وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام چه موقع است؟

دوشنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۹


همانطور که می دانید یکی از راه های تبلیغات  به روش دیجیتال، ارسال پست در شبکه های اجتماعی است. یکی از شبکه های اجتماعی که امروزه بسیار مطرح است، اینستاگرام است. در واقع اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که به تبلیغات و معرفی انواع کسب و کار کمک می کند. اما یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار بگیرد زمان ارسال پست در اینستاگرام است.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ ما در این مقاله به شما خواهیم گفت بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام چه موقع است؟

با فراگیر شدن شبکه اجتماعی اینستاگرام، برای بسیاری از کسانی که از اینستاگرام استفاده می‌ کنند(چه بازاریابان و چه افراد عادی)، این سوال پیش می‌آید که بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام چه ساعتی و چه روزهایی در هفته است؟ در‌ واقع همه تمایل دارند که بدانند  برای بیشتر دیده شدن پست ها و درگیر کردن هرچه بیشتر بازدیدکنندگان، چه زمانی را برای ارسال پست‌ انتخاب کنند.

برای ارسال پست در اینستاگرام به چه مواردی باید توجه کرد؟

دموگرافی مخاطبان هدف شما

یکی از مواردی که باید در هنگام انتشار پست در اینستاگرام به آن توجه داشته باشید، گروه سنی مخاطبان و دنبال کنندگان است. به عنوان مثال افراد بزرگ سال به طور معمول از ساعت 9 صبح تا 4 یا 5 بعدازظهر مشغول به کار هستند و احتمالا اینستاگرام خود را صبح چک می کنند، درحالی‌که نوجوان ها و جوان ها مانند  دانشجویان که تا دیروقت بیدار هستند ممکن است در نیمه های شب در اینستاگرام فعال باشند.
مشخص کردن گروه مخاطبان، نخستین گام از انتشار پست در اینستاگرام در زمان مناسب است.

با توجه به تحقیقات شده در این مورد به نتایج متفاوتی می توان رسید:
به عنوان مثال مطابق با تحقیقات  Later، ۶۱۰۰۰ پست در سال ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار گرفت و ثابت شد  که از ساعت ۲ صبح تا ۵ بعد ظهر، زمان مناسب، روز چهارشنبه بهترین روز برای انتشار پست در اینستاگرام است. همچنین تحقیقات نشان داد بازدیدهای اینستاگرام در  ساعات ۹ صبح تا ۶ عصر به ‌طور چشمگیری کاهش‌ پیدا کرده است.
منطقه زمانی وجغرافیایی

یکی دیگر از مواردی که باید در زمان انتشار پست در اینستاگرام به آن توجه داشت، منطقه زمانی و جغرافیایی است. به عنوان مثال اگر مخاطبان شما در آمریکا زندگی می کنند، نیاز است تا زمان ارسال پست را بر اساس منطقه جغرافیایی این مخاطبان تنظیم کنید. به طوری که بتوان بیشترین بازدید و تعامل را به دست آورد.

توجه با رفتار دنبال کنندگان

برای دستیابی به بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام، توصیه می شود که به رفتار مخاطبان بسیار توجه داشته باشید. به عنوان مثال پست های خود را در ساعات مختلف از روز منتشر کنید و پس از آن به دقت به رفتار و بازخوردی که از طرف آن ها دریافت می کنید توجه داشته باشید. این مورد می تواند به شما کمک کند تا بهترین زمان برای اسال پست را بدست آورید.

ویدئو را در زمان استراحت دنبال کنندگان منتشر کنید.

برای اینکه بتوانید بازدید ویدئو های خود در اینستاگرام را افزایش دهید، بهتر است تا آن ها را زمانی منتشر کنید که، مخاطبان شما در محل کار یا دانشگاه نباشند. زیرا ممکن است هنگامی که این افراد در محل کار اینستاگرام خود را باز می کنند، فرصتی برای تماشای ویدئو نداشته باشند و خیلی سریع بدون توجه به محتوای آن از روی آن عبور کنند.

توجه داشته باشید کپشنی که برای پست در نظر می گیرید نباید طولانی باشد. کپشن شما باید به شکلی نوشته شود که در همان خط اول بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. همانطور که می دانید کپشن ها تنها خط اول آن ها نمایان است و برای دیدن ادامه آن باید بر روی بیشتر بخوانید کلیک کنید. به همین دلیل نیاز است تا به خط اول کپشن توجه ویژه ای داشته باشید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر