وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

با رعایت 5 نکته معرفی محصولی بنویسید که کالا را بفروشد

دوشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه
با رعایت 9 نکته معرفی محصولی بنویسید که کالا را بفروشد
 
داشتن یک وب سایت فروشگاهی آنلاین دغدغه‌های خاص خود را دارد. یکی از این دغدغه‌ها معرفی کردن محصول به کاربران است به طوری که ترغیب شوند آن را بخرند. این مسئله یکی از اولین نیازهای هر کاربر است زیرا در خریدهای سنتی به راحتی می‌تواند از فروشنده همه اطلاعاتی که نیاز دارد را بگیرد اما در فروش آنلاین این فروشنده عملا حضور ندارد. اما راه‌حل چیست؟

1- پشتیبان و چت آنلاین

اولین راه حلی که احتمالا به فکر شما هم رسیده است، داشتن یک پشتیبان در وب سایت است. اغلب فروشگاه‌های اینترنتی این کار را معمولا با داشتن یک پشتیبان و چت آنلاین انجام می‌دهند. وجود این دو مولفه در کنار هم ضروری است و نه تنها برای راهنمایی کاربر، بلکه برای دریافت بازخوردها هم به چت آنلاین نیاز است. اما مسئله اینجاست که پشتیبان آنلاین نمی‌تواند به صورت 24 ساعته خدمت‌رسانی کند. کاربران زیادی هستند که شب‌ها را برای وبگردی انتخاب می‌کنند و با داشتن پشتیبان آنلاین، عملا نمی‌توانید به این افراد کمکی کنید.
 
 

2- معرفی محصولی جامع

دومین راه‌حل برای پاسخ به نیاز کاربر و متقاعد کردن او برای خرید محصول، داشتن معرفی محصولی کاربردی و جامع است که همه نیازهای کاربر را برطرف کند و جواب همه سوال‌هایش را بدهد. اما در این معرفی محصول باید چه نکاتی در نظر گرفته شود که فروش آن را حداکثر کند؟ با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید تا هر آنچه درباره معرفی محصول باید بدانید را به شما بگوییم.
 
 

نکات کلیدی در نوشتن معرفی محصول

1- تصاویر چشم‌نواز و زیبا استفاده کنید

اولین چیزی که با باز شدن وب سایت به چشم کاربر می‌آید، تصاویر و رنگ بندی‌هایی است که صفحه استفاده کرده‌اید. در کنار این مسئله، ظاهر محصول هم بسیار مهم است. بنابراین قبل از هر چیزی تصاویر فوق‌العاده باکیفیتی از محصول تهیه کنید و آن‌ها را با چیدمانی جذاب در صفحه محصول قرار دهید.
به این ترتیب هم محصول را از زوایای مختلف به کاربر نشان داده‌اید و هم انتقال مفهوم را ساده‌تر کرده‌اید.
تصاویری که در صفحه محصول استفاده می‌کنید باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
 • زیبا
 • واضح
 • با کیفیت
 • خوش رنگ
 • معرفی یک ویژگی و یا قابلیت خاص از محصول
 • بهینه‌سازی شده (با حجم پایین)
 

2- ساده بنویسید

در نوشتن معرفی محصول در نظر داشته باشید که در حال نوشتن یک مقاله علمی برای متخصصان نیستید، بنابراین نیازی به نوشتن متنی ثقیل نیست؛ بلکه بهتر است ساده و روان و شیوا محصول را معرفی کنید. به این ترتیب هم کاربر خسته نمی‌شود و هم احساس راحتی بیشتری در هنگام خواندن معرفی دارد و ارتباط بیشتری با محصول برقرار می‌کند. در واقع برای اینکه معرفی محصول خوبی داشته باشید بهتر است موارد زیر را درنظر بگیرید:
 • کوتاه و ساده بنویسید
 • غلط املایی نداشته باشید
 • قواعد دستوری را رعایت کنید
 • جذاب و پرهیجان بنویسید
 • تیترهایی زیبا، ساده و در عین حال تفکر برانگیز انتخاب کنید


3- مشخصات فنی را با معرفی محصول اشتباه نگیرید

مشخصات فنی محصول مهم است اما شاید کاربر شما آنقدر حرفه‌ای نباشد که این مشخصات را درک کند و خوب و بدش را تشخیص دهد. از طرفی این مشخصات فنی مزایا و ویژگی‌های مهم محصول را معرفی نمی‌کنند؛ بلکه این معرفی محصول است که مزایا، خصوصیات برجسته و قابلیت‌های محصول را تعیین می‌کند. پس در معرفی محصول به این موارد اشاره کنید و مشخصات فنی را به بخش خاص خود در صفحه محصول منتقل کنید.
 
 

4- اصل صداقت را از یاد نبرید

درست است که هدف شما فروش محصول است اما از یاد نبرید که کاربری که یک بار با طناب پوسیده شما به درون چاه رفته باشد، هیچ وقت دوباره به سراغتان نمی‌آید. بنابراین اگر نمی‌خواهید که کاربرانتان را از دست بدهید، به صادقانه‌ترین شکل ممکن محصول را معرفی کنید و دقیقا توضیح دهید که این محصول مناسب چه افرادی است و برای چه کاربردهایی مناسب نیست.
 

5- خوانا بنویسید

روزنامه‌های قدیمی را به خاطر می‌آورید؟ همان‌هایی که پشت سر هم کلی کلمه قطار کرده بودند و با یک نگاه هیچ چیزی از مطلب متوجه نمی‌شدید؟ در معرفی محصول همه این کاستی‌ها را در نظر بگیرید و از آن اشتباهات بپرهیزید.
برای هر بخش مهم حتما تیتری جذاب انتخاب کنید که فونت آن کمی بزرگ‌تر از متن عادی باشد. متن را هم کوتاه و خلاصه بنویسید که کاربر را خسته نکند. هر مطلبی را کنار تصویر مرتبط با خودش قرار دهید. ضمنا بین هر مطلب با مطلب بعدی‌اش فاصله‌ای بگذارید که کاربر فرصت درک مطلب قبلی را داشته باشد. در واقع فضای خالی بین متن را فراموش نکنید زیرا درست مثل استراحتگاه پله عمل می‌کنند.

پیشنهاد سی می پلاس: ترفندهای طراحی یک صفحه محصول عالی که منجر به خرید شود


وبلاگ سی می پلاس را دنبال کنید تا هر چیزی درباره کسب و کار و طراحی وب سایت اصولی نیاز دارید را با شما به اشتراک بگذاریم.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر