وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

ای نماد چیست؟ راهنمای کامل گرفتن ای نماد

دوشنبه، ۳ دی ۱۳۹۷

 زمان مطالعه: حدود 6 دقیقه

ای نماد چیست؟ راهنمای کامل گرفتن ای نماد 

این روزها گسترش اینترنت باعث شده است تا کسب و کارهای آنلاین با قدرت زیادی به فعالیت بپردازند اما این کسب و کارها برای موفقیت باید غول بزرگ بی‌اعتمادی مردم نسبت به خرید آنلاین را شکست بدهند. نرگران نباشید زیرا  کلید اصلی و البته اولیه اعتماد به کسب و کارهای اینترنتی در ایران ای نماد یا همان نماد الکترونیکی است. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید تا هرآنچه برای دریافت ای نماد نیاز است را با شما به اشتراک بگذاریم.
 
 

ای نماد چیست؟

ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی در اصل یک لگو ساده است که شاید آن را پایین بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی دیده باشید. این نماد که از سمت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می‌شود نشان می‌دهد که وب سایت، هویت مالک و خدمات وب سایت شما مورد تایید است. بنابراین با داشتن این نماد شما به راحتی به کاربر ثابت کرده‌اید که یک فروشگاه کلاه‌بردار نیستید.
 
 

مزایای داشتن نماد الکترونیک

 اینماد در اصل با هدف جلب اعتماد مشتری نسبت به فروشگاه اینترنتی و وب سایت طراحی شده است اما در کنار به دست آوردن اعتماد مشتری ای نماد مزایای دیگری نیز دارد. مثلا به واسطه داشتن اینماد می‌توانید از درگاه پرداخت بانکی در وب سایت خود بهره ببرید و همچنین مزایای قرداد با پست و سیستم تحویل در محل داشته باشید.
 
 

انواع ای نماد

اینماد در دو نوع مختلف وجود دارد که دریافت هر یک به وب سایت شما و امکانات آن برمی‌گردد. این دو نوع عبارتند از:
 
نماد دائم یک ستاره: در صورتی که وب سایت شما معیارهای مورد نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را داشته باشد، نماد یک ستاره ای نماد به شما داده می‌شود.
 
 
نماد دائم دو ستاره: نماد دو ستاره هم مانند نماد یک ستاره است اما در صورتی که وب سایت شما دارای گواهی‌نامه SSL باشد، نماد دو ستاره دریافت خواهید کرد. البته باید بدانید که مدتی است که گوگل وب سایت‌هایی که همچنان از HTTP استفاده می‌کنند را ناامن نشان می‌دهد بنابراین اگر هنوز به HTTPS مهاجرت نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که هرچه سریع‌تر اقدام کنید.
 
 

بیشتر بخوانید: 7 مورد از بهترین وب سایت ها برای دانلود تصاویر با کیفیت و رایگان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ای نماد

بسته به نوع درخواست شما که می‌تواند حقیقی، حقوقی  و یا دولتی باشد، مدارک مورد نیاز برای دریافت ای نماد متفاوت است. مدارک یک از موارد به صورت زیر است:
 
حقیقی
 • در صورتی که مجوز فعالیت دارید، تصویر مجوز مورد نیاز است
 • تعهدنامه شخصیت حقیقی
 
حقوقی
 • تصویر آگهی روزنامه رسمی
 • تصویر اصل اساس‌نامه
 • آگهی آخرین تغییرات آدرس ( در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت مدیره ( در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت ( در صورت وجود )
 • تعهدنامه شخصیت حقوقی
 • تصویر پروانه / مجوز فعالیت
 
متقاضیان دولتی
 • تصویر نامه در سربرگ رسمی سازمان با امضای مقام مسئول مربوطه برای اثبات اینکه وب سایت درخواست داده شده متعلق به آن دستگاه دولتی است
 
 

شرایط دریافت اینماد

دریافت اینماد شرایط خاصی دارد که عبارتند از:
 • شما به عنوان فرد درخواست دهنده دریافت اینماد باید صاحب امتیاز دامنه وب سایت باشید
 • وب سایتی برای آن درخواست اینماد دارید باید کالا یا خدماتی را به صورت الکترونیکی فروش برساند
 • محصولات و خدمات موجود در فروشگاه اینترنتی شما بایستی دارای قیمت و اطلاعات کامل باشد
 • در نهایت شما باید تایید صلاحیت شوید. به عبارتی اطلاعات شما توسط پلیس ناجا بررسی می‌شود و در صورتی که اطلاعات شما تایید نشود به لیست سیاه منتقل خواهید شد. برای رفع این مشکل می‌توانید از درخواست فرم فرجام خواهی در وب سایت مربوط به ای نماد استفاده کنید. سپس پرونده‌ای در دادگاه برای شما تشکیل می‌شود تا به این مسئله رسیدگی شود.
 

بیشتر بخوانید: HTTPS مهمترین فاکتور سئو در سال 2018

راهنمای ثبت نام برای ای نماد

مرحله اول:
در ابتدا برای دریافت اینماد بایستی وارد آدرس reg.enamad.ir/Panel شده و گزینه ایجاد حساب کاربری را انتخاب کنید.
حالا باید نوع درخواست خود را انتخاب کنید (یکی از سه مورد حقیقی، حقوقی و یا دولتی) و سپس بقیه اطلاعات فرم را پر کنید که یکی از این فیلدها آدرس ایمیل است.
بعد از پر کردن این فرم، یک لینک فعال سازی برای شما ایمیل خواهد شد که برای تکمیل فرم ثبت نام در ای نماد الزامی است.
 
مرحله دوم:
مرحله دوم به وارد کردن اطلاعات هویتی و آدرس شما برمی‌گردد.
بعد از تکمیل فرم، وارد صفحه بارگذاری مدارک خواهید شد. در این قسمت باید مدارک هویتی خود مانند عکس کارت ملی و صفحه اول شناسنامه، کارت پایان خدمت را آپلود کنید.
تصویر صفحه‌ی اول شناسنامه ) و در صورت لزوم تصویر کارت پایان خدمت خود را بارگذاری یا آپلود کنید. این تصاویر باید به یکی از دو فرمت png و یا jpg باشد. ضمنا حجم تصاویر باز ریز 1 مگابایت باشد.
 
مرحله سوم:
بعد از بارگذاری مدارک موجود به قسمت بعدی میروید، در این قسمت شما باید اطلاعات کسب و کار خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل مواردی مانند نام کسب و کار، وب سایت شرکت، تلفن ثابت شرکت، آدرس فیزیکی آن و... را وارد کنید.

مرحله چهارم:
مرحله چهارم که با عنوان عملیات اخذ عملیات تاییدیه فنی در مراحل قرار دارد، برای اطمینان از این موضوع است که وب سایت واقعا به شما تعلق دارد که از دو طریق می‌توانید این مسئله را ثابت کنید، یکی ارسال ایمیل به دامنه وب سایت و دیگری بارگذاری یک فایل در سرور وب سایت.

مرحله پنجم:
در مرحله پنجم مربوط به آدرس پستی شماست. در این مرحله باید هزینه ارسال را به صورت آنلاین پرداخت کنید. سپس یک بسته برای شما ارسال می‌شود که شامل یک کد است که باید آن را در وب سایت ای نماد وارد کنید. ضمنا یک تعهد نامه هم در این بسته ارسالی قرار دارد که باید آن را پر کرده و در دفتر ثبت اسناد امضا کنید.
 
مرحله ششم:
در نهایت مطمئن شوید که طبق چک لیست ای نماد همه مراحل را طی کرده‌اید. سپس باید برای 7  تا 10 روز منتظر بمانید تا اطلاعات شما بررسی شود.
 
مرحله هفتم:
در صورتی که همه مراحل را به درستی و بدون مشکل طی کنید، می‌توانید کد HTML لوگوی ای نماد را در وب سایت خود قرار دهید.
 
 
 

آیا ای نماد هزینه‌ای برای کسب و کار دارد؟

ای نماد در اصل هیچ شامل هیچ هزینه‌ای نیست و به صورت کاملا رایگان می‌توانید آن را دریافت کنید. البته فراموش نکنید که هزینه‌های دفتر اسناد برای تایید هویت شما بر عهده خودتان است که باید همراه مدارک و از طریق پست آن را ارسال کنید.


 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر