وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

سایبر ماندی یا دوشنبه مجازی چیست؟

جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷


دوشنبه مجازی (Cyber Monday)، اولین دوشنبه بعد از روز شکرگزاری می‌باشد. در سال 2005 سایت shop.org اولین دوشنبه بعد از شکرگزاری را دوشنبه مجازی نامید. در آن زمان اکثر خریداران برای خرید آنلاین، احتیاج به سرعت اینترنت بالایی داشتند. با سی می پلاس همراه باشید.

رکورد بیشترین خرید در یک روز در روز دوشنبه مجازی در سال 2017 ثبت شد. در آن روز خریداران مبلغ 6/6 میلیارد دلار را صرف خرید آنلاین کردند؛ چیزی حدود 16/5 درصد بیشتر از سال پیش آز آن. میزان فروش در این روز حتی بیشتر از میزان فروش در روز جمعه سیاه (Black Friday) بود. در روز جمعه سیاه تنها حدود 5 میلیارد دلار فروش آنلاین انجام شد.

در روز دوشنبه مجازی حدود سه چهارم خریداران خرید خود را در اوائل صبح، 25% هنگام ظهر  و 34% این کار را در شب انجام دادند.  تنها 19% از خریداران خرید خود را در بقیه هفته پس از روز دوشنبه مجازی انجام دادند.

هر سال روز دوشنبه مجازی زودتر از سال قبلتر شروع و مورد استقبال خریداران قرار می گیرد؛ به گونه ای که حدود یک سوم خریداران از روز یکشنبه قبل از آن شزوع به خرید می‌کنند. بعضی از بزرگترین فروشگاهای آنلاین دنیا مانند آمازون، وال مارت و تارگت، هفته  مجازی را از خود روز شکرگزاری شروع می کنند.

 

چرا دوشنبه مجازی مورد علاقه خریداران قرار گرفت

دلایل خریداران برای مورد علاقه بودن روز دوشنبه مجازی واضح است. آن ها می توانند در تمام 24 ساعت شبانه روز بدون داشتن هرگونه محدودیتی خرید خود را انجام دهند و بر خلاف خرید کردن در روز جمعه سیاه آن ها می توانند آنلاین و بدوم نیاز به ایستادن و صبر کردن در صف‌های بلند و طولانی خرید خود را انجام دهند.

حدود یک سوم خریداران امکان مقایسه کردن سریع و بی دردسر قیمت اجناس را یکی از دلایل دوست داشتن این فرصت می‌دانند.

مهمترین دلیل مورد استقبال قرار گرفتن روز دوشنبه مجازی میزان تخفیف بالایی است که فروشندگان در آن روز به خریداران خود می‌دهند. حتی حدود نیمی از فروشندگان هیچ هزینه ای برای ارسال کالای خریداری شده در آن روز از مشتری دریافت نمی کنند. این سیاست مورد توجه خریداران قرار گرفته و باعث می شود اکثر خریداران میزان خرید خود را از این فروشندگان بیشتر کنند که خود باعث سودآوری بیشتری برای آن فروشنده می شود.

اهمیت تکنولوژی تلفن های همراه و شبکه های اجتماعی

هر روزه استفاده از شبکه های مجازی در حال افزایش است، به گونه ای که حدود یک سوم از خریدراران در روز دوشنبه مجازی از طریق فیس بوک اطلاعات خود را در مورد اجناس و فروشندگان به دست می‌آورند. این میزان، دو برابر کسانی است که با خواندن نظرات بقیه خریداران در خود وب سایت فروشگاه تصمیم به خرید جنس مشخصی می‌گیرند.

خود فروشندگان نیز تدابیر ویژه‌ای برای خریدارانی که از طریق تلفن های همراه و شبکه های اجتماعی اقدام به خرید می‌کنند در نظر می‌گیرند. بیشتر از نیمی از فروشندگان سایت‌های خود را به گونه ای مدیریت می‌کنند که به راحتی با تلفن های همراه در دسترس باشند. حدود یک سوم از فروشندگان نیز با فراهم کردن قابلیت استفاده از بارکد QR بر روی تبلیغات خود در مجلات و بیلبوردها خرید کردن برای مشتریانی که از تلفن همراه استفاده می کنند را تسهیل می‌کنند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر