وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

رقیب هایتان را بهتر شناسید؛ معرفی 3 ابزار مهم برای شناسایی وب سایت های رقیب

دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه

رقیب‌هایتان را بهتر شناسید؛ معرفی 3 ابزار مهم برای شناسایی وب سایت‌های رقیب

در دنیا هزاران کسب و کار مشابه شما وجود دارد. در دنیای دیجیتال و فضای آنلاین، این کسب و کارهای عملا رقیب بیشتر به چشم می‌خورند زیرا در دهکده جهانی زندگی می‌کنیم و محدودیت‌های جغرافیایی دیگر مطرح نیست. بنابراین یکی از معمول‌ترین استراتژی‌ها شناسایی رقیب است. در واقع شناخت نحوه بهینه‌سازی وب سایت، شیوه بازاریابی دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی، ترافیک و... همه و همه به شما کمک می‎‌کند تا بهتر بتوانید مدل فعالیت‌های وب سایت خود را ایجاد کنید.
بدست آوردن اطلاعات دقیق وب سایت‌های رقیب به صورت صد در صد ممکن نیست اما ابزارهایی هستند که شما را در این راه کمک می‌کنند. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید تا چند ابزار کاربردی برای آنالیز وب سایت‌های رقیب را به شما معرفی کنیم.

ابزارهای کاربردی برای آنالیز وب سایت‌های رقیب

1-SEMrush

 • رتبه‌بندی
 • تبلیغات
 • اعتبار
 • شبکه‌های اجتماعی
یکی از بهترین و قدرتمندترین ابزارهای آنالیز وب سایت‌های رقیب، ابزار SEMrush است. این ابزار برای هر وب سایتی در هر کشوری رتبه هر دو سرچ ارگانیک و رایگان را برای شما نمایش می‌دهد، تنها کافی است که نام وب سایت را جستجو کنید.
البته یک نسخه پولی از این ابزار هم وجود دارد که گزینه‌های پیشرفته‌ای را به سادگی در اختیارتان قرار می‌دهد. برای نمونه با استفاده از نسخه پولی این ابزار می‌توانید کلید واژه‌هایی که دارای یک کلمه هستند را پیدا کنید و یا اینکه کلید واژه‌هایی که جایگاه آن‌ها (Position) کمتر از 10 است را بیابید و... .
در کنار همه این قابلیت‌ها، از آنجایی که این ابزار قابلیت‌ها و عملکردهای زیادی دارد، پیدا کردن هر عمل شاید کمی سخت باشد.
نسخه رایگان این ابزار تا 10 عبارت را برای شما پیدا می‌کند اما نسخه پولی بدون محدودیت در هر ماه حدود 99 دلار هزینه دارد.


2-الکسا

 • رتبه بندی سایت
 • تبلیغات
 • اعتبار
 • ترافیک وب سایت‌
یکی از شناخته‌ترین ابزارهای ساده برای آنالیز وب سایت‌های رقیب، الکسا است که اتفاقا در ایران به عنوان یک مرجع شناخته شده محسوب می‌شود. رتبه وب سایت در الکسا به صورت جهانی و محلی تعیین می‌شود و این خود به درجه‌ای برای سنجش اعتبار و رتبه وب سایت در بین عموم کاربران در نظر گرفته می‌شود.
نسخه رایگان این ابزار که حتما با آن سر و کار داشته‌اید، وب سایت‌هایی که بیشترین اشتراک مخاطب را با آن‌ها دارید، مشخص می‌کند و این خود فاکتوری بسیار خوب برای شناخت رقیبان است. همچنین بخش دیگری هم کلمات کلیدی که آن وب سایت با آن‌ها در گوگل یافته می‌شود را مشخص می‌کند. به این ترتیب به سادگی می‌توانید لیست صفحاتی از وب سایت رقیب که ورودی وب سایت از آن است را شناسایی کنید.
از سوی دیگر این ابزار ساده و کاربردی، به صورت رایگان شمای کلی وب سایت از جمله میزان نرخ پرش، مدت زمان گردش کاربر در وب سایت (time on site)، جنسیت کاربران، سطح تحصیلات آن‌ها و... را مشخص می‌کند.

پیشنهاد سی می پلاس: 5 ترفند عالی برای بهبود رتبه الکسا در سال 2019


3-  Majestic SEO

 • رتبه بندی سایت
 • تبلیغات
 • اعتبار
سومین ابزاری که قصد معرفی آن را داریم، Majestic Seo است. این ابزار کاملا نمود مقایسه‌ای دارد و در مورد فاکتورهایی مثل تمرکز روی هدف، بک لینک‌ها، ارتباطات داخلی سایت (همان بل لینک‌های داخلی که با سایر مطالب وب سایت خود می‌دهید)، آدرس‌های ایندکس شده و... دو وب سایت را کنار یکدیگر قرار می‌دهد. بنابراین دقیقا متوجه خواهید شد که نقاط ضعف و قوت وب سایت شما در برابر هر وب سایت رقیب چیست.
این برنامه در دو نسخه، یکی رایگان و یکی پول در دسترس شماست. البته برای نسخه آن، در طول روز محدودیت استفاده دارید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر