وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

استراتژی های خلاقانه جهت جذب مخاطب

پنجشنبه، ۵ دی ۱۳۹۸

جامعه از افراد  مختلف با افکار متفاوت و سلایق گوناگون تشکیل شده است ما برای اینکه یک انتخاب خوب انجام دهیم گاهی اوقات از دیگران تأثیر می پذیریم. این تاثیرپذیری ممکن است آگاهانه و به صورت پرسش هایی از افراد باشد یا به صورت ناگهانی و ناخودآگاه باشد یعنی اینکه فضای عمومی جامعه ما را به سمت آن انتخاب ببرد.

خرید می تواند یک نمونه مثال خوب برای این موضوع باشد؛ ما ممکن است محصولات مختلفی را خریداری کنیم که انتخاب آن تحت تاثیر توصیه های دیگران باشد؛ همچنین آمار نشان می‌دهد که ۹۲ درصد از افراد به توصیه آشنایان و دوستان درباره یک موضوع عمل می کنند؛ این توصیه می تواند از طریق راه های گوناگون همچون نظرها و کامنت های افراد از خرید یک محصول تا توصیه های کلامی باشد.

این نمونه ای از استراتژی و راههای جذب هدفمند مشتری است؛ شما باید با استفاده از مجموعه ای از تکنیک ها بتوانید مشتریان بالقوه را به مشتریان واقعی تبدیل کنید لذا در استراتژی های جذب هدفمند مشتری هدف این است که مشتری بدون هیچ اجباری از شما خرید کنند و شوق و اشتیاق برای استفاده از خدمات شما در وی ایجاد شود. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، تا با استراتژی های خلاقانه در جهت جذب مخاطب آشنا شوید.

استراتژی برای جذب مشتری

از قدرت سئو استفاده کنید

هنگامی کسب و کار اینترنتی و آنلاین شما به مرگ تدریجی دچار خواهد شد که سئو را نادیده گرفته باشید؛ سئو قدرت جادویی دارد؛ از این قدرت استفاده کنید و دیده شوید تا مشتریان بیشتری به سمت شما جذب شوند و در صفحه نمایش جستجو در رتبه بندی بالاتر قرار بگیرید.

این که سایت جذابی داشته باشید ولی نتوانید آن را به کسی نشان دهید همانند این است که یک فروشگاه شیک و فوق العاده دارید اما برای رسیدن به آن مشتری باید مسیری دشوار و طولانی را طی کند تا به آن برسد. با سئو می توانید وبسایت خود را به جایی برسانید که مشتری و بازدید زیاد داشته باشد.

امکان ارتباط زنده با مشتری فراموش نشود

فرصت ارتباط مستقیم با مشتری را از دست ندهید. در این ارتباط می‌توانید مشتریان واقعی خود را بشناسید و به صورت واقعی تری با آنها در ارتباط باشید؛ همچنین امکان ارتباط مستقیم می تواند فاصله ای که اینترنت بین مشتری و شما ایجاد کرده است با گفتگوی زنده از این فضای سرد خارج کند و یا آن را کمتر کند.

پس در وبسایت خود یک صفحه چت کوچک ایجاد کنید که به سوالات و خواسته های مشتریان رسیدگی کند. این کار باعث تکریم ارباب رجوع و و در نتیجه افزایش مشتری خواهد شد؛ همچنین اگر امکان پاسخگویی آنلاین را ندارید می توانید از پاسخگوی خودکار استفاده کنید.

 در صفحه چت می توانید ایمیل و اطلاعات تماس مشتری را گرفته و برای ارتباط بیشتر راه های ارتباطی با وی داشته باشید، این کار برای شما این امکان را فراهم می آورد که بتوانید او را تبدیل به مشتری واقعی کنید.

جالب است بدانید سایت هایی که از این امکان استفاده کرده‌اند، ۳۳% فروش بیشتری بعد از ایجاد این امکان در حدود یک ماه داشته‌اند.

نظرات کاربران برگ برنده جذب مشتری

یکی دیگر از استراتژی های خلاقانه جهت جذب مخاطب و مشتری پیاده سازی نظرسنجی برای مشتریان و مخاطبین است. همانطور که در ابتدا گفته شد ارتباط ناخودآگاه می تواند از طریق نظرات و کامنت های افراد شکل گیرد. پس با گذاشتن این امکان بسیاری از افراد می توانند نظر سنجی را انجام دهند و سایرین را تشویق به استفاده از این خدمات کنند.

قدرت های رسانه های اجتماعی

این روزها مردم با رسانه ها و شبکه های اجتماعی ارتباط زیادی دارند؛ شما می توانید بسته به خدمات و کسب و کار خود از این رسانه و شبکه های اجتماعی استفاده کنید و مشتری بیشتری جذب کنید به طوری که ممکن است رسانه ها یک سکوی پرش برای شما باشد.

 پس می توانید به یک شخصی که در این بخش ها فعالیت دارد و مورد اعتماد شماست اطمینان کنید و کار تبلیغات در این بخش ها را به وی بسپارید. همچنین او می تواند نظراتش را با مخاطبین که دارد به اشتراک بگذارد می‌تواند که در نهایت باعث جذب مخاطب برای شما خواهد شد.

کسب و کار مکمل و دوستی با رقیب

سعی کنید که کسب و کارهای مشابه خود را خراب نکنید و به جای آن با آن‌ها همکاری کنید. به یاد داشته باشید که بزرگترین رقیب شما می تواند راهنمای شما باشد و همکاری بین دو رقیب که کالاهای مکمل را تولید می‌کنند باعث پیشرفت زیاد آن ها خواهد شد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر