وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

الگوریتم Freshness گوگل چیست؟

پنجشنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۹

 الگوریتم Freshness  گوگل پس از رونمایی تغییرات بسیار بزرگی در نتایج جستجو ایجاد کرد. آمارها نشان می دهد که چیزی در حدود 35 درصد از وب سایت‌ هایی که دارای رتبه بالایی در نتایج جستجوی گوگل بودند پس از راه اندازی الگوریتم Freshness، در رابطه با رتبه خود در نتایج جستجو با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شدند.

با فروشگاه ساز و سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی الگوریتم Freshness گوگل بپردازیم و به شما بگوییم که الگوریتم freshness algorithm گوگل چیست؟

چرا الگوریتم Freshness ساخته شد؟

همانطور که می دانید هر روز  تعداد بسیار زیادی محتوا در حال تولید و انتشار در فضای اینترنتی است. گوگل برای اینکه بتواند از میان این حجم بالا از محتوا بهترین ها را انتخاب کند از الگوریتم های مختلفی مانند، کبوتر، مرغ مگس‌خوار، پاندا، پنگوئن و ... استفاده می کند.

این الگوریتم ها باعث شدند تا گوگل بتواند محتوای کپی شده و بی کیفیت را از سایر محتوا تشخیص دهد. پس از ارائه الگوریتم های گفته شده گوگل تصمیم گرفت تا با ارائه الگوریتم Freshness از نمایش محتوای قدیمی به کاربران در نتایج جستجو جلوگیری کند. در واقع پس از رونمایی از این الگوریتم، نتایجی که توسط گوگل نمایش داده می شوند از جدید ترین محتوایی منتشر شده در فضای اینترنت هستند.

آیا با الگوریتم Freshness، همه محتواهای جدید به صدر نتایج گوگل می‌رسند؟

بدون شک می دانید که جواب این سوال خیر است. باید توجه داشته باشید که برای نمایش محتوا در صدر نتایج جستجو تنها وجود الگوریتم Freshness کافی نخواهد بود و شما نیاز دارید تا با تقویت سئوی وب سایت که می تواند شامل تولید محتوای با کیفیت باشد، به صدر نتایج گوگل قرار برسید. در واقع می توان گفت که الگوریتم Freshness محتوای سئو شده با کیفیت را به بازدیدکننده نمایش می دهد.

گوگل چطور تفاوت محتوای مورد نیاز کاربر را تشخیص می‌دهد؟

شاید در پاسخ به این سوال نیاز است تا بگوییم اهمیت انتخاب کلمات کلیدی برای ایجاد تفاوت در میان محتوا است. درواقع در زمان تولید محتوا باید به این نکته توجه داشته باشیم که گوگل تمام تلاش خود را برای نمایش نتایج مورد نیاز کاربران می کند. و این نتایج درست همان چیزی است آن ها جستجو کرده اند، و این نتایج همان کلمات کلیدی هستند که توسط تولید کنندگان محتوا انتخاب شده اند و می توانند به نیاز مخاطبان پاسخ دهند. پس گوگل تنها نتایج را براساس نیاز مخاطبان نمایش می دهد.

چگونه وب سایت خود را برای الگوریتم Freshness سئو و بهینه کنیم؟

برای اینکه بتوانید وب سایت خود را برای الگوریتم Freshness سئو و بهینه کنید، نیاز است تا راهکارهای زیر را دنبال کنید:

    1- بروزسانی محتوا

از آنجایی که الگوریتم   Freshnessاز انتشار محتوای قدیمی جلوگیری می کند، بهتر است تا محتوای وب سایت خود را دائما بروزرسانی کنید. توجه داشته باشید که برای تقویت سئو نیازی نیست تا همیشه محتوای جدید تولید کنید، گاهی بهتر است تا محتوای قدیمی وب سایت را بروزرسانی کنید.

    2- انتشار محتوای جدید

برای اینکه بتوانید در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید و بهتر است تا یک برنامه تولید محتوای حرفه ای داشته باشید که باعث بهبود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو شود. همانطور که گفته شد الگوریتم Freshness از نمایش محتوای قدیمی در نتایج جستجوی گوگل جلوگیری می کند. به همین دلیل بهتر است تا محتوای جدید تولید کنید.

    3- فعالیت های شبکه های اجتماعی

یکی از مواردی که باعث می شود تا شما بتوانید وب سایت خود را بر اساس الگوریتم Freshness سئو و بهینه کنید، فعالیت در شبکه های اجتماعی است. اینکه شما بتوانید از طریق شبکه های اجتماعی بازدید وب سایت خود را افزایش دهید، می تواند به افزایش رتبه وب سایت شما در نتایج گوگل کمک کند.

اگر به دنبال افزایش رتبه وب سایت خود هستید نیاز است تا با انواع الگوریتم های گوگل آشنا شوید. همچنین الگوریتم Freshness می تواند مستقیما با محتوای وب سایت شما در ارتباط باشد و تاثیر بسیار زیادی بر نمایش آن در نتایج جستجو داشته باشد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر