وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

ترند چیست و ترند هایی وب می توانند شامل چه مواردی باشند؟

پنجشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۸

 

در این مقاله شما را برخی از ترند های وب آشنا خواهیم کرد. اما پیش از آن نیاز است تا به معرفی ترند بپردازیم.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه محتوای ترند را پیدا کنید و با استفاده از آنها بازدید سایتتان را بالا ببرید.

پیشنهاد سی می پلاس: یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد!

ترند چیست؟

ترند Trend یک واژه انگلیسی است که برای اولین بار در صنعت مالی و صنعت مد مورد استفاده قرار گرفت. ترند امروزه در صنایع مختلفی از جمله دیجیتال مارکتینگ و شبکه های اجتماعی بکار برده می شود. ترند را می توان اینگونه معرفی کرد که، در واقع به فراگیر شدن یک مبحث یا موضوع می پردازد. هر چیزی که در یک بازه­ی زمانی مشخص مورد توجه بخشی از جامعه قرار بگیرد، یک ترند است.

برای مثال ترند در صنعت مد، می تواند هر سه ماه با تغییر فصل، تغییر کند.

ترند ها چگونه یافت می شوند؟

امروزه موتورهای جستجو تبدیل به یک بانک اطلاعاتی شده اند. که شما از طریق آن ها می توانید به جدیدترین محتوای روز دسترسی داشته باشید. در کنار موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر نیز به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید بروز ترین ترند ها را دریافت کنید. توجه داشته باشید که، زمینه ی فعالیت شما هرچه باشد برای بقا نیاز دارید تا با جدید ترند ها آشنا شوید.

گوگل ترند چیست؟

گوگل ترند یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل است. این ابزار محبوب و کاربردی توسط وبلاگ نویسان، خبرنگاران و صاحبان برند، مورد استفاده قرار می گیرد. خبرنگاران و وبلاگ نویسان از گوگل ترند برای پیدا کردن نیاز مخاطبان خود استفاده می کنند. همچنین گوگل ترند می تواند یک ابزار بسیار کاربردی برای یافتن عباراتی که کاربران از طریق موتورهای جستجو سرچ می کنند، باشد. از طرفی دیگر با استفاده از گوگل ترند، می توان به نیاز مخاطبان دسترسی پیدا کرد و بر اساس آن محصول و یا محتوایی مطابق با نیاز و سلیقه ی مخاطبان تولید کرد.

نحوه استفاده از گوگل ترند

برای استفاده از گوگل ترند می توانید به سادگی وارد وب سایت trends.google.com شوید. در این وب سایت شما می توانید به اطلاعات مفیدی در مورد کلید واژه ها دست پیدا کنید، برای مثال می توانید بفهمید که در چه بازه ی زمانی و در چه منطقه ی جغرافیایی، کلید واژه های شما توسط موتورهای جستجو نمایش داده شده اند.

آشنایی با چند ترند جدید در طراحی وب سایت

  • حرکات تعاملی در طراحی وب سایت

از ساده ترین و معروف ترین حرکات تعاملی در طراحی وب سایت، می توان به انیمیشن ها اشاره کرد. اما امروزه حرکات تعاملی به امکاناتی گفته می شود که، وب سایت بتواند به رفتار کاربران واکنش نشان دهد. برای مثال هنگامی که کاربر بخشی از وب سایت را لمس کرد، رنگ محدوده ی لمس شده تغییر می کند.

  • نمایش لوگو و برند در وب سایت

اگر قصد طراحی یک وب سایت شرکتی دارید، یکی از ترند های مناسب برای وب سایت شما، استفاده از لوگوی شرکت در صفحات وب سایت می باشد. باید دقت داشته باشید که مخاطبان شما هنگامی که به هر یک از صفحات شما وارد می شوند، برند شما باید بتواند، توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

پیشنهاد سی می پلاس: با سرنخ فروش یا lead generation مشتری را به درگاه پرداخت ببرید!

  • استفاده از خطوط منحنی در طراحی وب سایت

با توجه به پیشرفتی که در CSS ها دیده می شود، به سادگی می توان اقدام به طراحی خطوط منحنی کرد. خطوط منحنی در مقایسه با خطوط صاف، می تواند توجه مخاطبان را بیشتر به سمت بازید از وب سایت جلب کند.

  • استفاده از اشکال هندسی در وب سایت

توصیه می شود در بخش هایی که نیاز به توجه بیشتر است، از اشکال هندسی استفاده شود. برای مثال تصاویری که در وب سایت نمایش می دهید، می توانید ابعاد و شکل آن ها به اشکال هندسی تغییر دهید.

  • استفاده از انیمیشن در متن

ممکن است در وب سایتی که طراحی می کنید، تیترهایی وجود داشته باشد، که نیاز به جلب توجه بیشتری از سمت مخاطبانتان داشته باشد. استفاده از متون متحرک می تواند به شما در این مورد کمک کند.

سخن آخر

ترند ها تغییر می کنند. پس نیاز است تا با توجه به حیطه ی فعالیت های خود، با ترند های جدید آشنا شوید و همیشه بروز بمانید.

 پیشنهاد سی می پلاس:تمام کارهایی را که باید قبل از انتشار و رونمایی از سایت انجام دهیم


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر