وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

بازاریابی محتوا را از کجا آغاز کنیم؟

پنجشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

بازاریابی محتوا را از کجا آغاز کنیم؟

این روزها یکی از بهترین راهکارهای که برای تبلیغات وجود دارد، بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ است. دیجیتال مارکتینگ این امکان را برای انواع کسب و کار فراهم می کند تا بتوانند با کمک ابزارهای دیجیتال فعالیت های خود را به مخاطبان و مشتریان خود معرفی کنند. بازاریابی دیجیتال انواع مختلفی دارد که یکی از رایج ترین آن ها بازاریابی محتوا (CONTENT MARKETING) است که می تواند به کسب و کارهای مختلفی کمک کند تا با کمک انواع محتوا و انتشار آن ها، مخاطبان و مشتریان هدف را به سمت خود جذب کنند. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید در این مقاله به شما خواهیم گفت که بازاریابی محتوا را از کجا آغاز کنیم؟

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا درواقع یک فرآیند است که می تواند شامل تمام مراحل تولید و انتشار محتوا باشد. هدف از بازاریابی محتوا این است که شما بتوانید به نیاز های مخاطب و مشتری در قالب یکی از انواع محتوا پاسخ دهید.

در این نوع از بازاریابی تنها بر روی تولید محتوایی بسیار مفید و جذاب باید تمرکز کرد، محتوایی که بتواند به افزایش مخاطبان و مشتریان ما کمک کند.

اهمیت بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به دلایل زیر می تواند اهمیت داشته باشد:

 • افزایش تعامل و ارتباط با مشتریان
 • تقویت ارتباط میان فروشنده و خریدار، که در نهایت باعث تبدیل مشتریان به مشتریان وفادار می شود
 • برطرف کردن بسیاری از مشکلات موجود در کسب و کار و محصول، با کمک مشتریان
 • کمک به افزایش سرعت روند برندینگ
بازاریابی محتوا را از کجا آغاز کنیم؟

انواع محتوا

محتوا در فرمت های مختلفی تولید می شود، که هرکدام از فرمت ها می توانند برای هدف خاصی مورد استفاده قرار بگیرند. انواع محتوا شامل:

 • محتوای متنی
 • محتوای تصویری
 • محتوای ویدئویی
 • محتوای صوتی

از بازاریابی محتوا در چه جاهایی می تواند استفاده کرد؟

 • وبلاگ

اولین و رایج ترین بستری که برای بازاریابی محتوا وجود دارد، وبلاگ است. وبلاگ ها این امکان را برای بازاریابان محتوایی فراهم می کنند تا بتوانند محتوای متنی را در قالب یک مقاله همراه با تصویر در وبلاگ خود منتشر کنند.

توجه داشته باشید که انتشار محتوا در وبلاگ می تواند به افزایش بازدید و ترافیک وب سایت کمک کند، که در نتیجه منجر به بهیود وضعیت سئو خواهد شد.

 • شبکه های اجتماعی

این روزها حجم بالایی از محتوا در شبکه های اجتماعی منتشر می شود که می تواند به معرفی انواع کسب و کار کمک کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم هر شبکه اجتماعی با هدف خاصی ارائه شده است.

به عنوان مثال شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب و آپارات تنها برای انتشار محتوای ویدئویی مناسب هستند می نمی توان از طریق آن ها محتوای متنی منتشر کرد. همچنین یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام که بسیار محبوب و پرطرفدار است، برای انتشار محتوای تصویری و ویدئویی مناسب است.

 • اینفوگرافیک

اینفوگرافیک می تواند به عنوان یک محتوای ترکیبی از متن و تصویر منتشر شود. اینفوگرافیک یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین انواع محتوا است که می تواند به مخاطبان کمک کند تا بتوانند در مدت زمان بسیار کوتاهی، به حجم بالایی از اطلاعات دست پیدا کنند.

 • پادکست

پادکست یک فایل صوتی است که معمولا موضوعات آن شامل یک گزارش، مصاحبه، معرفی و ... است. پادکست کمی متفاوت از سایر فرمت های محتوا عمل می کند. زیرا به مخاطبان این امکان را می دهد تا در کنار انجام سایر فعالیت های خود به محتوای صوتی یا پادکست گوش دهند. به همین دلیل این روزها پادکست تبدیل به یک محتوای پرطرفدار شود.

بازاریابی محتوا را از کجا آغاز کنیم؟

جمع بندی

اگر به دنبال یک راهکار موثر برای معرفی کسب و کار خود در فضای مجازی و اینترنت هستید، تولید محتوا و بازاریابی محتوایی می تواند یک راهکار موثر باشد. همچنین بازاریابی محتوا می تواند هم بازدید وب سایت را و هم تعداد دنبال کنندگان در فضای مجازی را افزایش دهد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر