وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی برای سئو خوب است؟

پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

اگر شما هم در در دنیای دیجیتال فعالیت می کنید، و به دنبال راهکارهایی برای معرفی کسب و کار و افزایش فروش محصولات خود هستید، حتما با این سوال در ذهنتان رو به رو شده اید که آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی برای سئو خوب است؟ برای پاسخ به این سوال این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید،برای پاسخ به این سوال این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

همانطور که می دانید برای اینکه بتوانید وب سایت خود را از طریق موتورهای جستجو به مخاطبان خود معرفی کنید، باید بتوانید سئوی وب سایت خود را تقویت کنید.

آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی برای سئو خوب است؟

در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی (social media) برای سئو خوب است؟ باید بگوییم که بله. عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی بر بهبود وضعیت سئوی وب سایت دارد. اما چگونه می توان با فعالیت در شبکه های اجتماعی سئوی وب سایت را تقویت کرد؟

شیوه درست فعالیت در شبکه های اجتماعی برای بهبود وضعیت سئو شامل موارد زیر است:

انتخاب شبکه اجتماعی مناسب

توجه داشته باشید که زمانی که تصمیم به عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی می گیرید، باید شبکه اجتماعی را متناسب با فعالیت های خود انتخاب کنید. شبکه های اجتماعی کاملا هدفمند طراحی شده اند. به عنوان مثال یک شبکه اجتماعی مانند لینکدین  یک شبکه اجتماعی بسیار مناسب برای فعالیت کسب و کارهای B2B است. پس نیاز است تا پیش از شروع فعالیت در شبکه های اجتماعی، نوع کسب و کار خود را مشخص کنید.

تولید محتوای با کیفیت

شما برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را ترغیب کنید تا صفحه ی شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند، نیاز دارید تا محتوای با کیفیت و مطابق با سلیقه آن ها تولید و منتشر کنید. همچنین با توجه به نوع شبکه اجتماعی و نیاز مخاطبان باید نوع و فرمت محتوا را مشخص کنید. گاهی ممکن است مخاطبان شما علاقه مند به دنبال کردن محتوای متنی شما باشند و گاهی ممکن است تمایل به تماشای ویدئوی تبلیغاتی مربوط به کسب و کار شما داشته باشند.

امکان گفتگو از طریق شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی این امکان را برای کسب و کارها و مخاطبانشان فراهم کرده اند تا بتوانند با یکدیگر گفتگو کنند. اما توجه داشته باشید که شما نیاز به تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به سوالات مخاطبان در اسرع وقت خواهید داشت. اینکه مخاطبان یا مشتریان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند و پاسخ پرسش های خود دریافت کنند، این امکان وجود خواهد داشت که به سمت وب سایت شما جذب شوند.

درج لینک وب سایت

در شبکه های اجتماعی بخشی وجود دارد که شما می توانید لینک وب سایت خود را درج کنید. همچنین شما با انتشار بخشی از محتوای وب سایت خود می توانید مخاطبان را به سمت وب سایت خود برای مشاهده کامل محتوا، جذب کنید. شاید به جرات بتوان گفت مهم ترین و تاثیرگذار ترین بخش از شبکه های اجتماعی بر روی سئو، درج لینک وب سایت در شبکه های اجتماعی است. اینکه شما بتوانید دنبال کننده های بسیار زیادی داشته باشید و آن ها را به سمت بازدید از وب سایت خود جذب کنید، می توانید ترافیک وب سایت را افزایش داده و در نتیجه سئوی آن را تقویت کنید.

برای اینکه بتوایند به رتبه بسیار خوبی در موتورهای جستجو از جمله گوگل دست پیدا کنید، نیاز است تا از تمام ترفندهای موثر بر بهبود وضعیت سئو استفاده کنید. بسیاری از این ترفندها نیاز تخصص و دانش در زمینه سئو دارد. اما اینکه شما بتوانید در شبکه های اجتماعی متناسب با کسب و کار خود فعالیت کنید، به سادگی می توانید سئوی وب سایت خود را تقویت کنید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر