وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

تولید محتوای گرافیکی چیست؟

پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

اگر شما هم جزء آن از افرادی هستید که فعالیت های مربوط به کسب و کار خود را به صورت مجازی انجام می دهید، حتما با اصطلاح تولید محتوا کاملا آشنا هستید. تولید محتوا انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع فعالیت و محل ارائه محتوا می تواند متفاوت باشد.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛در این مقاله قصد داریم تا با شما درمورد محتوای گرافیکی صحبت کنیم و به شما بگوییم محتوای گرافیکی چیست؟

هدف از تولید محتوا چیست؟

همانطور که می دانید برای اینکه شما بتوانید کسب و کار خود و نحوه ی فعالیت خود را به مخاطبان معرفی کنید، نیاز به تولید محتوا دارید. محتوا کمک می کند تا شما بتوانید بدون داشتن ارتباط مستقیم با مشتریان و مخاطبان با آن ها ارتباط برقرار کنید. همچنین تولید محتوا می تواند به عنوان یک ابزار برای افزایش فروش و جذب مشتری استفاده شود.

انواع محتوا

توجه داشته باشید که نوع و فرمت محتوا متفاوت است. محتوا با توجه به محل انتشار، و گروه مخاطبان می تواند متفاوت و شامل موارد زیر باشد:

محتوای متنی

محتوای متنی همانطور که از نامش پیداست، تنها متن است، که معمولا با هدف ارائه توضیحات کامل از موضوعات مورد نیاز مخاطبان تولید می شود. محتوهای متنی بیشتر به عنوان مقاله در وبلاگ ها منتشر می شوند. همچنین محتوا متنی این مزیت را دارد که بتوانید محتوای خود را برای موتورهای جستجو از جمله گوگل بهینه کنید.

محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی یکی از انواع پرطرفدار محتواست. محتوای ویدئویی این ویژگی را دارد که شما بتوانید توضیحات کاملی از محصولات و خدمات خود را در قالب یک ویدئو به مخاطبان ارائه دهید. در واقع شما می توانید با استفاده از محتوای ویدئویی ارتباط بسیار نزدیکی با مخاطبان داشته باشید.

محتوای صوتی

برخی از افراد هستند که با توجه به نوع فعالیت خود اقدام به تولید محتوای صوتی می کنند. محتوای صورتی برای مخاطبان این مزیت را دارد که بتوانند در هرجایی که هستند در کنار انجام سایر فعالیت های خود به آن ها گوش دهند. محتوای صورتی که این روزها بیشتر با نام پادکست شناخته می شود، یکی از ابزارهای ارتباطی و تبلیغاتی بسیار موثر است.

محتوای گرافیکی

محتوای گرافیکی یکی از موثرترین ابزارهای جذب مخاطب و مشتری است. محتوای گرافیکی که به عنوان اینفوگرافیک نیز شناخته می شود، می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی باعث جلب توجه و جذب مخاطبان شود.
اینفوگرافیک ها یا محتوای گرافیکی این امکان را برای مخاطبان فراهم می کند تا در یک نگاه بتوانند به اطلاعات قابل توجهی دست پیدا کنند. همچنین انتشار محتوای گرافیکی بسیار آسان است و شما به سادگی می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی آن ها را منتشر کنید.

محتوای گرافیکی چه مزیت های دارد؟

مزیت های محتوای گرافیکی شامل موارد زیر است

  • ایجاد یک محتوای مختصر در قالب یک تصویر
  • استفاده از اِلمان های بسیار جذاب در هنگام طراحی، برای جلب توجه مخاطبان
  • سرعت انتشار بالای محتوا در میان طرفداران
  • کمک به روند برندینگ یک سازمان
  • شخصی سازی محتوا برای سازمان

چه موقع می توان از محتوای گرافیکی استفاده کرد؟

محتوای گرافیکی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما بخواهید حجم بالایی از اطلاعات را در قالب یک تصویر در اختیار مخاطبان قرار دهید. همچنین شما می توانید با عضویت در برخی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، محتوای گرافیکی تولید و آن را منتشر کنید.

شما به عنوان کسی که بخشی مختصر و یا کل فعالیت های کاری خود را به صورت مجازی انجام می دهد، نیاز به تولید محتوا برای معرفی کسب و کار و یا محصولات خود دارید. شما باید بتوانید با توجه به نیاز مخاطبان شیوه ی فعالیت خود، محتوای مناسبی تولید کنید. یکی از انواع محتوا که در بسیار از موارد می تواند تاثیر مثبتی ایجاد کند، محتوای گرافیکی است.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر