وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

برای سئوی وب سایت از چه ابزارهایی استفاده کنیم؟

پنجشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۹

برای سئوی وب سایت از چه ابزارهایی استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه این روزها رقابت بسیار شدیدی میان کسب و کارها در فضای مجازی و اینترنت وجود دارد، شاید به جرأت بتوان گفت که برای پیروزی در این رقابت، یک ترفند بسیار مهم به نام سئو وجود دارد که می تواند باعث رشد و توسعه کسب و کار شما شود. اگر با این سوال در ذهنتان رو به رو شده اید که چگونه و با چه ترفندهایی می توانید سئوی وب سایت خود را تقویت کنید، با سی می پلاس همراه باشید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که برای سئوی وب سایت از چه ابزارهایی استفاده کنیم؟

سئو (SEO) یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با معرفی وب سایت خود به موتورهای جستجو، مخاطبان را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. برای سئوی وب سایت ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

ثبت وب سایت در گوگل وبمستر

گوگل وبمستر یکی از ابزارهای گوگل به حساب می‌آید. از این ابزار به عنوان چشم گوگل یاد کرد. گوگل وبمستر به شما کمک می کند تا بتوانید مواردی را که گوگل به آن توجه می کند را بشناسید و از آن ها به درستی استفاده کنید. درواقع این ابزار یک دید کلی نسبت به نیاز مشتریان و قوانین گوگل به شما می دهد. گوگل وبمستر می تواند یک بانک اطلاعاتی بزرگ را دراختیار شما قرار دهد.

برای سئوی وب سایت از چه ابزارهایی استفاده کنیم؟

ابزار سئو دو سایت Ahrefs و Majestic Seo

با کمک این دو وب سایت می توانید تغییرات مثبتی در سئوی وب سایت خود ایجاد کنید از جمله:

 • آنالیز و بررسی تعداد بک لینک‌ های وب سایت.
 • بررسی و آنالیز تغییرات بوجود آمده بر روی بک لینک‌ ها در مدت زمان مشخص.
 • جمع آوری اطلاعات درباره ارزش رتبه ‌بندی بک لینک ‌های موجود در یک وب سایت.
 • مشخص کردن بک لینک های مفید و تفکیک آن ها از بک لینک های خراب و مرده.

ابزار سئو Google Search Console

Google Search Console یکی از ابزار‌های بسیار مهم سئو است که به شما کمک می کند تا رتبه‌ ی وب سایت خود را بدانید. با کمک این ابزار می توانید یک استراتژی بسیار موثر برای سئوی وب سایت داشته باشید، و با بکارگیری آن بتوانید در سئو تغییرات مثبت ایجاد کنید.

ابزار سئو Keywordtool.io

اگر به دنبال کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت خود هستید، می‌توانید از وب سایت Keywordtool.io استفاده کنید. همانطور که می دانید کلمات کلیدی برای وب سایت بسیار مهم و حیاتی هستند. که اغلب بسیاری از افراد برای یافتن آن ها با مشکلات بسیار زیادی رو به رو می شوند. شما در این وب سایت می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید و به کلمات کلیدی مشابه دست پیدا کنید.

استفاده از سایت Histats.com

وب سایت Histats.com زمانی که شما بخواهید به یک آمار دقیق از تعداد بازدیدکنندگان دست پیدا کنید، می تواند اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهد. اگر تعداد بازدید از وب سایت برای شما بسیار مهم است، این وب سایت می تواند به شما کمک کند.

برای سئوی وب سایت از چه ابزارهایی استفاده کنیم؟

خدمات Google Analytics

گوگل آنالیتیکس یکی دیگر از ابزارهای رایگان برای تقویت سئو است که می تواند به شما کمک کند تا وضعیت سئوی خود را به درستی تغییر دهید. گوگل آنالیتیکس به شما این امکان را می دهد تا بتوانید رفتارهای کاربران را پیش بینی کنید. برخی از امکانات گوگل آنالیتیکس شامل موارد زیر است:

 • آمار و تعداد بازدیدکنندگان در طول 24 ساعت.
 • مدت زمان حضور کاربران در وب سایت.
 • انتخاب ابزار مورد استفاده جذب کاربران از طریق وب سایت و یا موبایل
 • نمایش ساعات مراجعه کاربران به سایت شما.
 • دسترسی به موضوعات مورد علاقه کاربران.
 • آمار بازدید از بخش های مختلف وب سایت.
 • کاربران از چه طریق وارد شده اند.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر