وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) چیست و چطور کار می کند؟

دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۹

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) چیست و چطور کار می‌کند؟
بهتر است برای معرفی افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) از یک مثال استفاده کنیم. فرض کنید شما صاحب یک وب سایت هستید که در آن فعالیت های مرتبط با کار خود را انجام می دهید مانند انتشار محتوا و یا فروش محصول و در کنار آن تبلیغاتی از سایر فروشگاه های اینترنتی در وب سایت خود قرار می دهید. زمانی که مشتریان از طریق وب سایت شما از فروشگاه اینترنتی دیگران خرید انجام می دهند، درواقع افیلیت مارکتینگ اتفاق افتاده است. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید در این مقاله به شما خواهیم گفت افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) چیست و چطور کار می‌کند؟

افیلیت مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی است که می تواند به صاحبان وب سایت های پربازدید کمک کند تا با قرار دادن تبلیغات در وب سایت خود به درآمد برسند. ایجاد درآمد از طریق افیلیت مارکتینگ بدین شکل است که شما می توانید تبلیغ فروش یک کالا را در وب سایت خود قرار دهید و در صورتی که فروش انجام شود، درصدی از فروش به عنوان کارمزد به شما تعلق می گیرد. افیلیت مارکتینگ می تواند یک روش کسب درآمد کم دردسر باشد.

افیلیت‌ها چه کسانی می‌توانند باشند؟

افیلیت ها یا یا منتشر کننده ها که با نام Publisherهم شناخته می شوند همان کسانی هستند که با تولید محتوای جذاب برای دیگران از طریق وب سایت خود کالا و محصولات دیگران را می فروشند. منتشر کننده ها باید این را بدانند محتوایی که در وب سایت خود منتشر می کنند باید با کالایی که تبلیغات می شود مرتبط باشد.

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) چیست و چطور کار می‌کند؟

افیلیت مارکتینگ چطور کار می‌کند؟

روش کار افیلیت مارکتینگ بدین شکل است که شما کمک می کنید با تولید محتوای مرتبط با کالای فروشندگان، فروش آن ها را افزایش دهید و در کنار آن خود شما نیز کسب درآمد کنید.

افیلیت مارکتینگ معمولا با یکی از روش های زیر کار می کند:

  • پرداخت به ازای کلیک (PPC)
  • پرداخت به ازای سرنخ (PPL)
  • پرداخت به ازای خرید (PPS)

چطور افیلیت مارکتینگ را شروع کنم؟

اگر قصد دارید تا در زمینه افیلیت مارکتینگ فعالیت کنید، نیاز است تا بیشتر با آن آشنا شوید. مراحل زیر می تواند به شما در آغاز افیلیت مارکتینگ کمک کند:

  • یک پلتفرم مناسب برای خود انتخاب کنید.
  • سعی کنید مخاطبان را به سمت خود جذب کنید.
  • با فروشندگان مورد نظر همکاری خود را آغاز کنید.
  • محصول مورد نظر را برای پروموت انتخاب کنید.
  • به تولید محتوایی بپردازید که بتواند به شما در جذب مشتری کمک کند.
  • مسیر رشدتان را مشخص کنید.
  • در نهایت درآمد خود را کسب کنید.

محتوایی تولید کنید که بتواند محصولتان را بفروشد

درواقع مهم ترین بخش در افیلیت مارکتینگ، فروش است. فروش شما تنها از طریق تولید محتوایی با کیفیت و قدرتمند انجام می گیرد. درواقع باید بتوانید با ارائه محتوایی جذاب به مخاطبان آن ها را به سمت خود جذب کنید و در نهایت محصولات مورد نظر را به آن ها بفروشید. فراموش نکنید محتوایی که تولید می کنید باید با محصولاتی که می فروشید مرتبط باشد.

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) چیست و چطور کار می‌کند؟

افیلیت مارکتینگ چقدر می‌تواند درآمد داشته باشد؟

درآمد حاصل از افیلیت مارکتینگ برای افراد مختلف متفاوت است. ممکن یک افیلیت بتواند روزانه مقدار زیادی فروش داشته باشد، در حالی که ممکن است یک افیلیت دیگر درآمد متوسطی داشته باشد. توجه داشته باشید که درآمد شما به عنوان کسی که در زمینه ایفیلیت مارکتینگ فعالیت می کند، تنها سودی است که از فروش به دست می آورید. سود شما همان کارمزدی است که با همکاران خود در مورد آن توافق کرده اید.

جمع بندی

افیلیت مارکتینگ یکی از بهترین روش های کسب درآمد از طریق اینترنت است. که می تواند به شما کمک کند تا تنها با کمک تولید و انتشار محتوای با کیفیت، به سود خوبی دست پیدا کنید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر