وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

آیا ایمیل مارکتینگ هنوز هم یک ابزار بازاریابی موثر محسوب می شود؟

دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

آیا ایمیل مارکتینگ هنوز هم یک ابزار بازاریابی موثر محسوب می شود؟
همانطور که می دانید در دنیای بازاریابی دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) ابزارهای مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید کسب و کار خود را در فضای مجازی و اینترنت تبلیغ کنید. یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که بسیار شناخته شده در میان انواع کسب و کار است، بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ است. با توجه به اینکه هر روز راهکار و ترفندهای جدید ارائه می شود تا دنیای تبلیغات را متحول کند، ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که آیا ایمیل مارکتینگ هنوز هم یک ابزار بازاریابی موثر محسوب می شود؟ با سایت ساز سی می پلاس همراه باشد، در این مقاله بازاریابی ایمیلی و تاثیرات آن را بررسی خواهیم کرد.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) را می توان به عنوان یکی از ابزارهای بسیار موثر در بازاریابی دیجیتال معرفی کرد. ایمیل مارکتینگ درواقع یک راهکار قدیمی است که در دنیای دیجیتال رواج پیدا کرد و تقریبا تمام کسب و کارها از آن استفاده کردند. البته گفته می شود که ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای  B2B بسیار تاثیرگذار بود، در حالی که کسب و کارهای B2C با کمک بازاریابی ایمیلی به نتایج مورد نظر خود دست پیدا نکردند. اما به طور کلی ایمیل مارکتینگ را می توان به عنوان یک ترفند بازاریابی قدرتمند در دنیای دیجیتال و اینترنت معرفی کرد.
آیا ایمیل مارکتینگ هنوز هم یک ابزار بازاریابی موثر محسوب می شود؟

چگونه می توان تاثیرات ایمیل مارکتینگ را چند برابر کرد؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند منجر به افزایش تاثیرات مثبت در بازاریابی ایمیلی شود که برخی از آن ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • نوع کسب و کار و فعالیت

دقت داشته باشید که با توجه به نوع کسب و کار و خدماتی که ارائه می دهید، بازاریابی ایمیلی می تواند نتایج متفاوتی را در اختیار شما قرار دهد. همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم، بازاریابی ایمیلی برای کسب و کارهای  B2B موثرتر از کسب و کارهای B2C خواهد بود. به همین دلیل توصیه می شود پیش از انتخاب یک ابزار بازاریابی، حتما نوع کسب و کار خود را مشخص کنید تا بتوانید به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید، همچنین با انتخاب ابزار مناسب برای بازاریابی، می توانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

  • زمان مناسب

حتما به این نکته توجه داشته باشید که زمان ارسال پیام های تبلیغاتی بسیار مهم است. به عنوان مثال زمانی که شما بخواهید یک ایمیل تبلیغاتی برای مخاطبان خود ارسال کنید، بهتر است تا زمان مناسب را پیدا کنید. زمان مناسب برای ارسال پیام یا ایمیل بدین معنا است که بدانید مخاطبان شما در چه بازه های زمانی ایمیل های خود را باز می کنند. دقت داشته باشید که اگر پیام شما در بازه های زمانی مشخص ارسال نشود، بدون شک از نتایج دلخواه خود دور خواهید شد.

  • تهیه محتوای مناسب

یکی دیگر از عواملی که می تواند تاثیرات مثبت ایمیل مارکتینگ را چندین برابر افزایش دهد، محتوایی است که در قالب یکی ایمیل ارسال می شود. حتما با این نکته دقت داشته باشید که انتخاب عنوان، متن و تصاویر، از جمله مواردی هستند که می توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. در نتیجه نیاز است که برای انتخاب و تهیه آن ها از افراد متخصص کمک بگیرید.
آیا ایمیل مارکتینگ هنوز هم یک ابزار بازاریابی موثر محسوب می شود؟

جمع بندی

به طور کلی تمام ابزارهایی که در دنیای دیجیتال و اینترنت برای انجام تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند، به ندرت منسوخ خواهند شد. همچنین برخی از آن ها مانند ایمیل ابزاری است که در جای های مختلف و با اهداف مختلف استفاده می شود، در نتیجه همچنان می تواند به عنوان یک راهکار موثر در دنیای بازاریابی مورد استفاده قرار بگیرد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر