وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

بازاریابی وابسته ( Affiliate Marketing ) چیست؟

پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

بسیاری از افراد که به نحوی فعالیت های مرتبط با دنیای مجازی و آنلاین دارند و همچنین اکثر بازاریابان با بازاریابی وابسته و یا Affiliate Marketing آشنا هستند و می دانند که بازاریابی وابسته یکی از بهترین و موثر ترین روش های کسب درآمد از طریق فضای مجازی است.

با  سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید تا به شما بگوییم بازاریابی وابسته ( Affiliate Marketing )  چیست؟

بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی وابسته در واقع یک فرآیند است که در آن تولید و یا عرضه کننده یک کالا یا خدمات مثلا یک برند شناخته شده با دادن کمیسیون به شخص دیگریی برای کالاهای خود بازاریابی انجام می ‌دهد و از این طریق مشتری جذب می ‌کند.

همچنین بازاریابی وابسته در تجارت الکترونیک به معنای رسیدن به نفوذ بیشتری در بازار از طریق وب ‌سایت ‌هایی است که یک گروه‌ به خصوصی از کاربران اینترنت را هدف قرار می ‌دهند.

در واقع بازاریابی وابسته کمک می کند تا کالا و خدمات یک فروشنده به یک خریدار معرفی شود. در بازاریابی وابسته این امکان وجود دارد که شما بتوانید از طریق وب سایت، ایمیل، انواع رسانه‌های اجتماعی و ... برای محصولات و خدمات یک فروشنده مشتری جذب ‌کنید و در ازای جذب هر یک از مشتریان سود را با فروشنده شریک ‌شوید.

در بازاریابی وابسته یک ارتباط سه طرفه میان فروشنده و مصرف‌کننده و رابط وجود دارند. رابط‌ ها معمولا همان  فروشنده‌ های دیجیتال هستند. این دسته از فروشندگان صاحبان وب ‌سایت‌ها، رسانه‌های و شبکه اجتماعی، وبلاگ ‌ها، انواع لیست‌های پستی و دیگر رسانه‌ های بازاریابی دیجیتال هستند که با استفاده از آن ها برای یک برند و یا فروشنده مشتریان بسیاری را جذب می کنند.

بازاریابی وابسته چگونه کار می کند؟

بیشتر کسب و کارهای آنلاین که که اقدام به فروش محصولات خود می کنند، از قبیل خرده فروشی ها ، فروشندگان هاست و یا سایر خدمات ، معمولا یک برنامه بر اساس بازاریابی وابسته به شما پیشنهاد می دهند در این صورت برای شما این امکان وجود دارد که به سادگی بتوانید در آن برنامه ثبت نام کنید و سپس لینک مخصوص به خود را برای پیگیری خدمات مورد نظر دریافت کنید.

در واقع هر زمان که تمایل داشته باشید در مورد محصولات آن ها در جایی به خصوصی مطلبی بنویسید، می توانید از این لینک اختصاصی که در اختیار دارید ، برای معرفی کردن و پیشنهاد دادن وب سایت آن کسب و کار استفاده کنید.

اگر هرکدام از مخاطبان، مطالب ارائه شده توسط شما را ببینند و از وب سایت فروشندگان چیزی خریداری کنند، به شما مبلغی به عنوان کمیسیون تعلق خواهد گرفت. هر برنامه بازاریابی وابسته، یک مجموعه TOS دارد. به عنوان ممکن است این برنامه شامل یک دوره 60 روزه باشد.

مخاطب هدف خود را بشناسید

برای موفقیت در بازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگ، باید شناخت مخاطبین هدف را در اولویت قرار داد، تا بتوان محتوای مناسب را به آن ها ارائه داد.

اغلب افرادی که به ‌تازگی وارد صنعت بازاریابی وابسته شده اند، بدون داشتن تحلیل حرفه ای بازار و محصولات تمام محصولات پرطرفدار و پرفروش را در وب سایت خود قرار می دهند. قرار دادن محصولات غیر مرتبط بدون در نظر داشتن نیاز مخاطبان و مشتریان، باعث می شود که ترافیک و بازدید وب سایت بسیار کاهش پیدا کند.

پیشنهاد می شود که خدمات یا محصولاتی را در وب سایت خود معرفی کنید که با موضوع وب ‌سایت شما کاملا هماهنگ باشد. به عنوان مثال در وب ‌سایتی با موضوع فروش لوازم التحریر، تبلیغات فروش کفش (با این تفکر که هرکسی به کفش احتیاج دارد) ترفند مناسبی برای بازاریابی وابسته نخواهد بود.

در روش بازاریابی وابسته, فروشندگان تنها زمانی برای تبلیغات هزینه می کنند که محصولاتشان خریداری شود. همچنین بازاریابایی که در زمینه بازاریابی وابسته فعالیت می کنند، می توانند با معرفی محصولات به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر