وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

تغییر لینک وب سایت و تاثیر آن بر روی رتبه وب سایت

پنجشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۸

همانطور که می دانید عوامل بسیار زیادی هستند که می توانند بر روی رتبه ی وب سایت تاثیرگذار باشند. همچنین ممکن است تغییر در هریک از این عوامل بر روی سئو و رتبه وب سایت تغییر ایجاد کند. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله به شما خواهیم گفت تغییر لینک وب سایت چه تاثیری بر روی رتبه وب سایت خواهد گذاشت.

رتبه ی وب سایت چیست؟

باید بدانید که مهم ترین بخش از رقابت در فضای مجازی، در میان رقبا، افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو است. افزایش رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.
اینکه وب سایت شما بتواند در صدر نتایج جستجو نمایش داده شود، باعث جذب کاربر به سمت وب سایت و افزایش ترافیک خواهد شد. در واقع رتبه ی وب سایت همان جایگاهی است که در موتورهای جستجو به دست می آورد.
پیشنهاد سی می پلاس: لینک سازی داخلی (internal links) و تاثیر آن بر سئو


ایجاد تغییرات در وب سایت چگونه می تواند بر رتبه ی آن تاثیر بگذارد؟

توجه داشته باشید که ایجاد تغییرات در سئو و رتبه ی وب سایت اتفاقی زمان بر است. اما آسیب رسیدن به آن بسیار سریع می تواند اتفاق بیفتد. به همین دلیل ایجاد تغییرات باید با احتیاط و طبق برنامه ریزی انجام شود.

این تغییرات می تواند شامل:

  • تغییر قالب وب سایت

یکی از عواملی که باعث ایجاد تغییر در رتبه وب سایت می شود، تغییر قالب آن است. گاهی ممکن است به دلایل خاصی از جمله، بروز رسانی وب سایت برای مرورگرها تصمیم به تغییر قالب بگیرید. تغییر قالب وب سایت در بسیاری از موارد باعث پایین آمدن رتبه وب سایت در مدت زمانی نا مشخص  می شود.

  • تغییر محتوا

در برخی از موارد، کسب و کارها تصمیم به ایجاد تغییر در محتوای وب سایت می گیرند. محتوا می تواند شامل متن و تصویر باشد که ایجاد تغییر در هر کدام می تواند باعث افت رتبه وب سایت در نتایج جستجو شود و بدون شک ایندکس شدن دوباره محتوا نیازمند زمان خواهد بود.

  • تغییر لینک های وب سایت

ایجاد تغییرات در لینک های وب سایت نیز از عوامل تاثیر گذار در رتبه وب سایت است، اما تفاوتی که با سایر موارد ذکر شده دارد این است که به طور غیر مستقیم تغییر ایجاد می کند. به عنوان مثال ممکن است که شما لینک های خود را در سایر وب سایت ها قرار داده باشید. هنگامی که شما این لینک را تغییر می دهید، در صورت عدم بروزرسانی لینک ها در سایر وب سایت ها، با مشکل مواجه خواهید شد. هنگامی که کاربران بر روی لینک کلیک می کنند، با خطا مواجه می شود. تغییر لینک در بلند مدت ممکن است میزان بازدید از وب سایت را کاهش دهد. در نتیجه رتبه وب سایت نیز کاهش پیدا خواهش کرد.

پیشنهاد سی می پلاس: چگونه لینک های اسپم را پاک کنیم؟

لینک ها را چگونه تغییر دهیم؟

توصیه می شود در صورت امکان لینک های وب سایت را تغییر ندهید. اما اگر نیاز به تغییر وجود دارد، بهتر است تا با دقت تغییرات انجام شود. در صورت ایجاد تغییر در لینک های وب سایت، نیاز است تا لینک های قدیمی منتشر شده در سایر وب سایت ها و شبکه های اجتماعی نیز بروز رسانی شوند.

چگونه می توان با ایجاد تغییر در لینک های وب سایت، به رتبه آن آسیب وارد نکرد؟

در مورد تغییر لینک وب سایت باید بگوییم هیچ راهکار تضمینی برای عدم تغییر رتبه وب سایت وجود ندارد و ایجاد هرگونه تغییری ممکن است باعث آسیب دیدن سئوی وب سایت شود.

لینک هایی که در وب سایت شما قرار دارند، مهم ترین ابزار برای معرفی وب سایت شما هستند. در واقع مخاطبان شما از طریق لینک ها به وب سایت شما وارد می شوند. پس توصیه می شود تا در هنگام ساخت لینک ها دقت خود را به کار بگیرید تا نیازی به ایجاد تغییرات در آینده وجود نداشته باشد.

پیشنهاد سی می پلاس: چرا باید محتوای قدیمی را بروزرسانی کنیم؟

 

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر