داینامیک عبارتند از:
 1. توسعه وب سایت داینامیک زمان بر و هزینه بر است.
 2. خدمات هاست و میزبانی این دست وب سایت‌ها کمی بیشتر از سایت‌های استاتیک است.
سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس وب سایت‌ مورد نیاز شما را در کمترین زمان ممکن و با هزینه‌ای بسیار مناسب، به صورت داینامیک طراحی می‌کند و در نهایت یک پنل مدیریتی دارید که می‌توانید همه تغییرات دلخواهتان را به راحتی در وب سایت خود اعمال کنید. در واقع سی می پلاس مزایای هر دو روش طراحی استاتیک و داینامیک وب سایت را یک جا در اختیارتان قرار می‌دهد.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر