وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

تبلیغات کلیکی (PPC Advertising) چیست؟

پنجشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تبلیغات کلیکی یا PPC یعنی پرداخت به ازای هر کلیک،در این نوع از تبلیغات با هر کلیکی که برروی لینک می شود، مبلغی از حساب شما کسر می شود.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت تبلیغات کلیکی (PPC Advertising) چیست.

همانطور که می دانید، امروزه رقابت بسیار زیادی بر سر جایگاه وب سایت در نتایج موتورهای جستجو وجود دارد. راه های مختلفی وجود دارد تا شما بتوانید وب سایت خود را در صفحه اول گوگل نمایش دهید ازجمله، تولید محتوای با کیفیت وخاص، گرفتن بک لینک و لینک سازی داخلی، و از همه مهم تر افزایش بازدید وب سایت است. یکی از راهکارهایی که به شما کمک می کند تا بازدید وب سایت شما افزایش پیدا کند، تبلیغات کلیکی در گوگل است.
 پیشنهاد سی می پلاس: چگونه هزینه تبلیغات گوگل ادز را کاهش دهیم؟


تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو

تبلیغات کلیکی یا  (PPC Advertising)یکی از روش های تبلیغاتی است که به شما کمک می کند تا وب سایت شما در موتورهای جستجو دیده شود. هزینه هایی که در این روش تبلیغاتی پرداخت می شود، کمی متفاوت با سایر روش های تبلیغاتی است. در روش PPC شما در ازای هر کلیک که بر روی لینک وب سایتتان می شود، مبلغی را پرداخت می کنید. به این روش تبلیغاتی، پرداخت به ازای هر کلیک هم نیز گفته می شود.

پیشنهاد سی می پلاس: گوگل ادورز؛ تقلب گوگل برای رشد سریع وب سایت شما

روش PPC یک روش مقرون به صرفه برای تبلیغات وب سایت است. که می تواند در مدت زمان کوتاهی به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. سایر روش های تبلیغاتی، روندی طولانی و زمانبر دارند. در صورتی که بخواهید در مدت زمان خیلی کم بازدید وب سایت خود را افزایش دهید، تبلیغات کلیکی یا PPC به شما کمک خواهد کرد.

تبلیغات کلیکی یا PPC چگونه کار می کند؟

در هنگامی که شما تصمیم به استفاده از تبلیغات کلیکی می گیرید، باید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای مورد نظر خود را پیدا کنید، و آن را به گوگل معرفی کنید. پس از هنگامی که کاربران کلمات کلیدی شما را در موتورهای جستجو سرچ کنند، موتورهای جستجو وب سایت شما را در صدر نتایج جستجو به کاربران نمایش خواهند داد. و در صورتی که کاربر بر روی لینک شما کلیک کند، مبلغی از حساب شما کسر می شود. در بسیاری از روش های تبلیغاتی، تضمینی برای هدر نرفتن هزینه ها وجود ندارد. اما در روش تبلیغات به ازای کلیک، هزینه ی تبلیغات شما به طور کامل در راستای افزایش بازدید وب سایت خرج خواهد شد. 

پیشنهاد سی می پلاس:  اهمیت ویدیو در دیجیتال مارکتینگ


یافتن کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین بخش هایی که در تبلیغات کلیکی باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب کلمات کلیدی یا کلید واژه (Keyword) است. زیرا تنها چیزی که در این روش تبلیغاتی به دیده شدن لینک شما کمک می کند، کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت شما است. مشاهده ی نتایج جستجویی که توسط کاربران در موتورهای جستجو انجام شده است، به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب کمک خواهد کرد.

تبلیغات کلیکی چه موقع کاربرد دارد؟

تبلیغات کلیکی یا PPC می تواند برای تبلیغ هر وب سایتی مناسب باشد. گاهی شما نیاز به افزایش بازدید و تبلیغات وب سایت خود ندارید. در چنین مواردی استفاده از ابزارهای تبلیغات رایگان به شما کمک خواهد کرد. تنها مسئله ای که در تبلیغات رایگان وجود دارد، این است که شما در مدت زمانی طولانی و نامعلوم می توانید اهداف خود را دنبال کنید. اما درصورتی که بخواهید خیلی سریع تبلیغات مربوط به وب سایت خود را انجام دهید، استفاده از تبلیغات کلیکی روشی بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

با توجه به وجود رقابت در میان انواع کسب وکار، انجام تبلیغات به یکی از مهم ترین فعالیت های مورد نیاز برای معرفی هر کسب و کاری است. با توجه به هزینه های بسیار بالایی که برای تبلیغات باید در نظر گرفت، هزینه هایی که در راستای تبلیغات کلیکی می شود، بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش های تبلیغاتی است.

پیشنهاد سی می پلاس:  10 نکته مهم برای مدیریت شبکه های مجازی

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر