وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

سئو کلاه سیاه (black hat seo) چیست؟

دوشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

اگر با مبحث طراحی وب سایت و سئو آشنا باشید، احتمالا اصطلاح سئو کلاه سیاه را شندیده اید. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه ما باشید؛ در ادامه به شما خواهیم گفت سئو کلاه سیاه چیست؟ و چگونه می تواند به وب سایت شما آسیب وارد کند.

سئو کلاه سیاه (black hat seo)چیست؟

فعالیت هایی که باعث می شود خیلی سریع رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند، که این فعالیت ها با قوانین موتورهای جستجو از جمله گوگل در تضاد است که به این روش سئو کلاه سیاه (black hat seo)گویند. در واقع می توان گفت سئو کلاه سیاه از ترفندهای مختلفی برای فریب دادن موتورهای جستجو استفاده می کند.
پیشنهاد سی می پلاس: چه جوری سایتمون در گوگل رنک بگیرد

برخی از افراد تصور می کنند سئوی کلاه سیاه مخصوص لینک سازی است. اما این تصور کاملا اشتباه است. زیرا ترفندهایی در دیگر بخش های وب سایت، از جمله وبلاگ و محتوای آن وجود دارد که می تواند بصورت غیر قانونی موتورهای جستجو را فریب داد.

در کل می توان گفت مرز بسیار باریکی میان سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید وجود دارد. که گاهی تنها یک متخصص حرفه ای می تواند متوجه تفاوت های میان این دو شود. گاهی بسیاری از فعالیت های مرتبط با سئو با هدف سئو کلاه سفید انجام می شود. اما ممکن است به سئوی وب سایت آسیب وارد کند.

چند مورد از تکنیک های سئو کلاه سیاه

در ادامه به بررسی چند مورد از تکنیک های سئو کلاه سیاه خواهیم پرداخت.

پنهان کردن متن

یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه، تکنیک کلاکینگ (Cloaking) است. در این تکنیک تلاش می شود تا محتوا به گوگل معرفی شود. اما ممکن این محتوا هیچ ارتباطی با مطلب مورد نیاز کاربران نداشته باشد. و کاربران به مسیری اشتباه هدایت شوند.

تبادل لینک

یکی از ترفندهایی که قبلا برای افزایش رتبه وب سایت از آن استفاده می شد، تبادل لینک بود. اما پس از مدتی گوگل برای وب سایت هایی که اقدام به تبادل لینک کرده بودند، امتیاز منفی در نظر گرفت، که پس از آن نه تنها رتبه وب سایت بهبود پیدا نکرد، بلکه رتبه آن نیز کاهش پیدا کرد.
به همین دلیل توصیه می شود تا تمرکز خود را بر روی لینک های واقعی بگذارید. و از گرفتن لینک های بی کیفیت و بی ارزش خودداری کنید.

محتوای تکراری

محتوای تکراری یا همان محتوای کپی شده، یکی از تکنیک های معروف در سئو کلاه سیاه است. تعداد بسیار زیادی از افراد به جای تولید محتوا یونیک برای وب سایت خود، اقدام به کپی برداری از محتوای سایر وب سایت ها می کنند.
در واقع می توان گفت این تکنیک یکی از تکنیک هایی است که ممکن است آسیب های جدی و غیر قابل جبران را به سئوی وب سایت وارد کند.

خرید لینک

گفته می شود که لینک ها تا 80 درصد می توانند در رتبه بندی وب سایت ها توسط موتورهای جستجو تاثیر داشته باشند. اما باید به کیفیت لینک ها توجه داشته باشید. گاهی برخی وب سایت ها برای افزایش رتبه، اقدام به خرید لینک می کنند. که البته باید بدانید که این لینک ها توسط موتورهای جستجو شناسایی می شوند. و باعث کاهش رتبه وب سایت خواهند شد.

پیشنهاد سی می پلاس: یک پست وبلاگ باید چند کلمه داشته باشد؟


استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

برخی از افراد تصور می کنند که اگر کلمات کلیدی را به طور مداوم در محتوای خود تکرار کنند، می توانند به افزایش بازدید آن کمک کنند. باید بدانید که این تصور کاملا اشتباه است. یک موتور جستجو مانند گوگل در صورتی که تعداد کلمات کلیدی شما از حد استاندارد بیشتر باشد، آن را به عنوان سئوی کلاه سیاه در نظر می گیرد.

اگر قصد دارید تا رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند، نیاز است تا در کنار تکنیک های سئو کلاه سفید، با تکنیک های سئوی کلاه سیاه نیز آشنا شوید. اگر به خوبی بتوانید این تکنیک ها را از هم تشخیص دهید، بدون شک نتایج فعالیت های سئوی شما موفق آمیز خواهد بود.

پیشنهاد سی می پلاس: تمام کارهایی را که باید قبل از انتشار و رونمایی از سایت انجام دهیم


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر