وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

ذهن آگاه چطور باعث فروش بیشتر می شود؟

پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

همانطور که می دانید عوامل بسیار زیادی هستند که باعث افرایش فروش می شوند، شاید شما به عنوان یک فروشنده حرفه ای با روش های بسیار زیادی برای فروش آشنا هستید. یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش فروش ذهن آگاه است.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در ادامه به شما خواهیم گفت ذهن آگاه چطور باعث فروش بیشتر می شود؟

منظور از ذهن آگاه چیست؟

در واقع منظور از ذهن آگاه، آگاهی افراد از یک محصول است. اینکه مشتریان در مورد محصول مورد نظر خود چقدر اطلاعات دارند. اطلاعاتی که مشتریان برای رسیدن به یک ذهن آگاه نیاز دارند، شامل موارد زیر است:

   1- برند و برندینگ

برند محصولات یکی از مهم ترین مواردی است که آگاهی از آن بسیار برای مشتریان حائز اهمیت است. شما به عنوان یک تولید کننده و یا یک فروشنده، نیاز دارید تا با روند و مراحل برندینگ آشنا باشید. برندیگ به شما کمک می کند تا بتواند برند محصولات خود را به مشتریان معرفی کنید، و برند را در ذهن آن ها ماندگار کنید.

   2- ارائه کیفیت محصولات

نیاز است تا برای معرفی بیشتر محصولات به مشتریان، آن ها را از کیفیت و مواد تشکیل دهنده آن ها آگاه کنید. شما به سادگی می توانید با درجه بندی محصولات خود به مشتریان در انتخاب محصولات مورد نیازشان کمک کنید.

  3- ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی

همانطور که می دانید یکی از مواردی که می تواند منجر به افزایش فروش محصولات شود، ارائه خدمات پس از فروش و خدمات پشتیبانی است. شما باید به عنوان یک فروشنده این خدمات را به طور کامل برای مشتریان توضیح دهید. سپس آن ها با در نظر داشتن خدمات و مقایسه با سایر محصولات، می توانند در مورد خرید محصولات شما تصمیم نهایی را بگیرند.

ذهن آگاه برای مشتریان چه مزیت هایی دارد؟

اینکه شما بتوانید به عنوان یک فروشنده محصولات خود را به صورت کاملا واضح به مشتریان معرفی کنید، این امکان را برای آن ها فراهم می کنید که بتوانند با آگاهی کامل نسبت به انتخاب و خرید محصولات مورد نظر خود اقدام کنند. به عنوان مثال اگر مشتریان وارد وب سایت شما شوند و با حجم بسیار بالایی از اطلاعات مفید در مورد محصولات شما رو به رو شوند، به سادگی می توانند اقدام به سفارش و خرید محصولات مورد نیاز خود از شما کنند.

ذهن آگاه مشتریان برای فروشندگان  چه مزیتی هایی دارد؟

اینکه مشتریان بتوانند با ذهن گاه محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند، برای فروشندگان این مزیت را دارد که می توانند به فروش بیشتر و سود بیشتری دست پیدا کنند. همچنین در این موارد مشتریان می توانند تبدیل به یک مُبلغ برای برند و محصولات شما شوند.

آگاهی بخشی به مشتریان در مورد محصولات مجازی چگونه خواهد بود؟

امروزه محصولات به دو دسته فیزیکی و مجازی تبدیل شده اند. محصولات فیزیکی همان محصولاتی هستند که با دست قابل لمس هستند، و محصولات مجازی شامل خدمات و یا انواع نرم افزار است.
شما برای اینکه بتوانید آگاهی لازم از محصولات مجازی را به مشتریان بدهید، نیاز است که پس از ارائه اطلاعات کافی تحت عنوان کاتالوگ و یا بروشور، بخشی از محصول را به عنوان یک نرم افزار برای تست کاربران و مشتریان در اختیار آن ها قرار دهید.
ارائه محصولات فیزیکی به صورت نمادین و یا دمو، یکی از عوامل موثر در افزایش آگاهی مشتریان نسبت به محصولات مجازی است.

ذهن آگاه یکی از مواردی است که هم برای فروشنده بسیار مهم است و هم مشتریان. اینکه مشتریان بتوانند با ذهنی آگاه محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنند، بسیار برای آن ها با ارزش است. در نتیجه از خرید خود احساس رضایت خواهند داشت. و همین احساس رضایت در مشتریان می تواند افزایش فروش برای فروشندگان به دنبال داشته باشد.

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر