وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

ترفندهای طلایی برای کاهش نرخ پرش یا Bounce rate

دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷

 زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
 ترفندهای طلایی برای کاهش نرخ پرش یا Bounce rate
 
 
 
یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی که باعث می‌شود وب سایت‌های مختلف نتوانند در گوگل رتبه خوبی را به دست بیاورند، بالا بودن نرخ پرش یا اصطلاحا Bounce rate است. ما در این مقاله قصد داریم ترفندهایی را به شما بیاموزیم که باعث کاهش نرخ پرش و در نتیجه افزایش رتبه وب سایت شما خواهد شد. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید.
 
 
 

نرخ پرش چیست؟

 اصطلاح نرخ پرش به معنای درصد افرادی است که بعد از آمدن به صفحه landing وب سایت شما، بدون اینکه حتی از یک صفحه دیگر بازدید کنند، آن را ترک کرده‌اند. درواقع هرچه نرخ پرش بالاتر باشد نشان می‌دهد که شما فرصت تبدیل بازدید کننده به مشتری را از دست داده‌اید. از طرف دیگر نرخ پرش بالا نشان می‌دهد که استراتژی شما با یک مشکل اساسی مواجه است. مثلا شاید مخاطبین درستی را هدف قرار نداده‌اید و یا اینکه به دلیل طراحی اشتباه، تجربه خوبی را برای کاربر ایجاد نکرده‌اید. اما چطور می‌توانیم bounce rate را کاهش دهیم؟
 
 
 

ترفندهای طلایی برای کاهش نرخ پرش یا Bounce rate

1- خوانایی محتوای وب سایت را بالا ببرید

یکی از مهمترین دلایلی که باعث فرار مخاطبان هدف از وب سایت شما می‌شود، خوانا نبودن محتوای سایت است. محتوای ناخوانا محتوایی است طولانی که بدون هیچ تیتربندی، تصویر، مرتب سازی، پررنگ بودن کلمات مهم و... در وب سایت قرار داده می‌شود.
 
بنابراین حتما در محتواهای موجود در وب سایت خود از تیتر بندی و تصاویر استفاده کنید، فونت ساده و خوانایی را انتخاب کنید و همچنین استفاده از تصاویر را هم فراموش نکنید.

 خوانایی را بالا ببرید
خوانایی را بالا ببرید
 

2- Pop upها را حذف کنید

کسب درآمد بسیاری از وب سایت‌ها به واسطه نمایش تبلیغات در گوشه و کنار وب سایت است اما سعی کنید بیش از اندازه از pop upها استفاده نکنید، مخصوصا تبلیغات چشمک زن و با رنگ‌های تند زیرا این pop upها چشم کاربر را خسته می‌کند و حتی ممکن است محتوای شما را به کلی گم کند. بنابراین ممکن است از خیر خواندن مطلب شما و ماندن در وب سایت بگذرد.
 
البته می‌توانید از یک pop up ساده برای افزایش تعداد اعضای خبرنامه خود استفاده کنید؛ بلکه منظور از حذف pop up بیشتر همان تبلیغات چشمک زن و بدرد نخور است.
 
 
 

3- یک call to action حرفه‌ای داشته باشید

تحقیقات نشان می‌دهد که حدود 70 درصد وب سایت‌های کوچکی که bounce rate بالایی دارند هیچ دکمه‌ی call to actionی ندارند. Call to action شاید به سادگی یک دکمه این مطلب را بخوانید و یا همین حالا خرید کنید و یا هر چیزی مشابه آن باشد که کاربر را به انجام یک عمل در وب سایت تشویق می‌کند.

 دکمه call to action را فراموش نکنید

دکمه call to action را فراموش نکنید
 
 

4- وب سایت خود را به روز نگه دارید

به صورت مرتب وب سایت یا وبلاگ خودتان را به روز نگه دارید، محتوای جدید تولید کنید، گاهی اسلایدر را با تصاویر جدید عوض کنید و... .
 
همین به روز بودن وب سایت این حس را به مخاطب القا می‌کند که وب سایت شما زنده است و همچنین انگیزه‌ای برای بازگشت به وب سایت شما هم پیدا می‌کند. ضمنا در به روز رسانی مطالب وب سایت یا وبلاگ اصل راست گویی را هم فراموش نکنید.
 
مسئله دیگر به داشتن وبلاگ برمی‌گردد. سعی کنید در کنار وبسایت اصلی، وبلاگ هم داشته باشید تا مخاطبان دلیل بیشتری برای ماندن در وب سایت شما داشته باشند.0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر