وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

تمام کارهایی را که باید قبل از انتشار و رونمایی از سایت انجام دهیم

چهارشنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۸

هنگامی که کار طراحی سایت خود را به اتمام رسانده اید، شاید در رویای خود اینطور فکر میکنید که بهترین و زیباترین  سایت را ایجاد کرده اید، اگر با این فکر به سایت خود نگاه کنید به اشتباهات احتمالی خود پی نبرده اید.

اما طراحی سایت با راه اندازی سایت یکسان نیستند. پس اگر سایت خود را به بهترین روش طراحی کرده اید باید بدانید که هنوز جزئیات زیادی وجود دارد که آنها را نادیده گرفته اید که می تواند باعث مشکلات ناخواسته زیادی شود. اگر از این مشکلات اطلاع داشته باشید گذر از این مشکلات سخت نیست.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید تا کارهایی را که باید قبل از انتشار و رونمایی از سایت انجام‌ دهید را بدانید.

پیشنهاد سی می پلاس: چطور و چگونه وب سایت را آپدیت کنیم؟ نکات و ترفندها

چه چیزهایی ها درنظر بگیریم؟

در حالت کلی شما باید چگونگی طراحی وب سایت، محتوای وب سایت، تجربه کاربر، سئو و بهینه سازی برای تلفن همراه را در نظر بگیرید.

تجربه کاربر

لینک کردن لوگو به صفحه اصلی سایت

یک نوع قرارداد وب وجود دارد که می گوید اگر بر روی لوگو یا برند شما در سایت کلیک شود، بایستی کاربر وارد صفحه اصلی سایت شود؛ با پیاده سازی این کار بازدیدکنندگان در هنگام جستجو در سایت شما دچار سردرگمی نمی شوند.

در نظر گرفتن نظرات دیگران

هنگامی که سایت خود را پیاده سازی کرده اید، ممکن است در نظر شما یک طراحی خوب باشد؛ اما باید شما زمانی را در نظر بگیرید و از دوستان و کسانی که در این حوزه تخصص دارند بخواهید که وب سایت شما را چک کنند و از آن ها بازخورد بگیرید.

چگونگی طراحی وب سایت

تغییر فاو آیکون

فاو آیکون یک نماد کوچک است که در سربرگ مرورگر دیده می شود؛ اگرچه این یک عنصر کوچک است اما اضافه کردن آن می تواند باعث بهتر دیده شدن سربرگ  و دیده شدن لوگو در  کنار نام سایت و افزایش هویت نام تجاری باشد.

لینک کردن به شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یک راه مناسب برای ارتباط با مخاطبین شماست؛ پس اگر می خواهید راه ارتباطی میان خود و کاربران سایت داشته باشید بهتر است که شبکه های اجتماعی را به سایت خود اضافه کنید.

با این کار می‌توانید علاوه بر یک راه ارتباطی بیشتر، کاربران را از اخبار و به روز رسانی های سایت مطلع کنید.

محتوای وب سایت

اصلاح کردن متن

دقت در این که متن شما هیچگونه غلط املایی نداشته باشد بسیار مهم است؛ پس متن خود را به درستی بررسی کنید و از درستی آن اطمینان حاصل نمایید. چون مشتریان و کاربران دیدن یک غلط املایی را نشانه ای از غیر حرفه ای بودن شما می دانند.

پیشنهاد سی می پلاس:  طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو چیست؟

بهینه سازی عکس ها

از کیفیت عکس های خود اطمینان حاصل کنید؛ هم چنین به فرمت آنها دقت کنید؛ زیرا بر کیفیت و اندازه آن تاثیر گذار است. از گذاشتن عکس هایی که وجود آنها اهمیت چندانی ندارد خودداری کنید؛ چون این کار سرعت بارگزاری سایت را برای کاربران افزایش می دهد.

سئو

توضیحات تصویر را فراموش نکنید

برای گوگل توضیحات عکس بسیار مهم است پس از کلماتی کلیدی و توصیفی کوتاه برای آنها استفاده کنید.

انتخاب مناسب نام دامنه

سایت شما از طریق url اختصاصی در موتورهای جستجو شناخته می شود. اگر وب سایتی برای کسب و کار طراحی نموده اید، بهتر است که از نام دامنه شخصی استفاده کنید.

بررسی کردن لینک ها

اگر لینکی در وب سایت شما دچار مشکل شده باشد یا به اصطلاح لینک شکسته ای داشته باشید، انتظار این را نداشته باشید که کاربر از سایت شما راضی باشد. برای پیدا کردن این لینک ها از ابزار‌هایی استفاده کنید که لینک های شکسته را پیدا می کند و صفحات ۴۰۴ موجود در سایت را به شما نشان می دهد.

بیشتر افراد ممکن است سایت شما را از طریق دستگاه های تلفن همراه ببینند. پس هنگام طراحی سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که وب سایت شما بتواند بر روی تلفن های همراه قابل خواندن باشد و به سهولت کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

پیشنهاد سی می پلاس:  خزشگرهای گوگل آپدیت شدند؛ چطور وب سایت خود را نجات دهیم؟

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر