وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

آیا استفاده از گوگل مپ بر روی سئو تاثیرگذار است؟

دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

با توجه به وجود رقابت شدید در میان کسب و کارهای مجازی و اینترنتی، بسیاری از افراد هستند که به دنبال بهبود وضعیت سئوی وب سایت خود هستند. در کنار انواع ترفندهایی که برای تقویت سئوی وب سایت به کار گرفته می شود، ثبت وب سایت بر روی گوگل مپ می تواند به عنوان یکی از ابزارهای بهبود وضعیت سئو مورد استفاده قرار بگیرد.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه ما باشید؛ در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم که آیا استفاده از گوگل مپ بر روی سئو تاثیرگذار است یا خیر؟

سئو چیست؟

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتورهای جستجو کمک می کند تا شما بتوانید وب سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید. همچنین با استفاده از ترفندهای سئو می توانید، محتوای وب سایت خود را در صدر نتایج جستجو قرار دهید، و از این طریق ترافیک و بازدید وب سایت خود را افزایش دهید. گوگل برای رتبه بندی وب سایت حدودا 200 فاکتور را مورد بررسی قرار می دهد، که یکی از آن ها گوگل مپ (Google Maps) است. گوگل مپ جزء آن دسته از ابزارهای گوگل است که اگر به درستی از آن استفاده شود، می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی رتبه ی وب سایت ایجاد کند.

اهمیت گوگل مپ در سئو

گوگل مپ می تواند از لحاظ مختلفی دارای اهمیت باشد که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:

  • حدودا ۸۶ درصد از افراد دنیا از گوگل مپ برای یافتن محصولات و خدماتی که به آنها نیاز دارند، استفاده می‌کنند.
  • حدودا 1 نفر از میان هر ۵ نفر، پس از ۲۴ ساعت بررسی کسب ‌وکار و محصول مورد نظرش در فضای مجازی و اینترنت، اقدام به خرید می کند.
  • آمارها نشان می دهد حدود 85 درصد از افراد برای پیدا کردن انواع کسب و کار و شرکت های مختلف از تلفن هوشمند استفاده می ‌کنند.

این آمارهای ارائه شده به خوبی می تواند تاثیر مثبت گوگل مپ در سئو را به کاربران نشان دهند.

چرا گوگل به نظرات کاربران اهمیت می دهد؟

بدون شک برای پاسخ به این سوال باید گفت که، گوگل بسیار به نظرات کاربران نسبت به یک وب سایت و خدمت خاص، اهمیت می دهد زیرا تمام فعالیت های که در فضای مجازی و اینترنت صورت می گیرد برای جلب رضایت و پاسخگویی به نیاز کاربران است. به طور کلی می توان گفت ثبت نظرات مشتریان در گوگل مپ نوعی از Online Social Proof یا مدارک اجتماعی آنلاین برای تایید شما هویت شما و کسب و کارتان محسوب می شود. این تایید در گوگل مپ می تواند در رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو بسیار تاثیرگذار باشد.

گوگل مپ چگونه می تواند بر روی سئوی محلی تاثیرگذار باشد؟

هنگامی که شما وب سایت خود را در گوگل مپ ثبت می کنید، پس از آن این امکان وجود دارد که بتوانید با توجه به منطقه ی جغرافیایی که در آن فعالیت می کنید، مشتریان را به سمت استفاده از خدمات و محصولات خود جذب کنید. این امکانی است که گوگل مپ در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید سئوی وب سایت خود را به صورت کاملا بهینه تقویت کنید.

در کل می توان گفت که گوگل مپ تبدیل به یک ابزار بسیار کاربردی برای فعالیت های روزانه همه انسان ها شده است. به عنوان مثال ما برای اینکه بتوانیم به سادگی و بدون حضور فیزیکی یک خیابان و یا یک فروشگاه را پیدا کنیم، پیش از هر اقدامی از گوگل مپ استفاده می کنیم. به همین دلیل نیاز است تا شما به عنوان یک کسب و کار فعال مکان فیزیکی و وب سایت خود را بر روی نقشه گوگل ثبت کنید. توجه داشته باشید که استفاده از گوگل مپ یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند در بهبود وضعیت سئوی وب سایت است.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر