وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

با گوگل الرت رقبای کسب و کار خود را از میدان بیرون کنید

دوشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه  
با گوگل الرت رقبای کسب و کار خود را از میدان بیرون کنید
شاید بسیاری بر این باور باشند که گوگل تنها با نشان دادن وب سایت آن‌ها در صفحه نخست نتایج جستجوها ‌می‌تواند به بازاریابی کسب و کارشان کمک کند اما باید بگوییم گوگل مجموعه‌ای از قوی‌ترین ابزارهای ممکن را برای بهبود وب سایت، تولید محتوای هدفمند، مانیتورینگ و آنالیز رفتار کاربران و... برای بیزنس‌ها توسعه داده است که علاوه بر کاربرپسندتر کردن وب سایت و محتوا، افزایش ماندگاری کاربران در سایت، ‌می‌تواند فعالیت‌های بازاریابی بیزنس را هم مدیریت کند و مهمتر اینکه گوگل بسیاری از این ابزارها را به صورت کاملا رایگان در اختیار شرکت‌ها قرار ‌می‌دهد.
یکی از این ابزارها، گوگل الرت (Google alert) است که قصد داریم در ادامه ضمن معرفی این ابزار، نحوه استفاده از آن را هم به شما آموزش دهیم. با سی ‌می‌پلاس همراه باشید.

پیشنهاد سی می پلاس : گوگل آنالیتیکس، قدرتمندترین ابزار برای بازاریابی سایت

گوگل الرت (Google alerts) چیست؟

یکی از ابزارهای گوگل که شاید برای بسیاری از ما ناشناخته باشد گوگل الرت (Google alert) است. با استفاده از این ابزار به راحتی ‌می‌توانید کلید واژه‌های دلخواهی را ثبت کنید تا هر موضوع جدیدی در مورد آن کلید واژه به اینترنت اضافه شد، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود.
شاید با خود بگویید که این ابزار چه کمکی به وب سایت و پیشرفت آن ‌می‌کند؟ برای نمونه سی ‌می ‌پلاس را مثال ‌می‌زنیم که یک سایت ساز است و در مورد سئو محتوا تولید ‌می‌کند بنابراین دو کلید واژه اصلی ما سایت ساز و سئو است. این کلید واژه را در گوگل الرت (Google alert) ثبت ‌می‌کنیم و هر موضوع جدیدی که در این خصوص در اینترنت منتشر شود از آن مطلع ‌می‌شویم و به این ترتیب به سرعت ‌می‌فهمیم که رقبای ما در این زمینه چه وب سایت‌هایی هستند و در حال حاضر روی چه موضوعاتی کار ‌می‌کنند. حالا ‌می‌توانیم به راحتی نقاط ضعف و قوت خود در برابر رقبا را پیدا کنیم و نقاط قوت را قوی‌تر کرده و نقاط ضعف خود را هم تقویت کنیم.

چگونه از گوگل الرت (Google alerts) استفاده کنیم؟

استفاده از گوگل الرت (Google alert)، یکی از ابزارهای رایگان گوگل، بسیار ساده است تنها کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- ابتدا با جیمیل خود وارد شوید
2- سپس کافی است به این آدرس مراجعه کنید:  https://www.google.com/alerts

3- حالا در قسمت سرچ کلید واژه مورد نظر خود را وارد کنید.
4- سپس گزینه show option را انتخاب کنید.
5- در منو باز شده، چندین گزینه وجود دارد که ‌می‌توانید آن‌ها را بسته به نیاز خود تنظیم کنید. این گزینه‌ها عبارتند از:

5-1 How offen

این بخش خود شامل سه گزینه است که بنا به نیاز و وقت خود ‌می‌توانید یکی از این سه گزینه را انتخاب کنید:
As-it-happens: با انتخاب این گزینه به محض اینکه مطلبی با کلید واژه شما در اینترنت منتشر شود برای شما ایمیل ‌می‌شود.
At most once a day: با انتخاب این گزینه حداکثر یک مرتبه در طول روز مطالبی که با کلید واژه شما در اینترنت منتشر شده است برای شما ایمیل ‌می‌شود.
At most once a week: با انتخاب این گزینه همه مطالب دارای کلید واژه مورد نظر شما جمع آوری شده و حداکثر یک بار در هفته برای شما ایمیل ‌می‌شود.

چگونه از گوگل الرت (Google alerts) استفاده کنیم

5-2 Source

این قسمت نشان دهنده منابعی است که شما ‌می‌خواهید از مطالب ارسالی آن‌ها مطلع شوید. در این بخش ‌می‌توانید یکی از گزینه‌های وبلاگ، وب سایت، اخبار و... را انتخاب کنید ولی پیشنهاد ‌می‌کنیم با انتخاب گزینه Automatic هیچ مطلبی را از دست ندهید.
چگونه از گوگل الرت (Google alerts) استفاده کنیم؟

5-3 Language

در این بخش ‌می‌توانید زبان محتوای موجود را انتخاب کنید. مثلا اگر ‌می‌خواهید رقبای فارسی زبان خود را دنبال کنید انتخاب زبان فارسی کافی است اما اگر ‌می‌خواهید موضوعی مانند سئو را دنبال کنید که هم به زبان فارسی در حال تولید است و هم به سایر زبان‌ها، ‌می‌توانید برای سایر زبان‌های دلخواه خود هم الرت ایجاد کنید.
این نکته را در نظر داشته باشید که برای یک موضوع تنها یک زبان ‌می‌توانید انتخاب کنید و یا گزینه any language. اما انتخاب any language اصلا مناسب نیست زیرا به همه زبان‌ها تسلط نداریم. بنابراین برای هر کلید واژه یک زبان انتخاب کنید و اگر ‌می‌خواهید برای آن دو زبان انتخاب کنید، دو الرت جداگانه با زبان‌های متفاوت ایجاد کنید.

5-4 Region

در این قسمت منطقه جغرافیای (کشور) خود را انتخاب کنید.

5-5 How many

این بخش خود شامل دو گزینه است:
Only the best result : ارسال بهترین مطالب منتشر شده در اینترنت
All result : ارسال تما‌می ‌مطالب منتشر شده در اینترنت
‌می‌توانید بسته به نیاز و وقت خود یکی از گزینه‌های بالا را انتخاب کنید.

چگونه از گوگل الرت (Google alerts) استفاده کنیم؟

6- آخرین کار برای ایجاد یک الرت فشردن گزینه Create alert است. به همین سادگی، به سرعت و در اولین فرصت ممکن ‌می‌توانید از محتوای جدید منتشر شده در اینترنت در حوزه کسب و کار خود مطلع شوید.

در مقالات آتی سایت قصد داریم هر آنچه برای موفقیت یک وب‌ سایت به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مقالات سی‌ می‌ پلاس را دنبال کنید. برای دسترسی سریع به مقالات می‌توانید در کانال تلگرام ما با آی دی seemeplus@ عضو شوید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر