وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

تفاوت لینک فالو (Dofollow) و نوفالو (Nofollow) چیست؟

دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

اگر شما به عنوان یک وب مستر و یا متخصص سئو در حال فعالیت هستید احتمالا با این سوال در ذهنتان رو به رو شده اید که لینک‌های فالو (Dofollow) و نوفالو (Nofollow) چه هستند و چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند.
باید بدانید که فاکتور بسیار مهمی در بهینه ‌سازی سایت برای موتورهای جستجو وجود دارد. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست؟

تمام وب سایت ‌ها و تمام صفحات یک وب سایت با ترفندها و شیوه های مختلفی با یکدیگر ارتباط برقرار می ‌کنند. همانطور که می دانید گرفتن بک لینک، بخشی از سئو خارجی است و به دیده شدن و موفقیت آن کمک می کند.

لینک های فالو و نوفالو چه هستند؟

هنگامی که شما صفحه یا پست جدید را به وب سایت خود اضافه می کنید، ربات‌ ها یا همان خزنده‌ های موتور جستجوی گوگل، آن را کراول می‌ کنند. فرض کنید که شما به پست جدید خود در وب سایت لینک های داخلی و خارجی اضافه می کنید.

هنگامی که گوگل آن پست را کراول می ‌کند، در واقع تصمیم به دنبال کردن لینک های داخلی و خارجی می گیرد. و هنگامی که لینکی فالو (Dofollow) است به معنای این است که محتوای شما بسیار با ارزش است. توجه داشته باشید که تمام لینک ها در ابتدا لینک های فالو هستند.

لینک های نو فالو همان لینک های فالو هستند که با یک تگ نوفالو در صفحه وب سایت شما قرار داده می شوند. هنگامی که شما لینک نوفالو در صفحه وب سایت خود داشته باشید، گوگل آن را دنبال نخواهد کرد.

ویژگی‌های لینک‌های فالو در سئو چه هستند؟

برای اینکه بتوانید به درک بهتری از تفاوت لینک های فالو و نوفالو برسید، باید به نحوه کارکرد موتورهای جستجو توجه کنید. موتورهای جستجو از جمله گوگل دائم به دنبال نتایجی بر روی صفحات انواع وب سایت هستند که دارای بالاترین رتبه برای موتورهای جستجو هستند.
یکی از موارد بسیار مهم که موتورهای جستجو  آن  را در نظر می ‌گیرند، تعداد لینک‌هایی است که از سایت‌های دیگر به آن صفحه لینک شده است.
به عنوان مثال فرض کنید که یک موتورجستجو مانند گوگل محتوای دو وب سایت را که به لحاظ کیفیت کاملا مشابه یکدیگر هستند را مورد بررسی قرار می دهد.
برای اینکه بتواند بهترین محتوا را برای نمایش در صدر نتایج جستجو را انتخاب کند، به تعداد لینک های موجود در صفحات توجه می کند. و محتوایی را که بیشترین تعداد دریافت لینک و بک لینک را دارد، در صدر نتایج جستجو نمایش می دهد.

ویژگی‌های لینک‌های نوفالو در سئو چه هستند؟

گفته شد که لینک های نوفالو همان لینک های فالو هستند که با یک تگ نوفالو در یک صفحه از وب سایت قرار داده می شود. گاهی شما یک محتوا و یا یک صفحه در وب سایت خود دارید اما تمایلی به معرفی آن به موتورهای جستجو ندارید.
برای اینکه بتوانید جلوی ایندکس شدن صفحات مورد نظر را بگیرید، بهتر است تا از تگ های نوفالو در کنار لینک های فالو استفاده کنید. در واقع لینک های نوفالو لینک های فالویی هستند که غیر فعال شده اند که باعث می شوند تا برخی از صفحات وب سایت در نتایج جستجو نمایش داده نشوند.

چه موقع باید از لینک فالو و نوفالو استفاده کرد؟

توجه داشته باشید که استفاده از لینک های فالو و نوفالو کاملا بستگی به محتوای وب سایت شما دارد. هنگامی که بخواهید محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، بهتر است تا از لینک های فالو استفاده کنید. اما اگر که محتوای شما نیاز به بررسی و بروزرسانی دارد، بهتر است که از لینک های نوفالو استفاده کنید.

لینک های فالو و نوفالو یکی از ابزارهای سئو هستند که به شما کمک می کنند تا محتوای مورنظر خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، و آن ها را در صدر نتایج جستجو قرار دهید. اما توجه داشته باشید که باید به خوبی بدانید که از این لینک ها در چه جایی باید استفاده شود.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر