وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

بازاریابی محتوایی و تاثیر آن بر افزایش ترافیک وب سایت

دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

بازاریابی محتوایی و تاثیر آن بر افزایش ترافیک وب سایت
اگر شما هم فعالیت های کاری خود را به صورت مجازی انجام می دهید، حتما می دانید که برای پیروزی در این رقابت باید کاری کنید تا ترافیک و یا بازدید وب سایت خود را افزایش دهید. عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا مخاطبان خود را به سمت وب سایت جذب کنید. برای این کار باید به سراغ راهکارهایی که بازاریابی و مارکتینگ در اختیار شما قرار می دهند بروید. یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی و مارکتینگ، بازاریابی محتوایی و یا کانتنت مارکتینگ (CONTENT MARKETING) است. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه بازاریابی محتوایی و تاثیر آن بر افزایش ترافیک وب سایت را بررسی خواهیم کرد.

برای اینکه بتوانیم تاثیر بازاریابی محتوا بر افزایش ترافیک وب سایت را مورد بررسی قرار دهیم، نیاز است تا نخست با بازاریابی محتوا آشنا شویم.

بازاریابی محتوایی؟

همانطور که می دانید در دنیای دیجیتال، بازاریابی به شیوه ی جدیدی انجام می شود، که به آن بازاریابی دیجیتال و یا دیجیتال مارکتینگ می گویند. دیجیتال مارکتینگ راهکارهای بسیار متنوعی برای دیده شدن محصولات و خدمات شما ارائه داده است.

یکی از موثرترین و کاربردی ترین ابزارهایی که بازاریابی دیجیتال در اختیار شما قرار داده است، بازاریابی محتوایی است. بازاریابی محتوایی همانطور که از نامش پیدا است، تبلیغات را در قالب محتوا ارائه می دهد. به شکلی که بتوان با کمک آن بازدید و ترافیک وب سایت را افزایش داد.

بازاریابی محتوایی و تاثیر آن بر افزایش ترافیک وب سایت

چگونه محتوایی موثر تولید کنیم؟

برای اینکه بتوانید با کمک بازاریابی محتوایی به اهداف خود دست پیدا کنید، نیاز است تا محتوای موثر تولید کنید. هدف از تولید محتوای موثر این است که با کمک آن ها بتوانید مخاطبان هدف را به سمت وب سایت خود جذب کنید.

جذب مخاطب به سمت وب سایت، در نهایت می تواند منجر به افزایش ترافیک و بازدید وب سایت شما شود.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هر محتوایی نمی تواند شما را به اهدافتان نزدیک کند. یکی از مواردی که در زمان تولید محتوا باید به آن دقت داشته باشید، فرمت محتوا است.

به طور کلی محتوا می تواند در فرمت های مختلفی تولید شود. به عنوان مثال، متن، تصویر، ویدئو و پادکست از جمله فرمت های محتوایی هستند که هر کدام از آن ها می توانند در بستر مناسب خود منتشر شوند. این روزها شبکه های اجتماعی یکی از شناخته شده ترین بسترهای انتشار محتوا هستند در نتیجه شما در زمان تولید محتوا باید به شبکه اجتماعی و فرمت محتوا توجه داشته باشید.

به عنوان مثال یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی مبتنی بر عکس و ویدئو است. به همین دلیل اگر قصد دارید تا در اینستاگرام فعالیت کنید نیاز است تا از محتوایی با فرمت های عکس و ویدئو تولید کنید.

همچنین اگر می خواهید تا از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل مخاطب و مشتریان را به سمت وب سایت خود جذب کنید تا ترافیک وب سایت شما افزایش پیدا کند، بهتر است تا بخش وبلاگ سایت را فعال کنید و با انتشار محتوای سئو شده، ترافیک وب سایت را بالا ببرید.

بازاریابی محتوایی و تاثیر آن بر افزایش ترافیک وب سایت

بازاریابی محتوایی و تاثیر آن بر افزایش ترافیک وب سایت

همانطور که اشاره کردیم انتشار محتوا می تواند منجر به جذب کاربر می شود. اما باید بدانید که کاربران به دو دسته تقسیم می شوند:

  • کاربرانی که از طریق گوگل به سمت وب سایت جذب می شوند.
  • کاربرانی که از طریق شبکه های اجتماعی به سمت وب سلایت جذب می شوند.

تمام شبکه های اجتماعی این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می دهند که علاوه بر معرفی کامل خود، آدرس وب سایت خود را در آن درج کنند. زمانی که شما در شبکه های اجتماعی، محتوایی جذاب و کاربردی برای مخاطبان خود تولید کنید، به جذب آن ها به سمت وب سایت کمک می کنید.

در نتیجه با تولید محتوای باکیفیت می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و به اهداف خود در زمینه توسعه کسب و کار دست پیدا کنید.

جمع بندی

اگر به دنبال راهکاری برای توسعه کسب و کار خود در فضای مجازی هستند، تنها نیاز است تا ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. تولید محتوای با کیفیت یکی از راهکارهایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید مخاطبان و مشتریان را به سمت وب سایت خود جذب کنید و ترافیک آن را افزایش دهید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر