وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

دلایل شکست کسب و کارهای اینترنتی

چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

با توجه به فراگیر شدن انواع کسب و کار اینترنتی بسیاری از افراد که صاحب کسب و کار اینترنتی هستند، به دنبال شناسایی عوامل تاثیرگذار بر روی کاهش ریسک هستند. برای اینکه بتوان ریسک کسب و کارهای اینترنتی را کاهش داد، باید دلایل شکست را شناسایی کرد.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه با شما در مورد دلایل شکست کسب و کارهای اینترنتی صحبت خواهیم کرد.

هنگامی که شما تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی می گیرید، نیاز است تا پیش از هر اقدامی با دلایل شکست کسب و کارهای اینترنتی آشنا شوید. این دلایل شامل:

   1- نداشتن دانش کافی برای شروع کسب و کار اینترنتی

شاید بسیاری از افراد هستند که در ابتدای فعالیت های خود برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی تنها به داشتن دانش خود در زمینه اینترنت و کامپیوتر متکی باشند. به عنوان مثال ممکن است برخی از افراد تصور کنند که تنها آشنایی با یک زبان برنامه نویسی مانند HTML  می تواند برای راه اندازی و مدیریت یک فروشگاه اینترنتی کافی باشد. در حالی که این یک تصور ذهنی کاملا اشتباه است. دانشی که برای موفقیت یک کسب و کار اینترنتی مورد نیاز است، بسیار فراتر از آشنایی با یک زبان برنامه نویسی است.

  2- نداشتن طرح توجیهی کسب و کار

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی باید بتوانید جایگاه و موقعیت فعالیت خود را در جامعه مشخص کنید. همچنین نیاز است تا هزینه ها و میزان درآمد کاملا مشخص و واضح باشد. اگر کسب و کار شما توجیه اقتصادی نداشته باشد، شک نداشته باشید که خیلی زود شکست خواهید خورد. به همین دلیل نیاز است تا برای کسب و کار خود یک طرح توجیهی تهیه کنید. برای تهیه طرح توجیهی باید بتوانید به طور کامل به سوالات زیر پاسخ دهید.

کسب و کار شما چه چیزی را پیشنهاد می دهد؟

مشتریان اصلی کسب و کار شما چه کسانی هستند؟

کسب و کار شما چه منفعتی برای مشتریان دارد؟

اهداف بلند مدت شما شامل چه چیزهایی است؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر نتوانید به سوالات بالا پاسخ دهید، حتما با شکست رو به رو خواهید شد.

  3- نداشتن اهداف مشخص برای راه اندازی کسب و کار

بسیاری از افراد هستند که تنها با هدف کسب درآمد، اقدام به راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی می کنند. باید بدانید که اگر تنها با هدف کسب درآمد می خواهید حرفه ی جدید خود را راه اندازی کنید، یعنی اهداف مشخصی ندارید. اینکه در آغاز فعالیت های خود نتوانید هداف خود را مشخص کنید، بدون شک با شکست بزرگی رو به رو خواهید شد.

  4- بی توجهی به فراگیری مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

متاسفانه بسیاری از کسانی که می خواهند کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنند، مهارت های مورد نیاز برای شروع و ادامه ی فعالیت ها را نادیده می گیرند. معمولا این افراد تصور می کنند یک کسب و کار مجازی به مهارت های بسیار کمی نیاز دارد و هرکسی با هر میزان دانش و تخصص می تواند به فعالیت های خود ادامه دهد.

  5- نداشتن استراتژی مناسب برای فعالیت های تبلیغاتی و سئو

کسب و کارهای نوپا و اینترنتی درست مانند سایر کسب و کارها نیاز به تبلیغات دارند. همچنین نیاز است تا با استفاده ی درست از ترفندهای سئو بتوانند مشتریان را به سمت وب سایت خود جذب کنند. نداشتن استراتژی مناسب برای تبلیغات و سئو، باعث می شود عمر کسب و کار اینترنتی شما بسیار کم شود. این بدین معنا است که خیلی زود شکست بزرگی را تجربه خواهید کرد.

با توجه به استقبالی که این روزها از کسب و کارهای اینترنتی می شود، بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند تا در این مسیر حرکت کنند. اما بهتر است این افراد پیش از هر اقدامی دلایل شکست کسب و کارهای اینترنتی را شناسایی و از بروز آن ها جلوگیری کنند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر