وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

تبلیغات نیتیو ( Native ) یا همسان چیست؟

دوشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۸نوعی از تبلیغات به روز که استفاده آن روز به روز درحال افزایش می باشد، تبلیغات نیتیو native ads یا همسان می باشد. این نوع معرفی با استفاده ابزار ها و المان های جدید به صورت ریسپانسیو طراحی شده و کارایی به مراتب بهتری از تبلیغات کلیکی یا سنتی داراست.

اکنون که صحبت از تبلیغات کلیکی به میان آمد بهتر است کمی با این نوع تبلیغ که می توان گفت رو به انقراض می باشد سخن بگوییم. پس با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید.

تبلیغات کلیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم از کاربرد خود تبلیغات بگوییم که همه می دانیم تبلیغات یک نوع معرفی است، اما نه معرفی ساده! معرفی که در آن محصول به طور کامل و شگفت انگیز نشان داده شود، تا مشتری را مجاب به انجام خرید محصول نماید. حال این محصول ممکن است یک خدمت رسانی باشد.

اکنون به سراغ اصل مطلب می رویم که تبلیغ کلیکی چیست؟  تبلیغات کلیکی نوعی معرفی در اینترنت است که کاربر را نمیتوان گفت مجاب، مجبور به انجام کلیک می نماید. شاید برای تان پیش آمده است که در حال بررسی یک صفحه وب سایت هستید و در هر گام یک صفحه جدید باز می شود که شما برنده ی فلان جایزه شده اید! شاید شما هم مثل من از خودتان بپرسید که کدام جایزه! من که در مسابقه ای شرکت نکرده بودم! شاید هم بگوید که شما امروز 50% تخفیف در فلان فروشگاه دارید! میتوانید با کلیک بر روی این قسمت از تخفیف خود استفاده نمایید! راستش را بگویم من در اکثر مواقع شاید هم تمام مواقع با دکمه بستن به استقبال این صفحات می روم.

 

تبلیغات نیتیو یا همسان چیست و چه کاربردی دارد؟

در برابر تبلیغ کلیکی، تبلیغات بنری وجود دارد که به عناوین تبلیغات نیتیو یا همسان نیز شناخته می شود. همانطور که از عنوان این نوع تبلیغ بر می آید همسان بودن با صفحه ای که در آن درج شده است مهم ترین و جذاب ترین ویژگی این نوع معرفی است. همسان بودن از چندین لحاظ که به بررسی آن می پردازیم.

پیشنهاد سی می پلاس: بازاریابی دهان به دهان چیست؟

 

اولین ویژگی این نوع بنر را می توان موضوع صفحه ای که در آن درج می شود دانست. تبلیغات نیتیو یا همسان در صفحاتی درج می شوند که موضوع مشابهی داشته باشند. مثلا اگر هدف معرفی محصولات برقی و خانگی باشد، صفحه ای برای درج شدن آن انتخاب می شود که محتوایی با مضمون لوازم خانگی داشته باشد.

دلیل این کار را اینطور می توانم بیان کنم که مثلا اگر من به عنوان کاربر به دنبال ویژگی های یک محصول خانگی باشم، مطالب مرتبط را مطالعه و بررسی میکنم. در میان این بررسی ها بسیار مطلوب به نظر می رسد که محصول مورد نظرم را نیز بیابم. در این صورت از جستجوی مجدد محصول معاف خواهم شد. امتیاز مثبت اول را به تبلیغ بنری می دهیم.

پیشنهاد سی می پلاس:  بازاریابی درونی در مقابل بازاریابی بیرونی

 

خاصیت بعدی و جذاب این نوع معرفی در نوع طراحی آن است که بر اساس ویژگی ها و تم سایت هدف طراحی می گردد. در این صورت تبلیغات نیتیو یا همسان مانند جزئی از آن سایت خواهند بود و برای کاربران عادی گاهی غیر قابل تشخیص هم می باشد. تبلیغات نیتیو یا همسان امتیاز دوم را نیز در این لحظه کسب کرد.

 خاصیت سوم هم برای المان ها و ابزار هایی است که در تبلیغات نیتیو یا همسان استفاده می شود. در این نوع تبلیغات از تصاویر، ویدئو، متن، انیمیشن و ... استفاده می شود تا معرفی محصول به کامل ترین و بهترین شکل ممکن انجام گیرد. هدف طراح هنگام چیدن این المان ها کنار یکدیگر،  این می باشد که کاربر با مشاهده و بررسی تبلیغ یک مطلب مفید را مطالعه کرده باشد.

 

ساختار تبلیغات نیتیو یا همسان

تبلیغات نیتیو یا همسان اجتماع کوچکی از کد های html می باشد که طراح آن ها را در یک قاب کوچک به صورت مناسب قرار داده است تا علاوه بر جلب توجه کاربران، موجب خوشنودی و ایجاد احساس رضایت در ایشان نیز باشد.

طبق بررسی های انجام شده در چندین سال گذشته تبلیغات نیتیو یا همسان رونق و گسترش رو به رشدی داشته اند. یکی از دلایل محبوب بودن این نوع تبلیغات ویژگی همسان بودن آن است که سایت هدف را از حالت کاربر پسندی خارج نمی نماید. بالعکس کاربران در نهایت مطالعه و بررسی یک موضوع با محصولات مرتبط شان نیز آشنا می شوند و محصولاتی که ممکن است بعدا به دنبال آن باشند را در دسترشان قرار می دهد.

پیشنهاد سی می پلاس: مهمترین تکنیک های آنلاین مارکتینگ چیست؟

 

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر