وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

آیا هنوز هم ایمیل مارکتینگ یک راهکار موثر برای بازاریابی است؟

دوشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۹


همانطور که می دانید بازاریابی دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) ابزارهای بسیار متنوعی را ارائه کرده تا با کمک آن ها بتوان تبلیغات را به صورت کاملا هدفمند و موثر انجام داد. یکی از ابزارهایی که بسیار مورد توجه قرار دارد، ایمیل مارکتینگ است که به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از ایمیل، تبلیغات خود را انجام دهید. اما سوالی که این روزها ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است، این است که آیا هنوز هم ایمیل مارکتینگ یک راهکار موثر برای بازاریابی است؟ با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید در ادامه به بررسی تبلیغات ایمیلی خواهیم پرداخت.

با توجه به اینکه این روزها ابزارهای بسیار متنوعی در دنیای تبلیغات دیجیتال وجود دارند که به شما این امکان را می دهند تا تبلیغات خود را از طریق فضای مجازی و اینترنت انجام دهید، این سوال به وجود می آید که آیا تبلیغات از طریق ارسال ایمیل می تواند موثر باشد؟

تاثیر ایمیل مارکتینگ بر انواع کسب و کار

نکته مهمی که در مورد ایمیل مارکتینگ وجود دارد این است که هنوز هم به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار موثر مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید توجه داشته باشید که ایمیل مارکتینگ برای هر کسب و کار و یا فعالیتی نمی تواند موثر باشد، و نیاز است که قبل شروع برنامه تبلیغات به نوع کسب و کار توجه داشته باشید و ببینید که آیا مخاطبان هدف شما کسانی هستند که با تبلیغات ایمیلی به سمت شما جذب شوند یا خیر؟

درواقع تبلیغات ایمیلی مانند سایر روش های تبلیغاتی نمی تواند برای تمام فعالیت ها مناسب باشد، و نیاز است تا برای صرفه جویی در هزینه ها و هدفمند تر کردن فعالیت های تبلیغاتی، تنها در زمانی مورد استفاده قرار بگیرد که اطمینان دارید که ایمیل مارکتینگ می تواند بسیار موثر واقع شود.
آیا هنوز هم ایمیل مارکتینگ یک راهکار موثر برای بازاریابی است؟

ایمیل مارکتینگ چه مزیت هایی دارد؟

ایمیل مارکتینگ و یا همان بازاریابی ایمیلی دارای مزیت های بسیار زیادی است که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • امکان زمانبدی

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان انجام تبلیغات باید به آن توجه داشته باشید، زمانبندی است. درواقع برای اینکه بتوانید بازخوردهای بیشتری از تبلیغات خود دریافت کنید، نیاز است تا زمان مناسب برای انجام تبلیغات را پیدا کنید.

یکی از مزیت هایی که ایمیل مارکتینگ در اختیار شما قرار می دهد این است که شما می توانید بهترین زمان برای انجام تبلیغات خود را پیدا کنید. به عنوان مثال ببینید که مخاطبان شما بیشتر در چه ساعاتی از شبانه روز به ایمیل های شما توجه کرده اند.

این مورد می تواند علاوه بر تاثیر بیشتر بر مخاطبان شما، در هزینه های جانبی نیز صرفه جویی کند.

  • مناسب برای کسب و کارهای B2B

احتمالا می دانید که شیوه تبلیغات در کسب و کارهای مختلف کمی متفاوت است. به همین دلیل بهتر است تا با توجه به نوع کسب و کار خود بهترین راهکار را برای انجام تبلیغات انتخاب کنید. به عنوان مثال کسب و کارهای B2B می توانند از ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی ابزار بسیار قدرتمند برای تبلیغات استفاده کنند.

همچنین ایمیل مارکتینگ نیز یک راهکار مطمئن در تبلیغات است به همین دلیل بسیاری از مخاطبان به آن اعتماد می کنند، در نتیجه درصد موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  • افزایش ترافیک وب سایت

از دیگر مزیت های بازاریابی ایمیلی این است که به شما کمک می کند تا بتوانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. به عنوان مثال شما می توانید با قرار دادن لینک وب سایت در کنار متن ایمیل، مخاطبان را ترغیب کنید تا بر روی لینک کلیک کنند و وارد سایت شما شوند.

این راهکار می تواند درصد بازدید و ترافیک وب سایت شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. پس اگر نیاز دارید تا بازدید وب سایت خود را بالا ببرید، می توانید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.
آیا هنوز هم ایمیل مارکتینگ یک راهکار موثر برای بازاریابی است؟

جمع بندی

به این نکته دقت داشته باشید که ایمیل مارکتینگ هنوز هم به عنوان یک ابزار بسیار قدرتمند در دنیای تبلیغات دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد، اما باید توجه داشته باشید که بازاریابی ایمیلی تنها در شرایط خاصی می تواند برای شما موثر باشد و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. به همین دلیل نیاز است تا برای جلوگیری از انجام هزینه های بسیار بالا، نوع کسب و کار و نیاز خود را مشخص کنید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر