وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

برنامه ریزی برای تولید محتوا

دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

اگر اهل فعالیت در فضای مجازی هستید حتما می دانید که برای دیده شدن نیاز به فعالیت دارید و این فعالیت چیزی جز تولید محتوا نیست. امروزه بسیاری از کسب و کارها به صورت مجازی فعالیت می کنند و همه آن ها برای جذب مخاطب و مشتری نیاز به تولید محتوای مناسب دارند.

با فروشگاه ساز و سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، ما در این مقاله با شما در مورد برنامه ریزی برای تولید محتوا صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چگونه محتوا را تولید، انتشار و نگهداری کنید.

اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار بخواهید فعالیت های مجازی داشته باشید نیاز است تا محتوایی کاملا متناسب با زمینه فعالیت خود و نیاز مشتری را در وب سایت و شبکه های اجتماعی منتشر کنید. در گام نخست شما نیاز به یک برنامه دقیق برای فعالیت های مجازی خود دارید.

برنامه ریزی برای تولید محتوا

تولید محتوا یکی از مهم ترین فعالیت های یک کسب و کار است که اگر با دقت و اصول خاص خود انجام شود می تواند تاثیر بسیار مثبتی در انواع کسب و کار ایجاد کند. برنامه ریزی برای تولید محتوا شامل مراحل زیر است:

   1- تولید محتوا

محتوا می تواند در قالب های مختلفی تولید شود، به عنوان مثال محتوای متنی، محتوای تصویری، ویدئو و ... که هریک از این فرمت ها می تواند کاربرد مخصوص به خود را داشته باشد. یک محتوای خوب باید بتواند مخاطبان و مشتریان هدف را به سمت یک کسب و کار جذب کند. همچنین یک محتوای خوب با توجه به اصول سئو تولید می شود می تواند باعث جذب مشتری از طریق موتورهای جستجو به سمت وب سایت شود. به عنوان مثال یه محتوای متنی باید کاملا مطابق با اصول سئو باشد همچنین  باید بتواند کلمات کلیدی مرتبط را به خوبی در خود جای دهد و البته باید دقت داشته باشید که این کلمات کلیدی همان چیزی باشند که کاربران به دنبال آن هستند.

   2- انتشار محتوا

پس از تولید محتوا چیزی که اهمیت دارد انتشار محتوا است. پیش از هر چیز باید به فرمت محتوای تولید شده توجه داشته باشید که محتوا برای انتشار در چه جایی مناسب است. به عنوان مثال محتوایی که به صورت متن است و می خواهیم آن را به صورت یک مقاله منتشر کنیم، بهترین جا برای انتشار، وبلاگ است. همچنین محتوای تصویری و ویدئویی را می توان در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام منتشر کرد. اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که محتوا را طبق جدول زمانبندی منتشر کنید. اینکه بتوانید محتوا را در تاریخ مشخص منتشر کنید می تواند هم در جذب مخاطب تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و هم در تقویت سئوی وب سایت.

   3- نگهداری محتوا

پس از انتشار محتوا باید به نگهداری آن توجه داشته باشید. نگهداری محتوا می تواند شامل شیوه های مختلفی باشد از جمله:

   4- انتشار محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز محتوایی است که هیچ وقت قدیمی نمی شود و کاربران تا همیشه به دنبال آن هستند. محتوای همیشه سبز می تواند باعث شود تا رتبه وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو ثابت بماند.

   5- بروزرسانی محتوا
برای اینکه ترافیک وب سایت شما کاهش پیدا نکند، نیاز است تا محتوای وب سایت را بروزسانی کنید. بروزرسانی محتوا باید مطابق با جدول زمانبدی انجام شود. همچنین محتوا باید مطابق با جدیدترین مطالب روز دنیا باشد.


   6- بازنشر محتوا

گاهی می توان برای دوباره دیده شدن محتوا آن را دوباره منتشر کرد. این ترفند بسیار در افزایش بازدید از محتوا موثر خواهد بود. پس دقت داشته باشید که بازنشر محتوای قدیمی را در جدول زمانبندی خود ثبت کنید.

همانطور که می دانید محتوا پادشاه است و می تواند تحولات بسیار بزرگی در انواع کسب و کار ایجاد کنید. اما توجه داشته باشید که تولید، انتشار و نگهداری محتوا باید با اصول بسیار دقیقی انجام شود.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر