وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

پنجشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

همان طور که می‌دانید این روزها شبکه‌های اجتماعی قدرت زیادی پیدا کرده‌اند زیرا مردم طرفدار این ابزار هستند و معمولا همه ما زمان زیادی را در طول روز در انواع شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنیم. در حال حاضر اینستاگرام در ایران قدرتمندترین شبکه اجتماعی است و کاربران فوق‌العاده زیادی دارد. بنابراین تبلیغ در این شبکه اجتماعی یک گزینه بسیار عالی برای کسب و کارهاست.
یکی از جدیدترین روش‌های تبلیغات، اینفلوئنسر مارکتینگ است. اما این شیوه تبلیغاتی چیست و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟ با سایت ساز و فروشگاه ساز درگ اند دراپ سی می پلاس همراه باشید تا این مسئله را به شما آموزش دهیم.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

مدتی است که در شبکه اجتماعی افراد خبره‌ای را می‌بینیم که دنبال کنندگان زیادی دارند و گه گاه در حوزه تخصصی خود کسب و کارهای مختلفی را تبلیغ می‌کنند. به ساده‌ترین شکل ممکن، همین کار تعریف اینفلوئنسر مارکتینگ است.
درواقع اینفلوئنسر مارکتینگ یه شیوه بازاریابی است که از افراد شناخته شده و معروف در یک حوزه کاری، برای رساندن پیغام یک برند و یا کسب و کار به گوش افراد مرتبط با همان حوزه برسانند.
برای نمونه کسب و کار شما در زمینه فروش دوربین‌های عکاسی است. خب یک روش بسیار عالی برای جذب مخاطب مناسب، استفاده از اینفلوئنسرها و یا افراد تاثیرگذار در همان حوزه است. شما دقیقا باید به دنبال کسی باشید که یک عکاس خبره است و کلاس‌های مرتبط با عکاسی را برگذار می‌کند. بی شک این فرد دنبال کنندگان و شاگردات زیادی دارد که برای آموزش عکاسی به سراغش می‌روند، پس به فکر خرید دوربین عکاسی هم هستند. به همین شکل ساده اگر این استاد و به اصطلاح فرد تاثیر گذار، تبلیغ کسب و کار شما را بکند و فروشگاه شما را به عنوان یک فروشگاه معتبر در حوزه فروش دوربین معرفی کند، مخاطبان به دلیل اعتباری که اینفلوئنسر نزدشان دارد، به وب سایت و فروشگاه شما سر خواهند زد.
به عبارتی با این کار دقیقا جامعه هدفی را تحت پوشش قرار داده‌اید که قصد خرید از محصولات شما را دارند و احتمال خریدشان بسیار بالاست.

چطور از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنیم؟

استفاده از این روش بازاریابی بسیار ساده است. تنها کافی است با جستجو در اینترنت، چک کردن شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و... و یا حتی مراجعه به آموزشگاه‌های معتبر و... افراد تاثیرگذار را پیدا کنید. حالا کافی است یک کمپین تبلیغاتی تعریف کنید، منظورمان این است که لندینگ پیج مناسبی ترتیب دهید، در این صفحه محصولات مرتبط با کمپین فروش‌خود را قرار دهید و یک محتوای غنی هم در کنار این صفحه داشته باشید. منظور از محتوای غنی، برای مثال یک راهنمای خرید جامع و کابردی برای همان محصول هدف است، به شکلی که خریدار با خواندن آن مطلب کاملا جواب همه سوالاتش را پیدا کند و مطمئن شود که کدام محصول مناسبش است. به این شیوه کاربرانی که از طریق اینفلوئنسر به وب سایت شما هدایت شده‌اند، به راحتی محصول دلخواهشان را پیدا می‌کنند.
پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه این روش تبلیغاتی بهتر جواب بدهد، به کاربرانی که از طریق اینفلوئنسر به وب سایت شما مراجعه می‌کنند، یک کد تخفیف برای خرید محصولات بدهید تا رغبت بیشتری در آن‌ها ایجاد شود.

سی می پلاس را دنبال کنید تا از جدیدترین تکنیک های بهبود وب سایت مطلع شوید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر