وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

انکر تکست چیست و چطور رتبه سایت شما را متحول می کند؟

دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه

 انکر تکست چیست و چطور رتبه سایت شما را متحول می‌کند؟
اگر یک وب سایت فروشگاهی و یا صفحه شخصی دارید، اولین کاری که باید انجام دهید، رعایت اصول و استانداردهای سئو است. یکی از مهم‌ترین اما ساده‌ترین فاکتورها در سئو، توجه به انکرتکست است. اما انکر تکست (Anchor Text) چیست و چه کاربردی دارد؟ با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید تا هر آنچه لازم است درباره این فاکتور مهم بدانید را با هم بررسی کنیم.

 

انکر تکست چیست؟

به همین مقاله‌ای که در حال خواندنش هستید توجه کنید، کلماتی را می‌بینید که صفحه دیگری لینک شده‌اند، این کلمات دقیقا انکر تکست هستند و به یک مقاله کامل‌تر درباره آن موضوع لینک شده‌اند. انکر تکست در اصل کلمات قابل کلیک درون متن هستند.
مسئله اینجاست که در انتخاب این کلمات انکر تکست باید دقت زیادی داشته باشید زیرا یکی از فاکتورهایی که گوگل برای اینکه موضوع یک وب سایت و زمینه فعالیتش را تشخیص دهد، همین انکر تکست‌ها است.

 

استفاده از انکر تکست چه فایده‌ای دارد؟

حتما در مقاله که موضوع خاصی دارد، بارها و بارها یه کلماتی برخورد کنید که با موضوع اصلی مرتبط هستند اما نمی‌توان آن‌ها را به طور مفصل و دقیق در مقاله کنونی جای داد. این عبارات بی‌شک به توضیح بیشتری نیاز دارند که خودش در قالب یک مقاله دیگر در سایت قرار گرفته است. برای رفع این مشکل بهترین راه‌حل استفاده از انکر تکست است، یعنی آن کلمه ناآشنا را به مقاله کاملش در وب سایت خودتان لینک دهید.
این کار چندین فایده برای وب سایت شما دارد. اول اینکه سوالی که در زهن کاربر ایجاد شده است را به سادگی و بدون زحمت جواب می‌دهد و او را به مقاله کامل هدایت می‌کند. بنابراین با ایجاد تجربه‌ای خوب برای کاربر، وب سایت شما در ذهنش ماندگار خواهد شد.
مزیت دیگر اینجاست که با کلیک کردن روی هر لینک درون صفحه و ورود به یک صفحه دیگر وب سایت، دو فاکتور مهم نرخ پرش و مدت ماندگاری کاربر در وب سایت بهبود پیدا می‌کند. در نتیجه رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بهتر خواهد شد.
به جز دو مورد بالا، استفاده از انکر تکست باعث می‌شود که سئو داخلی وب سایت، به صورت دقیق‎‌‌تر بک لینک سازی داخلی آن قوی شود و به این شکل همه مقاله‌های وب سایت شما به شما مرتبط شوند و کاربر به ساده‌ترین شکل ممکن بتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد.
همه این مزایا به کنار، استفاده از انکر تکست به خودی خود برای گوگل اهمیت زیادی دارد. همانطور که گفتیم گوگل برای شناخت موضوع وب سایت به انکر تکست‌ها توجه زیادی می‌کند. بنابراین اگر هوشمندانه این کلمات مهم را انتخاب کنید و برای آن‌ها در صفحات مختلف انکر تکست ایجاد کنید، بی شک گوگل وب سایت شما را در زمینه کسب و کارتان به عنوان یک مرجع تشخیص داده و بیشتر وب سایت شما را در نتایج جستجو نمایش می‌دهد.
 
 

چطور انکر تکست مناسبی انتخاب کنیم؟

حالا که با مفهوم و اهمیت انکر تکست آشنا شدید، باید نحوه صحیح انتخاب انکر تکست را بررسی کنیم. اولی اینکه در نظر داشته باشید در یک متن کلمه‌ای که بارها و بارها تکرار شده است و چگالی بالایی دارد را به عنوان انکر تکست انتخاب نکنید. دلیل این اصل ساده است، وقتی شما درباره یک کلمه کلیدی در مقاله صحبت می‌کنید حتما مقاله‌ی کاملی است و نیازی نیست دوباره همان کلمه را به یک صفحه دیگر لینک دهید. بنابراین انکر تکست باید کلمه‌ای باشد که موضوع محوری مقاله شما نیست.
 
دومین اصلی که باید رعایت کنید، لینک شدن انکر تکست به صفحه‌ای است که کاملا مرتبط با موضوع است. اگر این اصل را رعایت نکنید، مخاطبین خودتان و اعتماد آن‌ها را از دست می‌دهید.
 
سومین مسئله به طول انکر تکست برمی‌گردد. در مورد این فاکتور هیچ اصولی بیان نشده است اما خودتان را به جای مخاطب بگذارید و ببینید که آیا از نظر شما یک پاراگراف و یا حتی یک جمله بزرگ که به صفحه دیگری لینک شده باشد، جالب است؟ بی شک این طور نیست. بنابراین ترجیحا از کلمات ساده و کوتاه‌تر برای انکر تکست استفاده کنید.
 
 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر