وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

صفحه فرود یا لندینگ پیج (landing page)چیست؟

دوشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۹


لندینگ پیج یا صفحه فرود (landing page) به یک صفحه مشخص در وب سایت گفته می‌شود که با هدف تکمیل روند بازاریابی ساخته می شود. صفحه فرود یا لندیگ پیج می تواند یک فرم ثبت نام، صفحه فروشگاهی و یا تماس با ما باشد.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید،در این مقاله قصد داریم تا به بررسی صفحه فرود بپردازیم و به شما بگوییم صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست؟

صفحه لندینگ می‌ تواند چالشی بزرگ برای شما ایجاد کند، زیرا این صفحات باید کاملا بهینه شده باشند و بتوانند نیاز کاربران را برطرف کنند. همچنین صفحه فرود صفحه ای است که می تواند ترافیک وب سایت شما را به میزان چشمگیری افزایش دهد. یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی لندیگ پیج باید به آن توجه داشته باشید، طراحی آن بر اساس اصول UX و UI است.

بسیاری از کارشناسان دیجیتال مارکتینگ می گویند صفحه لندینگ باید کاملا متفاوت و مجزا از سایر صفحات وب سایت باشد. حتی در برخی از موارد بهتر است که منو از این صفحات حذف شود تا حواس کاربران به سمت سایر بخش های وب سایت پرت نشود. بیشترین کاربرد صفحات فرود، در تبلیغات کلیکی است. در واقع افراد پس از کلیک برروی تبلیغات، به این صفحات وارد می شوند.

لندینگ پیج چه و کاربردهایی دارد؟

  • تبلیغات گوگل و یا بنری

تبلیغات بنری به شما کمک می کنند که بازگشت سرمایه بالایی از سمت کمپین تبلیغاتی داشته باشید.

  • محتوای بازاریابی ایمیلی

لندینگ در ایمیل مارکتینگ برای آن دسته از کاربران است که که با کسب و کار شما آشنا هستند. با کمک این ابزار می توانید یک مقاله جدید و یا یک کتاب الکترونیک را که در صفحه ای خاص از وب سایت شما قرار دارد، به مخاطبان خود معرفی کنید.

  • دموی رایگان

 اگر بخشی از خدمات خود را بصورت رایگان و در مدت زمان محدود ارائه می‌دهید می‌توانید با کمک صفحه لندینگ، بر روی این موضوع تأکید کنید و توجه کاربران را به آن جلب کنید.

  • صفحه محصول

تمرکز کاربران شما بر روی یک محصول خاص یکی از راه های بسیار عالی برای بالا بردن فروش است. فروشگاه ‌های آنلاین موفق صفحه لندینگی مجزا برای هر محصول می سازند.

  • کمپین تبلیغاتی

اگر یک کمپین تبلیغاتی برای یک مناسبت خاص برنامه‌ریزی کرده‌اید، می توانید با ارائه کد تخفیف به کاربران ویژه، آن ها را به سمت صفحه مورد نظر هدایت کنید.

  • صفحه تماس با ما

برای بسیاری از سازمان ها و شرکت ها، صفحه تماس با ما یکی از مهم‌ترین صفحات وب سایت به حساب می­آید. بسیاری از کاربران می توانند با فرود آمدن به صفحات تماس با ما به سمت یک وب سایت و در نهایت یک کسب و کار جذب شوند.

آیا لندینگ پیج مانند صفحه اصلی یا صفحه اصلی وب سایت است؟

در پاسخ به سوال بالا باید بگوییم خیر! بسیاری از افراد هستند که به اشتباه تصور می کنند که همیشه لندینگ پیج، صفحه اصلی وب سایت است. اما اینگونه نیست. گاهی ممکن است این اتفاق بیفتد و کاربران از لندینگ پیج به صفحه اصلی وب سایت وارد شوند. اما باید بدانید که هدف از ساخت صفحه فرود یا لندیگ این است که یک میانبر برای رسیدن کاربران به صفحه مورد نظر ساخته شود. به عنوان مثال صفحه فروش محصولات. صفحه فرود معمولا هنگامی که کاربران مطلبی با موضوع مورد نظرشان را توسط موتورهای جستجو سرچ می کنند، به آن ها پیشنهاد می شود و کاربران از طریق نتایج جستجو وارد صفحات لندینگ می شوند.

لندینگ پیج یا صفحه فرود کاربردهای بسیار زیادی دارد، یکی از معیارهایی که می تواند باعث افزایش رتبه وب سایت شما توسط موتورهای جستجو شود، ایجاد صفحات لندینگ است. همچنین نتایج تحقیقات نشان می دهد که کاربران بیشتر به سمت وب سایت هایی جذب می شوند که دارای صفحه فرود هستند.

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر