وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

بازاریابی درونی در مقابل بازاریابی بیرونی

چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸


بازاریابی
را اگر بخواهیم ساده توصیف کنیم، فعالیتی که در فضای کسب و کار است و جریان خدمات و کالا را به سمت مشتری هدایت می کند. بازاریابی می تواند مدیریت ارتباط با مشتری را به شکلی که منافع سازمان تامین کند را شامل شود.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم که بازاریابی درونی در مقابل بازاریابی بیرونی را مورد بررسی قرار دهیم.

بازاریابی درونی چیست؟

بازاریابی درونی ( inbound marketing ) یا بازاریابی درونگرا  و یا بازارابی ربایشی، نوعی از بازاریابی است که در آن سعی بر این است که مخاطبان و مشتریان را از طریق بازاریابی محتوایی، وبلاگ ها، بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) و شبکه های اجتماعی جذب کرد.

در بازایابی درونی تلاش می شود تا مشتریان بالقوه تبدیل به مشتریان اصلی شوند. امروزه با توجه به فراگیر شدن فعالیت در فضای مجازی و اینترنت، می توان با تولید محتوای مناسب در وبلاگ، شبکه های اجتماعی و یا... به راحتی افراد را به سمت یک کسب و کار هدایت کرد. افراد به راحتی می توانند در هر ساعت از شبانه روز در فضای اینترنت فعالیت کنند. این فعالیت ها می تواند شامل خرید و فروش کالاو فعالیت در شبکه های اجتماعی باشد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی دهان به دهان چیست؟

بازاریابی درونی بدین صورت عمل می کند که، مخاطبان و مشتریان، خود به سمت یک خدمت و یا کسب و کار جذب می شوند. بازاریابی درونی توانسته است که بسیاری از هزینه ها را کاهش دهد.

 مزیت های بازاریابی درونی:

  1. افزایش به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی
  2. جذب مخاطبان از موتورهای جستجو
  3. افزایش خرید های آتی
  4. کسب اطلاعات در هر ساعت از شبانه روز
  5. کسب مخطبان و مشتریان بیشتر نسب به بازاریابی سنتی

بازاریابی بیرونی چیست؟

بازاریابی بیرونی ( outbound marketing) را می توان همان بازاریابی سنتی معرفی کرد. بازاریابی بیرونی   بسیار پر هزینه تر از بازاریابی درونی است.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از فضای مجازی و اینترنت، بازاریابی بیرونی دیگر مورد توجه قرار نمی گیرد و در نتیجه نمی توان بازخوردی که از بازاریابی درونی دریافت می شود را از بازاریابی بیرونی نیز دریافت کرد.

معایب بازاریابی بیرونی:

  1. گران بودن
  2. بازاریابی بیرونی نسبت به بازاریابی درونی، کمتر مورد توجه قرار می گیرد
  3. دریافت بازخورد کمتر
  4. امکان مقایسه در این نوع بازاریابی بسیار مشکل است


بازاریابی درونی و بیرونی

تحقیقات نشان می دهد که بین بازاریابی درونی و بیرونی تا همه ارتباطی مثبت برقرار خواهد بود. اما چیزی که آشکار است، بازاریابی بیرونی نسبت به بازاریابی درونی از جذابیت کمتری برای مشتریان و مخاطبان برخوردار است. در بازاریابی درونی، هدف برقراری ارتباط بلند مدت با مشتریان می باشد.

بازاریابی درونی یک بازاریابی هدفمند است. بازاریابی درونی می تواند به راحتی مشتریان یک محصول را به راحتی سمت خود جذب می کند. با گسترش روزافزون صنایع و خدمات، بازایابی درونی، بسیار ارزشمند شده است.

بیشتر بخوانید:راهنمای جامع استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی

در بازاریابی درونی به نسبت بازاریابی بیرونی، تعامل میان فروشنده و خریدار بسیار آسان و سریع صورت می گیرد. در بازاریابی درونی بسیاری از هزینه ها در مقایسه با بازاریابی بیرونی کاهش پیدا کرده است، و نتیجه ای مثت برای بازاریابی درونی، میتواند این باشد که در اغلب اوقات در هنگام به کارگیری بازاریابی درونی، می توان بازخوردها را پیش بینی کرد.

اما باید همیشه به این نکته توجه داشت که بازاریابی سنتی هیچ گاه از بین نخواهد رفت، و در کنار بازاریابی درونی باید از بازاریابی بیرونی نیز استفاده کرد.

بازاریابی های سنتی میتواند شامل چاپ تراکت، بروشور و یا... باشد، با اینکه می تواند هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشد، اما هنوز هم شیوه ای برای جذب مخاطب و مشتری است.

بازاریابی بیرونی می تواند به عنوان یک معرف برای بازاریابی درونی عمل کند.

در پایان توصیه می شود تا کسب و کار ها برای شروع بازاریابی درونی اقدام کنند، چرا که دنیای اطراف ما همه چیز را، از جمله تبلیغات را به سمت دنیای دیجیتال هدایت می کند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر